Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Tak v Německu mají výběr (ne jako tady) a přednost tam dávají FRITZboxu.  Asi k tomu mají dobrý důvod.  A kupodivu, světe div se, tamní Vodafone to vše umí obsloužit. Prostě jsou země, kde hledají a uskutečňují řešení, aby to fungovalo., a jsou země, kde hledají důvody, proč to nejde. 

Apropó: to se netýká jen tohoto případu a této české pobočky pod českým vedením. To se apriori týká defacto všech "problémů" tohoto státu napříč všemi obory. A jsme tím dost známí.

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, r2d2 said:

Já rozhodně preferuji vlastní router s plným root přístupem, na který si nainstaluji co chci a potřebuji, udělám kolik chci VLANs, konfiguraci QoS, záložní připojení přes 5G hotspot, firewall, VPN

To AVM nesplna.. a za tie peniaze si radsej kupim vlastny router Ubiquiti (pripadne Asus vyssej triedy) alebo vlastne riesenie typu OpenWRT, Pfsense.. a budem platit par korun ci dve eura mesacne za operatorske zariadenie v bridge mode s plnou podporou a okamzitou vymenou v pripade problemov.

Beznemu BFU bohate staci VF station ako je, pokial nie su problemy so stabilitou pripojenia ci WiFi.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aušus aha 😅 Tak to si skutečně můžeš nechat ten VFS.

Měl jsem Motorolu, Cisco, Technicolor a Compal v součtu 15+ let a ani jednou jsem nepotřeboval "podporu" od operátora, když teda nepočítám registraci do sítě a báječné rady typu restartujte modem, ikdyž chyba nebyla na "mé straně přijímače". A krom jednoho odešlého trafa a pískajícího 3925 jsem nezaznamenal problém ani jinde.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, quadra2030 napsal:

...

Radsej by mal VF CZ spustit full dual stack (pokojne za priplatok), ktory funguje aj v bridge mode.. roky bezi vo VF DE (aj pred nim, za cias Unitymedia/KDG).

Dočkej času jako 🪿...

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, retron said:

Aušus aha 😅 Tak to si skutečně můžeš nechat ten VFS.

Měl jsem Motorolu, Cisco, Technicolor a Compal v součtu 15+ let a ani jednou jsem nepotřeboval "podporu" od operátora, když teda nepočítám registraci do sítě a báječné rady typu restartujte modem, ikdyž chyba nebyla na "mé straně přijímače". A krom jednoho odešlého trafa a pískajícího 3925 jsem nezaznamenal problém ani jinde.

Asus je náhodou docela v pohodě u některých modelů - dostatečně výkoné CPU (a příp. aspoň funkční offload), decentní Wifi 6 s 4x4 a několik 2.5gbps portů,  jde na to dát OpenWRT, cena taky decentní atd. Na domácí router podle mě OK 🙂 Nebo co byste použil vy jako decentní řešení pro home router? Samozřejmě nějaký routerboard by byl lepší, ale to už je více zařízení kvůli wifi a cenově též někde úplně jinde.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ne mě tady jako fascinuje jak všichni chtějí vlastní modem, případně bridge a proto mě zajímalo co si za to jako připojují speciálního, přišlo mi že tu každý druhý řídí asi Temelín na dálku 😅 Já preferuji All-in-one řešení, pokud je dostatečně kvalitní a vyhovující mým potřebám doplněné o AP, pokud je to nutné kvůli dosahu. Na DSL mám kombinaci Draytek + Ubiquity U6 AP, na kabelu Compal v bridgi a AirPort Time Capsule, bohužel Apple produkci routerů ukončil. Na smart home mikrotik, ale přiznám se, že na normální použití mi jeho administrace přijde až příliš komplikovaná a to i ve srovnání s Ubiquity, kde prvotní nastavení není úplně easy, ikdyž s novými modely se to značně zlepšilo. Ale jsem jen hloupý BFU 😆

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asus má oproti Compalu úplně jiné možnosti. A oproti jiným značkám pro běžné uživatele je na tom asi nejlépe.

Široké možnosti nastavení a hlavně grafy  s analýzou provozu,  může se hodit i jako kontrola jestli počítače nejsou napadeny malwarem a nebo jestli se na síti neděje něco  nepatřičného.

Compal je v těchto možnostech na úrovni Asusu z roku 2004. Ale pro základní  použití stačí a náročnější uživatel si připojí  ten Asus.

Mikrotik je zas něco úplně jiného,  ale to si průměrný uživatel nenastaví.

 

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, retron said:

No ne mě tady jako fascinuje jak všichni chtějí vlastní modem, případně bridge a proto mě zajímalo co si za to jako připojují speciálního, přišlo mi že tu každý druhý řídí asi Temelín na dálku 😅 Já preferuji All-in-one řešení, pokud je dostatečně kvalitní a vyhovující mým potřebám doplněné o AP, pokud je to nutné kvůli dosahu. Na DSL mám kombinaci Draytek + Ubiquity U6 AP, na kabelu Compal v bridgi a AirPort Time Capsule, bohužel Apple produkci routerů ukončil. Na smart home mikrotik, ale přiznám se, že na normální použití mi jeho administrace přijde až příliš komplikovaná a to i ve srovnání s Ubiquity, kde prvotní nastavení není úplně easy, ikdyž s novými modely se to značně zlepšilo. Ale jsem jen hloupý BFU 😆

Tak Mikrotik je určitě dobré řešení, ale trochu úplně jiná cenová kategorie - alespoň pokud se nebavíme o HEX (ale to je HW naprosto identický s těmi Asus routery :D), až budu řešit domácí 10gbps síť (pravděpodobně přes multimode optiku a SFP+ ať je to future proof), tak je to zatím má primární volba, ale uvidíme kdy se k tomu dostanu a zas tak mě to zatím netrápí 🙂 

Ale zase jestli Vám mikrotik přijde komplikovaný, tak něco jako OpenWRT (které já preferuji) určitě nebude pro Vás, Ubiquity je co se týka možností a jendoduchosti použití asi nedostižitelná věc.

Ale pokud někomu nevadí OpenWRT / je sběhlý v Linuxu, tak některé ty Asus routery mají velmi slušný HW za velmi rozumné peníze, na kterém se následně dá provozovat OpenWRT. Ale stock firmware od Asusu bych si tam taky nenechal (ale už s tím nemám zkušenosti ani - ale dřívější např. podpora co se týka aktualizací byla děs a běs).

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když u příspěvků výše vidím ty důvody, je mi jasné, že většina BFU bude prostě vyžadovat připojit modem a zda jede internet. 

A jen ten zlomek lidí, v celkové součtu jestli možná promile, zde konkrétně na 64 stranách tohoto vlákna reaguje cca 20 lidí, kteří by rádi prosadili BYOD zapojení modemu a umí si ten důvod i prosadit.

No dobře, když by to bylo oficiálně, asi bychom se počtově dostali i na nějakou tisícovku uživatelů s BYOD modemem po republice, ale pořád by v celkovém počtu nejspíš vládl dodaný, ověřený, vyzkoušený, podporovaný, nastavený modem od poskytovatele, byť za pronájem. 

Ale on BYOD vlastně zakázaný není.

Proč tak do něj někdo neinvestuje a nenechá si ho zapojit u Vodafone? ...Pak by nám zde mohl dotyčný poreferovat, zda to byl dobrý krok a nebo ne a mohl by nám sdělit jeho zkušenosti.

Už dávno tu tak mohlo být vlákno - zkušenosti s vlastním modemem. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Souhlasím 2
  • Haha 1
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...