Přejít na obsah

SMS nefungují při vypnutých datech


Návštěvník Martin Ovcarov

Doporučené příspěvky

SMS stačí, ale ne každý je má neomezeně a třeba řeší cenu za poslání. A MMS se obvykle extra platí, posílání jsem u VF hned pro sichr vypnul v samoobsluze, protože vím, jak Samsung (i jiné telefony) dokážou automaticky měnit SMS na MMS místo toho, aby se SMS posílaly jednotlivě (nebo možná v Samsungu a v Google neznají české specifikum, že SMS neomezeně ano, ale MMS za prachy, takže proto funguje to slučování SMS do MMS).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RCS má určitě smysl zavádět, protože to je dobrá služba která běží stejně snadno jako SMS. Mobil si to přepne sám a potom se komunikuje zdarma a s rozšířenými možnostmi.


Naopak "vacap" a nebo FB Messenger si musí uživatel zřizovat a souhlasit s všemožnými podmínkami. A to se každému taky nechce.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to víc jak dva tři roky, kdy ženě nechodily zprávy od některých kontaktů (měla RCS zapnuté). Pak jsme to složitě deaktivovali a je zpět na čistých SMS, od té doby vše funguje. Těžko říct, kde byla chyba, jestli u odesílatele nebo u příjemce. Ale prošvihla takhle pár důležitých zpráv.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RCS nejsou úplně spolehlivé. Pozdní doručení zprávy a nebo se nedoručí vůbec.
Nejvíce problémů to dělá u lidí co si vypínají data.  Pak i po zapnutí dat se jeví jako "offline" a nebo hlásí že je vše v pořádku ale nic nepříjde.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto mám RCS vypnuté.

Taky s tím nemám dobrou zkušenost, kdy zprávy neodcházely nebo nepřicházely. 

 

A jako sorry, ale Whatsapp, Messenger apod. má dnes i kdejaká firma a spolehlivě se s nimi komunikuje. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každopádně víte někdo, kdy to v rámci iOS18 VF CZ zpřístupní? 🙂

Např. Telefonica ve Španělsku, O2 v Německu, SFR ve Francii nebo AT&T, T-Mobile a Verizon v US již v rámci testovacích beta iOS18 zpřístupnili...

@Veronika - Vodafonenebo někdo z VF - umíte upřesnit?

  • Premium
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Technikus Zrovna u WhatsApp a Messenger mám komunikaci povolenou jenom na kontakty, takže nikdo cizí mě ani nenapíše a ani nezavolá. A nevidím důvod, abych to nějak měnil, přičemž stejně uvažuje i spousta dalších lidí. Kromě toho se pořád jedná o aplikace třetí strany, která dneska funguje a zítra nemusí. To opravdu není na úrovni SMS/MMS nebo RCS (které provozuje přímo "majitel" samotného operačního systému, tj. Google).
  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Však každý nechť používá to, co mu vyhovuje. Je tolik možností, že je z čeho si vybírat. 

Je však výše uvedeno několika uživateli, že ty RCS  nejsou zas takový zázrak co do spolehlivosti a kvality služby. 

@Adolf.Shitler

Nevím, zda víš, co sis vlastně nastavil, ale takový WhatsApp nemá možnost omezit volání nebo zprávy. Může tě kontaktovat naprosto kdokoliv, kdo zná registrované číslo. Teprve ty si pak volíš přijmout /zablokovat/moje seznamy apod. 

 

Zřejmě sis to spletl se zobrazením fotky nebo třeba tvého stavu. To omezit lze. Ale napsat ti nebo zavolat může úplně kdokoliv 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...