Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

No já mám doma ještě tu původní když mne zapojovali na snad 1000 / 10 Mb !!! za 2000 Kč, zásuvku  DATA, TV , R takové do trojúhelníku (jak budu doma hodím foto) 😄  Hozenou na zemi pod stolem s PC a s cca 2m smotaného koaxu za TV. A bez problémů funguji i lehounce přes tarif 🙂 

  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si mám představit pod pojmem výměna zásuvky?

Kdo má jakou zásuvku si Vodafone eviduje a ví to? 

Nebo to neví a je nutno při objednání technika kvůli dodání Station s W6 pro 1Gb se zmínit i o výměně zásuvky? 

Nebo zásuvka se řeší až na místě? 

Výměna zásuvky je zpoplatněna? 

  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retrontak to buď rád, že aspoň tak. Na druhou stranu je to těžké diletantství. Koncový bod je vlastnictví VF, tak by měli mít zájem mít ho instalovaný správně.

Jak má člověk vědět, že si má hlídat i stáří/typ zásuvky. Z vlastní zkušenosti vím, že někteří technici nejsou úplně raketoví inženýři, tak by jim měl někdo říct "při výměně modemu vždycky zkontroluj zásuvku".

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny ty starší zásuvky mají pro internet rozsah většinou 5-890MHz, takže na plné spektrum EuroDOCSIS 3.0 to stačí. Ale OFDM pásmo začíná až dál, aktuálně do nějakých 1218MHz a v budoucnu 1794MHz. Jde o to, že Arris je D3.1 modem a přirozeně se bude snažit OFDM najít a při tom opakovaném hledání může dojít k mikrovýpadkům, krátkodobému zvýšení latence a podobně. Dříve se pro upload používalo pásmo 5-45MHz myslím. Nejvíc rušení od běžných spotřebičů atd. bývá právě v těch nižších frekvencích, proto jedním z největších úkolů upgrade a také benefitem je posunutí pásma pro upload výše minimálně na 85MHz resp. nasazení OFDMA do této části. Kvůli tomu je nutné vyměnit hrozně moc prvků na síti, většinou zesilovačů, části optických NODů a mnoho dalšího, protože aktuálně na těch frekvencích nepropouští signál správným směrem. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mě taky v bytě starou zásuvku před 3 roky a vodafone mě sám kontaktoval, že vidí, chyby na OFDM kanálu, a že mi chtějí poslat technika na kontrolu a to sami od sebe. divil jsem se a nyní ani jeden výpadek ( ani mikro)

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Standard, Zyxel VMG8623-T50B
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...