Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Když jsem nahlédnul do diskuzní skupiny uživatelů O2TV a O2 Internetu, tak jsem zjistil, že koncept vše jen v pronájmu není vůbec špatný.
Odpadá tak hodně problémů, které lidi mají u O2 - kde si to všichni musí kupovat buď hotově a nebo na "výhodné splátky".

Např. změna služby - není nutné přístroj odprodovávat za zlomek původní ceny, porucha po skončení záruky, upgrade služby a nutnost zakoupení nového set top boxu za několik tisíc.

A další a další výhody, které už tu byly několikrát zmíněny a je zbytečné je pořád opakovat.

Navíc můj 3 roky starý Compal už dosluhuje a zlobí u něj WIFI.
Za 3 letý pronájem jsem zaplatil cca 1800 Kč, což je méně než kolik by stál odkup Compalu.

  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkup dvou CA modulů u mě proběhl v červnu 2010.

Odkud modemu u mě proběhl v únoru 2016.

 

CA Moduly - 14 let a 1 měsíc = 169 měsíců á 70 Kč = 11 830 Kč / 1 CA modul.

Moduly dva = 2x 11 830 Kč = 23 660 Kč úspora před odečtením ceny za nákup (je možné, že jsem dohledal částku 1 200Kč/modul?)

 

Modem - 8 let a 5 měsíců = 101 měsíců á 70 Kč = 7 070 Kč úspora před odečtením ceny za nákup (je možné, že jsem tehdy platil doplatek za odkup 600Kč?)

 

Za využívání služeb UPC / VF  úspora 30 730 Kč resp. 27 730 po odečtení nákladů za zařízení.

Úspora by byla mnohem vyšší, kdybych těch několik let předtím zařízení už dávno odkoupil.

Ani jednou jsem neměl problém. Stejné riziko jako když se mi po dvou letech rozbije mobil.

Ekonomický nesmysl platit pronájem, pokud víte, že jste se službou spokojeni a technologicky máte nejnovější zařízení.

 

Jen uvádím, aby se místní kritici neoháněli, že tu nepadají fakta.

Tak tady jsou čísla.

 

  • Souhlasím 4
  • Haha 2
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty částky určitě nejsou nízké. 

Leccos se však umí těsně po záruce rozbít. A dvojnásob to platí ve chvíli, když se to úplně zrovna nehodí. 

Je však možné, že se nemusí nic stát a výrobek může a bude fungovat x let.

 

Otázkou však je, zda se porovnává srovnatelné. Původní odkupy za UPC byly kompatibilní zařízení a dále podporovaná včetně aktualizací apod.? Protože u zařízení koupených nyní kdekoliv jinde (často je zde uváděno Německo či Amazon) Vodafone zřejmě nebude udržovat po softwarové stránce, ne? 

 

Určitě by situaci změnilo, kdyby šlo Compaly, Stationy apod odkoupit a "legálně se všemi výhodami" provozovat u Vodafone. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 2
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... opravdu si nemyslím že jsem jediný s   "Arris CM3500 B CE" u Vodafone, když s tím nebyl sebemenší problém. Pravda, technik něco říkal že to je asi nové, když viděl port 2.5 Gb.

Nevidím však důvod proč by to měli ve VF kdokoliv jakkoliv tutlat 🙂

  • Basic
  • Basic
  • -
  • -
  • Praha7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si můžu na německém amazonu koupit AVM FRITZ!Box 6670 Cable (DOCSIS-3.1-Kabelmodem, 2x2 Wi-Fi 7 mit 2.880 MBit/s (5 GHz) und 720 MBit/s (2,4 GHz), Zigbee Integration 1 x 2,5 Gigabit-LAN-Port) a pak u Vodafone odhlásit starý Compal a mít mínus 70Kč/měsíčně?

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Příbram
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...