Přejít na obsah

Nejde ping


Návštěvník mibo

Doporučené příspěvky

Návštěvník mibo

Zdravím, dnes 20.12.2016 kolem poledne se u mě (Plzeň - Doubravka) objevilo podivné chování UPC sítě, konkrétně nefunguje ping za UPC modem (jediné co pingnu je ten modem), třebaže standardní services (http, https, xmpp ...) povětšinou fungují, ale například se mi nedaří projít do pracovní IPsec VPN, kde jak pro funkční ping, tak pro VPN do práce, jsem to musel zabalit ještě do jiné VPN, kde funguje vše. Chyba na mé straně je vyloučena, zkoušel jsem nb i pc, jako se připojit přímo kabelem na modem, ping prostě na jakoukoliv adresu za modem neprojde. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

 

PS: Reklamoval jsem to u UPC, takže uvidím, co s tím udělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mibo

Tak to nakonec zablokoval automat a maník na podpoře povídal o dns a multicastu a portu 53, takže jak jsem si dal po telefonátu dohromady, že se jedná o 5353 a no jaksi samozřejmě mám na svých linuxových strojích (včetně mého desktopu) avahi, ne že bych ho potřeboval, ale dávaj to tam dneska default a jak jsem našel nakonec i zde viewtopic.php?f=8&t=6006&p=96922#p96935 to potvory scanují, osobně mám tedy trochu problém s tím, že mi odstřihnou, jen protože nascenují tu službu, aniž by byla zneužita (tedy předpokládám, že nebyla), ale asi se s tím nějak smířím a zařídím, že to koukat ven nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...