Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Vláďa007 napsal:

Právě se bavím s technickou podporu na navedení mého FritzBox 6690 a není to problém.

Ovšem chtějí mi zrušit moji DVB-C TV s odkoupeným CI modulem a dát mi jenom IPTV. Prý je to nakompatibilní. Tak teď nevím, co s tím 🙂

Určitě bych nerušil, na mý rodiče taky zkoušeli zrušení CA modulů, i když ti nic s VF neřešili. Vypadá to jako interní kampaň to plošně rušit všem, koho přesvědčí. 😄 Pro výměnu modemu není vůbec nutné rušit ani reaktivovat TV služby, tedy ty přes DVB-C technologii, protože ty fungují i bez internetu. Čekám na vyjádření VF proč to takto vyžaduje, když nemá oporu ani ve vlastních podmínkách služeb.

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Vláďa007 napsal:

Právě se bavím s technickou podporu na navedení mého FritzBox 6690 a není to problém.

Ovšem chtějí mi zrušit moji DVB-C TV s odkoupeným CI modulem a dát mi jenom IPTV. Prý je to nakompatibilní. Tak teď nevím, co s tím 🙂

Ahoj, jaká je motivace pro ten FritzBox?

Taky na něj koukám teď na amazonu stojí 229Eur. Moje motivace by byla lepší a stabilnější wifi signál + přestat platit poplatek 70Kč.
I když tu někdo zmiňoval, že za stejnou cenu pronájmu je teď Vodafone Station se starší wifi taky.

 

S tou TV je to tak, že by měla jít sledovat přímo jako stream z toho routeru, možná se to tluče?


https://www.amazon.de/AVM-FRITZ-DOCSIS-3-1-Kabel-Modem-5-Gigabit-LAN-Anschluss/dp/B09P1KD19W/ref=sr_1_2?crid=10VXJ5ODLHEED&dib=eyJ2IjoiMSJ9.VBPJzkRbwvqvl-cuEI5B81XacRuGj0h0SDzX_7hjx7yy19E1uin0B9f13Yv2kYkjV0WNMzPkF_TjJGFJr02l0b_cRuxS9fLXAMcnyfcRIUpUOPFCIRC13xnhvYghHmewZ2auvRWBPNraP8XwQc4lbe9wz-d6-7DhydnJdkx7MyRtP9OJfWzW6qWG-MPtDCygM9YmEC_OCdMrakSfpkK3c0N1OopSs3YW_-kleE8D_oI.AVKHlo4HznWzmJJywrdQ--DdmqiZKjwZG-0bgjOlHEY&dib_tag=se&keywords=fritzbox+docsis+3.1&qid=1724074598&sprefix=fritzbox+do%2Caps%2C108&sr=8-2

 

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Příbram
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč Fritzbox? Protože je to perfektní řešení vše v jednom. Již mám 5. generaci a jsem nadmíru spokojen. Mám bílý Compal a nechci tu mít 2 krabky, co se hřejí.

Taky jsem všechny kupoval na Amazonu a s žádným nebyl problém. WiFi 6690 je perfektní a 4x4 stream. Jede mi na tom doma 20 zařízení. Doporučuji.

K TV.... Modem nemá nic společného s CA moduly na DVB-C pásmo. Každá služba běží někde jinde. Patrně se pouze snaží tlačit na likvidaci lidí, kteří mají ještě CI modul. Zkoušel jsem dnes tu jejich VodafoneTV appku a nějak se mi to extra nelíbí. A přechodem na IPTV ztratím HbbTV.  

před 3 hodinami, paffko napsal:

Určitě bych nerušil, na mý rodiče taky zkoušeli zrušení CA modulů, i když ti nic s VF neřešili. Vypadá to jako interní kampaň to plošně rušit všem, koho přesvědčí. 😄 Pro výměnu modemu není vůbec nutné rušit ani reaktivovat TV služby, tedy ty přes DVB-C technologii, protože ty fungují i bez internetu. Čekám na vyjádření VF proč to takto vyžaduje, když nemá oporu ani ve vlastních podmínkách služeb.

Přesně tak. Taky (jako člověk dovolím si napsat od fochu) nechápu, proč by měla služba v pásmu DVB-C nějak záviset na typu modemu. Snad se Vodafone (když už povolili s vlastním modemem) umoudří a bude to mixovat (vlastní modem s jejich TV).  

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vláďa007Bylo mně doporučené přímo Českým telekomunikačním úřadem řešit s ČOI. Tak snad to nebude úplně nutné a s VF se na toto téma domluvím. Momentálně čekám na vyjádření na mou datovou zprávu. Uvidíme, dávám čas 30 dní, zatím to je 28. 😄 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.ShitlerRadní na ČTÚ mně vysvětlil, že prý kam až mohli, to dořešili (viz to správní řízení, po kterém musel VF vlastní modemy zákazníkům zpřístupnit). Prý ale podmínky služeb už nespadají do jeho kompetencí a v případě nedohodnutí se s poskytovatelem služeb řeší spory právě ČOI. 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ovšem spamovat s hovadinama jim jde náramně:

VF pro vás

Mily zakazniku, rozsirte signal Wi-Fi treba az na terasu. Za 98 Kc mesicne ziskate dva Wi-Fi zesilovace, se kterymi pefektne pokryjete celou domacnost. Jdete na https://tam.je//superwifi a rozsirte signal Wi-Fi i tam, kam bezne nedosahne. Vas Vodafone (Na https://tam.je/os zrusite zasilani OS)

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/19/2024 at 6:52 PM, Vláďa007 said:

Modem nemá nic společného s CA moduly na DVB-C pásmo. Každá služba běží někde jinde.

Ale ma, DVB-C je forma DOCSIS, len je ina napln kanalov (tuner ladi cele pasmo).. kazdy DOCSIS modem/router je schopny naladit a extrahovat multiplex (DVB-C) stream.. samozrejme otazka je, ci to je aj osetrene/povolene vo fw ako v pripade Fritzboxu.

Fritzbox nema CI rozhranie, takze vie streamovat iba nekodovane kanaly.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030Tak samozřejmě z pohledu principiálního se jedná u obou přenosů o modulaci signálu na daném frekvenčním pásmu, ale to tady nikdo rozebírat nechce. Stejně tak Fritzbox umí z pásma DVB-C streamovat po vnitřní síti nekódované DVB-C kanály, ale to taky asi nikdo v době Vodafone TV aplikace aplikace dělat nebude. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...