Přejít na obsah

Která odpověď byla nejužitečnější?

Pokud některý z těchto příspěvků pomohl vyřešit váš problém, věnujte prosím chvilku kliknutí na tlačítko „Označit jako řešení“ u tohoto příspěvku.
Označení příspěvků jako řešení pomůže ostatním členům komunity rychle najít odpovědi na jejich otázky. Děkujeme za vaši pomoc!

Featured Replies

Odesláno

Nedaří se mi nastavit port forwarding na novém routeru Zyxel VMG8923-T50B. Potřebuji se dostat na NAS z chaty, přičemž je NAS k tomu routeru připojený.  Na NASu jsem nic neměnil, když jsem doma tak se na něj dostanu, ale z internetu ne. Zkusil jsem dvě možnosti, zapnout UPnP a pak nechat zapsat pravidla portů z NASU (k zapsání došlo) a taky v NAT na routeru nastavit ručně ty porty, které potřebuji přesměrovat. Zkoušel jsem vypínat firewally (NAS i router), ale asi mi pořád uniká někde nějaká souvislost proč se mi nedaří ty porty otevřít. Aktuálně jsem na optice. Díky

Odesláno
Co si lze představit pod slovy: "se dostat na NAS z chaty"? Jestli se dostat k souborům, pak je potřeba řešit směrování portů 21 (FTP) nebo 22 (SFTP). Jestli se ale jedná o administraci NAS na úrovni http/https, pak to tak snadno nejde a jediným spolehlivým řešením je na routeru (ke kterému je připojený NAS) spustit VPN server - a přes VPN klienta se k němu připojit z chaty, potom už se po zadání IP adresy NASu do jeho administrace člověk dostane.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odesláno

Rozumím, špatně jsem to popsal. Zkrátka přesměrovat porty z internetu na NAS. Příklad: veřejná adresa co mám na routeru je 1.2.3.4 a já potřebuji přesměrovat port například 5001 na NAS (zapojen do routeru a má adresu 192.168.1.100). Vezmu telefon a zadám do aplikace jako zdroj 1.2.3.4:5001. Router má nastaveno pravidlo pro přesměrování 1.2.3.4 - 5001 přesměruj do 192.168.1.100 - 5001.

 

Takto jsem to měl doposud nastavené na Comapalu a fungovalo to.

Ad VPN: OpenVPN server je právě na tom NASu a já nejsem s to mu přesměrovat port 1194.

Upraveno uživatelem Leeon

Odesláno
V routeru vypadá směrování portů takto, např. NAS má IP ve vnitřní síti: 192.168.1.100, já tedy provedu směrování portu 21 (FTP) následovně: pro IP 192.168.1.100 si vymyslím nějaký externí port, např. ten tvůj 5001 a tento přesměruji na interní port 21 s protokolem TCP. Přístup zvnějšku pak bude takový, že třeba v Total Cammanderu zadám veřejnou IP adresu (hypoteticky opět tu tvoji) 1.2.3.4:5001 a tím se dostanu k souborům v NAS přes FTP. Pro SFTP je pak port 22 (pochopitelně FTP/SFTP musí být v NAS funkční).

Pokud na routeru běží OpenVPN, pak se k němu lze připojit přes OpenVPN klienta a porty pro OpenVPN netřeba řešit, tj. žádné směrování není potřeba.

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odesláno

Rozumím. Potíž je ale v tom, že mi zkrátka ten port nechce projít skrze router. Nastavil jsem 1194 port na routeru tak, aby se z internetu předával na NAS (192.168.1.100). V OpenVPN klientovi zadám 1.2.3.4:1194 ale nepodaří se vůbec předat požadavek na ten NAS, kde poslouchá na portu 1194 OpenVPN server. Vlastně to není jenom o tom OpenVPN, ale nefungují ani ostatní porty (aplikace). Na routeru jsem zkusil nastavit předání portů jak skrze NAT, tak i přes UPnP, ale nic.

Odesláno
Pro OpenVPN se směrování portů v routeru nenastavuje. Prostě na routeru spustíš OpenVPN server (kde jako port bude napevno nastavený 1194 UDP a přístup jak do netu, tak do vnitřní sítě, podsíť VPN např. 10.8.0.0 a maska sítě 255.255.255.0) a pak se nějakým OpenVPN klientem k tomu serveru připojíš (přičemž všechny parametry připojení si OpenVPN klient vezme z "OpenVPN-Config", který musíš na serveru vyexportovat a do klienta pak importovat - před exportem ze serveru je nutné ještě v routeru v nastavení OpenVPN server nechat vygenerovat certifikát, který by se pak měl automaticky stát součástí konfiguračního souboru).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odesláno

Uvedl jsem OpenVPN jako jednu z aplikací pro níž potřebuji přesmerovat port. Jsou tam i jiné aplikace pro které potřebuji přesměrovat porty. Kupříkladu aplikace hostované v dockeru na NASu. 

Odesláno
OpenVPN server se má řešit na úrovni routeru, aby pak bylo možné se dostat přes OpenVPN klienta do celé vnitřní sítě (a v takovém případě se žádné směrování portů nekoná, protože to není potřeba). Jestliže ale OpenVPN server není na úrovni routeru, ale je někde jinde (třeba v NAS), tak to spíš nebude fungovat, než že bude.

Běžné směrování portů v routeru by pak mělo fungovat normálně, tam není důvod, aby nefungovalo. Ještě je možné pro nějaké konkrétní zařízení nastavit rovnou DMZ.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odesláno

OpenVPN jsem na tomhle routeru nenašel. Každopádně mi OpenVPN na NASu fungovalo s Compalem normálně. To běžné směrování portů právě že nefunguje, proto jsem vložil příspěvek, zda někdo neví kde je zakopaný pes. Každopádně ti moc děkuji za pomoc.

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

Právě prohlíží tuto stránku 0

  • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community