Přejít na obsah

EPG


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

EPG bylo plné chyb už za časů UPC a nikdy se nikomu nepodařilo po delší dobu zajistit bezchybné EPG.

Protože jsem já osobně hlavně závislý na EPG kanálů ČT a protože nahrávám pomocí aplikace DVBViewer Media Server (na PC) tak jsem časem začal importovat do DMS EPG vysílané terestriálně (v DVB-T2), nyní to tak mám pro kanály ČT (pro ostatní kanály mám zatím EPG od Vodafonu) a mám už léta klid.

Musel jsem do toho investovat trochu vlastní programátorské práce ale vyplatilo se mi to.
 

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, cvancara napsal:

Kdyby přestali s tímhle nesmyslem a nechávali tam EPG originální, od jednotlivých stanic, udělali by mnohe lépe. A odpadly by i ty problémy s nečekanými změnami.

Tak jednoduché to není. Přibyly by zase jiné problémy.

Je otázka, zda všechny stanice vůbec mají vlastní EPG.

Dále pokud se vysílá EPG pro každou stanici/multiplex zvlášť jako v DVB-T, vidíte jen EPG těchto momentálně naladěných stanic.

Některé TV si EPG nepamatují (můj starý Panasonic si pamatoval, moje nová LG si nepamatuje), tudíž pokud si chci prohlédnout EPG, musím proladit příslušné stanice, docela opruz.

Asi z těchto důvodů VF vysílá stejné EPG pro všechny stanice (nejen z momentálního multiplexu) na všech multiplexech paralelně. Tím se dosáhne toho, že se všem program objeví relativně brzy pro všechny stanice.

Negativem je, že se toto EPG musí znovu vytvářet. Dále EPG má pravděpodobně jen určitou maximální kapacitu znaků, do které se musíme vejít. Proto je nutné popisky zkrátit, aby se tam vešly všechny stanice.

Nové EPG se musí vytvářet i proto, že se překopávají multiplexy a tudíž originál by neseděl na stanice v novém multiplexu.

Jen moje úvaha, ale dle mne to tak nějak je.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať použijí seriózní data a publikují je. Kde seriózní data nejsou, tak ať proboha nekupují od nějakých patlalů tahle zvěrstva, která jsou patrně stažená z nějaký komunitní databáze. Bohatě vystačí obecný popis seriálu stejný pro všechny díly (což mimochodem u velké části dílů první série Ztraceného světa je - jen občas tam jsou tyhle hlubokomyslné úvahy.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcete jim předat i dotaz na EPG u Auto Motor Sport, kde je v současnosti informace o 3 hodinových blocích s popisem "Program stanice Auto Motor Sport" a detail "Pořad o motorových sportech"

 

Opravdu jen tak dále, to zjednodušování by se dalo implementovat třeba na všechny filmově kanály, kde by mohla být po dvou hodinách anotace "Zajímavá filmová díla". Divák by to pak měl jako kvíz, uhodnout co vlastně uvidí 😬😭

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a taky třeba by nebyl špatný dotaz na epizody Ztraceného světa S01E20 a S01E21 - mají prohozené popisy a navíc nesedí názvy epizod k dabingu (Proroctví /Věštba a Vyvolen / Vyvolený).

 

Čili zpětné zhlédnutí není zpětné zhlédnutí ale uměle vygenerovaný soubor pořadů, EPG je patlanina toho, co dům dal - jako produkt celkem nic moc 🤷🏻‍♂️

 

před 1 hodinou, Standa napsal:

Nechcete jim předat i dotaz na EPG u Auto Motor Sport, kde je v současnosti informace o 3 hodinových blocích s popisem "Program stanice Auto Motor Sport" a detail "Pořad o motorových sportech"

 

Opravdu jen tak dále, to zjednodušování by se dalo implementovat třeba na všechny filmově kanály, kde by mohla být po dvou hodinách anotace "Zajímavá filmová díla". Divák by to pak měl jako kvíz, uhodnout co vlastně uvidí 😬😭

 

Máš pravdu, ale v zásadě takhle to obsahuje daleko nejmíň chyb. Sice nevíš na co se budeš koukat, ale to by ses z EPG nedověděl patrně ani v případě, že by tam bylo uvedeno něco detailnějšího, protože to bude s velkou pravděpodobností blbě 🙂 


Tohle je nekonečnej zdroj zábavy 😂

 

Snímek obrazovky 2024-07-12 v 21.44.06.png

Upraveno uživatelem CableG
  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...