Přejít na obsah

jaký rozbočovač?


Návštěvník hapalainen

Doporučené příspěvky

Návštěvník hapalainen

Ahoj ve spolek,

 

nějak se mi nedaří připojit druhou televizi.

Do vánoc sem mněl jen jednu TV s dual DVB-T tunerem. Tu sem napojil z účastnické zásuvky přes rozbočovač Toner.:

http://www.omko.cz/antenni-rozbocovac-t ... 2-2x3-5db/

 

Tak mi to šlapalo asi tři roky. Jenže k vánocům sem si koupil druhou tv s jedním DVB-C tunerem. Tak sem musel přidat další rozbočovač (ten samý od Toner) hned k účastnické zásuvce, protože nová TV s kabelovým tunerem je v jiném pokoji. Bohužel mi to po připojení obou TV ruší jeden přístroj druhý. Stačí odpojit jednu TV z rozbočovače a vše je zase OK. Existuje nějaké jiné řešení... např. lepší rozbočovač, atd. který by od sebe oddělil TV přístroje, ale zachoval singál do obou? :salut:

 

Díky za jakoukoliv odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Já používám tenhle už několik let a k plné spokojenosti (do TV cca 15m daleko, STB a PC).

Zapojený ho mám přímo do zásuvky.

 

http://www.ivo-pt.cz/antenni-rozbocovac-aktivni-i030-f-i3783.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hapalainen

Ahoj YABAKA,

 

děkuji ti za rychlou odpověď.

Aha. Takže rozbočit podomácku to nejde? Hmm... takže si zažádat o toto?:

- Poplatek za vybudování druhého nebo dalšího přípojného místa (555 Kč) Druhé nebo další přípojné místo

 

Asi víš, co to znamená. A rovnou se tě zeptám.

Budou muset tahat další kabel přes celý barák až ke mně do bytu, nebo vymění jen účastnickou zásuvku s jendím výstupem za účastnickou zásuvku se dvěma výstupy?

Protože jestli to bude ten první případ, tak budou mít zřejmně problém. Když nám před třemi lety budovali na baráku síť přes firmu SUP-Technik, tak zřejmně aby to bylo co nejlevnější. Tak dali do klasické elektroinstalační lišty mikrocoaxiální kabely a ta je přeplněná k prasknutí. Tak mám takový dojem, že až přijdou, aby to neúčtovali jako.:

- Nestandardní instalace (individuální nacenění) Nákladnější a technicky složitější typ instalace

Bude v tom i sádrování a možná i výměna lišt za koryta.

 

Díky za jakoukoliv odpověď a měj se...

 

hapadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hapalainen

Ahoj Milav,

 

na zkoušku je to docela drahé. Myslím totiž že u mně není problém v útlumu signálu. Mam problém rušení jednoho TV druhým TV přijímačem. Když jednu TV odpojím, druhá má 100%. Když je napojím obě, tak ta TV s Dual DVB-T tunerem má 100% a nemá výpadky, ale nová TV s DVB-C tunerem má hlavně na SDTV kanálech výpadky. Kolísá ze 100% na 70% a nedá se na to koukat. Jestli sem to tedy správně pochopil, tak potřebuju oddělovač. Nevím... poraď ještě něco... prosííím. :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Ještě si můžeš udělat druhou zásuvku sám - stačí další zásuvka + cca 50 cm kvalitního koaxu.

tyto zásuvky používá také UPC, zapojení je jednoduché (šipkami je označen vstup a výstup).

 

Jedna s přímým přívodem signálu od UPC by měla být průběžná APM082:

https://www.antena.cz/teleste-apm082-zasuvka-tv-r-data-prubezna-se-zpetnym-smerem-p47298/

na ní také připoj internet.

 

na druhou TV koncová APM042:

https://www.antena.cz/teleste-apm042-zasuvka-tv-r-data-koncova-se-zpetnym-smerem-p47233/

 

Podívej se, jakou máš doma (já třeba mám přímo od UPC průběžnou) + jsem si ještě dodělával koncovou na další TV

Poznáš to podle typu na štítku, jakmile odšroubuješ vrchní bílý kryt originál zásuvky po odpojení kabelů (viz obrázky u odkazů).

Myslím, že zapojení zvládneš a nebudeš zbytečně platit UPC 500,- za instalaci další zásuvky.

Jediná nevýhoda je, že prodejce prodává jen samotné zásuvky bez krytů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Rozbočit to jde. Ale neznáš hodnoty signálů a navíc jsou tam problémy, že se to ovlivňuje. Osobně bych v takový situaci necpal prachy do nákupu nějakých věcí bez záruky, že to bude chodit a ještě s tím, že sám zasáhneš do rozvodů před zásuvkou (kde nemá uživatel co pohledávat) a nechal bych to na UPC. O tolik dražší to na finále zase nebude a máš pak garanci toho, že to bude fachat jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Technik UPC Ti tam ale dá průběžnou zásuvku taky, pokud Ti bude přidělávat ještě jednu - mně to technik UPC později kontroloval a potvrdil mi, že by to zapojil stejně jako jsem si to udělal sám. A všechny přijímače mi na to jedou absolutně bez problémů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...