Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, retron napsal:

No ne mě tady jako fascinuje jak všichni chtějí vlastní modem, případně bridge a proto mě zajímalo co si za to jako připojují speciálního, přišlo mi že tu každý druhý řídí asi Temelín na dálku 😅 Já preferuji All-in-one řešení, pokud je dostatečně kvalitní a vyhovující mým potřebám doplněné o AP, pokud je to nutné kvůli dosahu. Na DSL mám kombinaci Draytek + Ubiquity U6 AP, na kabelu Compal v bridgi a AirPort Time Capsule, bohužel Apple produkci routerů ukončil. Na smart home mikrotik, ale přiznám se, že na normální použití mi jeho administrace přijde až příliš komplikovaná a to i ve srovnání s Ubiquity, kde prvotní nastavení není úplně easy, ikdyž s novými modely se to značně zlepšilo. Ale jsem jen hloupý BFU 😆

"speciálně" mám připojený za VS bridge Mikrotik, který toho nabízí neskutečně mnoho - pro mě je stěžejní Wireguard, dropování dotěrných IP s následným timeoutem, oddělené wifi Guesty atd.

ještě před MT jsem jel jen na VS, do kterého jsem měl připojenou NASku a každý den se mi do ní někdo pokoušel nabourat - v logu toho bylo dost, ale teď mám klid

do NASky, ke kamerovým záznamům jedině přístup z místní sítě nebo zvenčí Wireguardem

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Proč tak do něj někdo neinvestuje a nenechá si ho zapojit u Vodafone? ...Pak by nám zde mohl dotyčný poreferovat, zda to byl dobrý krok a nebo ne a mohl by nám sdělit jeho zkušenosti.

Když se podíváš na pobočku Vodafone s německým vedením ( https://www.vodafone.de/privat/internet/router-und-zubehoer.html?tab=tab-kabel ), tak tam ti poskytují i zařízení "nevodafoňácké". A garantují (to německé vedení pobočky) funkčnost, stejnou, jako u zařízení "vodafoňáckého". Dokonce ten technik ti tam přiveze to zařízení, které si při objednávce inetu namelduješ. Neřeknou ti tam: sežeň si ho.

Tady ale máme pobočku Vodafone s českým vedením a to ti nabízí jenom co? . . . nemusím to snad rozepisovat. A dokonce ti nikdo od nás (myslím z českého vedení), ohledně např. FRITZboxu, není schopen ti ani říct, jestli to bude fungovat a nebo jestli to nebude fungovat. Já nevím jak kdo zde, ale já např. nemám chuť vyhodit peníze jen tak do luftu (nejsem sice  žádný chudák, ale také ne marnotratný).

A tvrdím jedno: jestli to funguje u Vodafone u sousedů za kopečkem, tak by to mělo jít i u nás. 

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

46 minutes ago, Ivo Mašek said:

Když se podíváš na pobočku Vodafone s německým vedením ( https://www.vodafone.de/privat/internet/router-und-zubehoer.html?tab=tab-kabel ), tak tam ti poskytují i zařízení "nevodafoňácké".

Nie, vsetky su Vodafone, aj tie Fritzboxy! Nie su identicke s retail modelmi, preto si treba dat velky pozor na eBay, aby ste si nekupili nevratenu VF verziu Fritzboxu (da sa zistit podla product code), kedze VF DE nepredava, iba prenajima zariadenia.. taky kus je samozrejme na VF blackliste.

Fritzbox sa v DE predava hlavne kvoli lepsim moznostiam pevnej linky - tri cisla, ISDN port, integrovany DECT, atd.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retronSlyšel jsem, že T-Mobile na optiku také pronajímá koncové zařízení, ale pokud si ho přepnete do bridge módu, máte pronájem za nula. Proč nepřejdete rovnou? Optika je téměř ve všech ohledech lepší. Jenom T-Mobile nepodporuje žádnou formu IPv6 (pokud to není na síti Cetinu).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...