Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, Marek-26 napsal:

Jenže ti stále uniká, že se nejedná o veřejnou službu, že DOCSIS, je trošku něco jiného, než ostatní technologie. A kvůli pár lidem, kteří to nechtějí pochopit a mohli by prostě nabídky služeb s podmínkami nepřijmout a vzít si něco jiného, tak se nám všem ostatním zdražily služby, jelikož ten vývoj a úprava sítě, aby tam šlo připojit i další zařízení, nebyla zadarmo. Takže fakt díky. 👏

Pokud zdražily služby, tak i mně. Vývoj a úprava sítě? To je něco, s čím se nepočítá v rámci byznys analýz a v rámci byznys plánu jako takového? Co dělal legal department, on neupozorňoval na riziko podnikání v tomto směru? Co vrcholoví manažeři, ti na to adekvátně nereagovali? Pak je to smutný, že s těmito investicemi VF nepočítal až do momentu, kdy to celé prasklo. Pak jinými slovy říkáš - smutné vedení podniku.

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je absurdní, že Vodafone jako právní nástupce UPC nepřipojí ani (od)prodané Compaly, které stále zákazníkům dodává do pronájmu, o CA modulech ani nemluvě, ty asi těžko mohou rušit něco v síti.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

A co je s tím za problém? Operátor má nějaká pravidla a pokud s nimi zákazník nesouhlasí, pak může odstoupit od smlouvy. Úplně totéž, jako u celé řady jiných služeb, nikdy není povinnost je využívat, když mně daná pravidla nevyhovují.

Jsem rád, že tu zmiňuješ konečně pravidla. A o těch to je, ať z jedné nebo druhé strany. 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/11/2024 at 10:07 PM, paffko said:

Mým cílem je férovost bez hvězdiček pod čarou. A když férovost, tak pro všechny (teda pro ty, co chtějí taky vlastní router). 🙂

VF CZ predsa vydal jasne definovane technicke specifikacie, co ma vlastny DOCSIS modem/router splnat, co ches viac? Vies ako prebiehalo pripojenie vlastneho DOCSIS  zariadenia vo VF DE pred 7 rokmi? Tiez nebolo nic ine, ako vydana specifikacia (a to este v horsom stave ako je ta sucasna od VF CZ ci T-Mobile), na hotline nikto nic nevedel, musel si sa prebit k L2 technikom, ktori si zapisali MAC adresu routera, rucne nahodili do systemu a modlit sa, aby ti priradili spravny genericky config subor, aby modem neostal visiet pri boote.

Sice sa ohanas DOCSIS standardom, ale kazdy vyrobca ma vlastne rozsirenia/parametre ci syntax v config subore.. takze co funguje pre Arris, nemusi pre Technicolor alebo Sagemcom, pripadne je potom log zahlteny chybovymi hlaskami.. operator ma pre kazdy model modemu/routera vlastny config subor (zaklad je vzdy rovnaky ako rychlost up/down, QOS atd, ale lisi sa vendor parametrami).

Pre mna je to len kopa prazdnych reci a skutek utek, uz davno si mohol mat zakupeny vlastny AVM Fritzbox a ziadat od VF CZ, aby ho pripojili! A potom napisat, ako to prebiehalo, ake mas skusenosti s prevadzkou.

Inak je potom cele vlakno (a tvoje prispevky) o h...e, kedze vsetko podstatne, vyhody a nevyhody vlastneho DOCSIS zariadenia tu uz boli x krat napisane.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Marek-26 napsal:

Opravdu? A kdo si tu stěžoval ČTÚ, že pravidla neumožňují mít vlastní modem? Takže chci pravidla, ale tak, aby vyhovovaly mě. 🤦‍♂️

Jednání VF bylo celou dobu proti pravidlům. O čem tady polemizujeme??

Fakt se tu, kluci, točíme v kruhu.

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Fakt se tu, kluci, točíme v kruhu.

Ne, netočíme. V Německu u Vodafone používají i jiné (ano - ty  Frytz-boxy): https://www.vodafone.de/privat/internet/router-und-zubehoer.html?tab=tab-kabel .

Ale . . . je tu jedno důležité ale. Kolega k tomu psal:

Citovat

Nie, vsetky su Vodafone, aj tie Fritzboxy! Nie su identicke s retail modelmi, preto si treba dat velky pozor na eBay, aby ste si nekupili nevratenu VF verziu Fritzboxu (da sa zistit podla product code), kedze VF DE nepredava, iba prenajima zariadenia.. taky kus je samozrejme na VF blackliste.

 

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Červenec 2024
Vlastní kabelový modem u Vodafone není problém - musí jen splňovat DOCSIS® 3.1
Pokud hledáte takový kabelový bridge (tedy bez routeru, WiFi 6 a podobných vychytávek)

vřele doporučuji Arris CM3500 B CE (2,5 GBPS LAN-PORT), 
který používám u Vodafonu já a v Německu je také pro Vodafone oblíben.
Vodafone technik zaregistroval během jedné minuty zadáním SN a MAC adresy.
Parametry připojení jsou přesně dle smlouvy.
Modemy nejsou nejlevnější, a u nás jsou hůře dostupné.

Zmíněný typ stojí včetně poštovného z DE 221 Euro. 
https://shop.wernerelectronic.de/antennen-und-kabelfernsehtechnik/catv-modems/kabelmodem-arris-cm3500.html

Jen doplňuji, že u Vodafone jsem i dříve používal vlastní koncové zařízení a pokud jsem jednal s technickými pracovníky,

vždy jsem se setkal s vstřícným, věcným a profesionálním přístupem.

Samozřejmě na zákaznické lince nemusí mít vždy úplné informace pro řešení, které používá minimum zákazníků. 

cm3500_arris_1.jpg

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 3
  • Děkuji 2
  • Basic
  • Basic
  • -
  • -
  • Praha7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...