Přejít na obsah

Modem Vodafone Station


Ritchy

Doporučené příspěvky

Jak je asi pravděpodobné, že bude povolený bridge i u ipv6? Vím, že je možné si zažádat o veřejnou ipv4, ale tím zase přijdu o ipv6.

Mám vodafone station. Po nějaké době tam přestane fungovat firewall. Dokud ručně  vodafone station nebo firewall nerestartuju, nepřipojím se z venku domů.

Navíc možnosti nastavení jsou u VS dost bídné.

  • Basic
  • Standard
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@r2d2 I stávající řešení je Dual Stack 😃 i když jen Lite.

@mezcaljestli se chcete připojovat z venku domů, pak jedinou jistou variantou je pevná IP adresa. U dynamické se může klidně každých 24h měnit a bude to v pořádku. Takže ani přepnutí na Full DS či na IPv4 only nemusí pomoci. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, při Full DS by měl být možný i bridge 🙂 Souhlasím s tím, že na připojení domácího PC či sítě to asi stačí...

ale má představa domácího využití internetu zřejmě zamrzla v minulosti, protože to, co aktuálně lidi vyžadují bez hlubší znalosti, se s mou představou absolutně nepotkává. Mě by ani nenapadlo při požadavku na stabilní připojení z venku stavět na dynamické IP adrese a poohlížel bych se po pevné. Ale když to přijmu jako bonus bez záruky s vědomím, jaký stav je nyní a nejede mi na tom nic, co by mi trhalo žíly, proč ne. Pak už je to jen o vyhodnocení očekávání a poměru výkonu / cena. Při tom srovnání člověk přijde na to, že spousta věcí je jen nice to have a kolikrát přijde na alternativy, které nezvažoval (např. v dnešní době cena NASu, jeho provozu, nastavení v telefonech vs. zaplacení si nějakého cloudu; provozování inhouse serveru s RAID a zálohováním na jiný kontinent vs. platba za VPS s redundancí atp.). 

Ale jak už jsem tu psal, z člověka, který měl doma a platil si 3 poskytovatele internetu (2x main + záloha), pevné IP adresy a podobné srandy, měl fyzicky umístěný HW v serverhousech se ze mě stal BFU s troškou těch znalostí. Prostor jsem přenechal progresivnějším, lepším a mladším, co dle mě většinou mají jen pocit, že to nutně potřebují, jako já v minulosti. A to nejsem zas tak starý (si říkám) i když jsem i já prý chrastil klíči při sametové revoluci (nějakými takovými).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@r2d2 přejít z IPV6 na IPV4 only mně přijde jako cesta zpět do minulosti.

@Marek-26 Souhlasím, že toto negarantované připojení s nízkým uploadem není vhodné pro servery či NASy a že existují lepší možnosti. Chci si jen vzdáleně nastavovat domácí automatizaci. Případně se podívat na obraz z kamery. Raději to chci napřímo, ne přes čínské servery. Sametovou revoluci si pamatuji, jen v té době jsem ještě netušil, co přesně se děje.

 

Já jsem s ds lite naprosto spokojený. Jediné, co mi chybí, je nemožnost použít přes bridge vlastní stabilnější router s WiFi. Když to lze s ipv4, nevidím důvod, proč by to nemělo jít i s ds lite. Pokud bude bridge full ds, ještě lepší.

 

  • Basic
  • Standard
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6to4 používá jak Vodafone, tak Netbox, tak PODA a jistě i celá řada dalších ISP a zjevně s tím žádný problém není, takže ti "odborníci" (nejspíš jenom fiktivní) jsou zcela mimo.

Reálně bych tipl, že 99% BFU vůbec neřeší ani IPv4 a ani IPv6, natož jestli veřejná IPv4 a pevná nebo ne, resp. jestli IPv6 v podobě 6to4. To mohou řešit firmy a ty mají u VF jednu veřejnou pevnou IPv4 v ceně služby. Takže nic extra platit nemusí.
  • Souhlasím 3
  • Nesouhlasím 2
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve firmě máme statickou IPv4, takže bych měl teoreticky být spokojený, ale nejsem. Ono jenom uhlídat adresování všech připojovaných VPNek je docela boj. Naštěstí  měsíc a půl zpátky ve vyúčtování se mi objevilo:  K 19. 10. 2024 upravujeme mechanismus přidělování statických IP
adres a spouštíme režim dual-stack, tedy souběžný provoz protokolu IPv4 a IPv6

Musím říct, že se docela těším.

  • Super, Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5, Compal CH7465
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...