Přejít na obsah

Výměna modemu Compal za Vodafone Station


Přejít na řešení Vyřešil Marek-26,

Doporučené příspěvky

před 48 minutami, Technikus napsal:

Odkoupené asi nikoho moc nezajímají, ne? 

Pokud přestane fungovat, tak je možnost pronájmu nebo si pořídit jiný nový BYOD modem splňující požadavky Vodafone. 

No jde mi o to, jestli když budu nucen přejít na nový modem (přestože můj stávající je plně funkční), budu s novým modemem i nadále v režimu "odkoupeno" tj. bez poplatku za pronájem.

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono staci, aby operator zapol nejaky dalsi parameter v sieti a je problem s vlastnym zariadenim, priklad z praxe - VF DE zacal vo velkom zapinat dva upload OFDMA kanaly v sieti a majitelia DOCSIS 3.1 TC4400 modemu maju problem, pretoze ich aktualny fw to nerozchodi.. existuje beta verzia fw (ktora pouziva novy Broadcom SDK), ktora funguje, ale.. ktoru nema ani predajca, ktory tie modemy predaval (a poskytoval za peniaze upgrade fw), ako sa k nej bezny uzivatel dostane a upgraduje modem? Inak ma pekne tazidlo na stole.

A kupovat AVM kram iba na to, aby som ho mal v bridge mode (to je jediny vyrobca, ktory poskytne novsie verzie fw koncovym uzivatelom) - to si mozem rovno prepnut dodavany router od operatora do bridge mode a mam ho za lepsie peniaze aj s podporou a zarukou, no questions asked.

Uz tu konecne niekto kupil AVM kram a nechal si ho pripojit/aktivovat vo VF sieti? 😁

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, paffko napsal:

No jde mi o to, jestli když budu nucen přejít na nový modem (přestože můj stávající je plně funkční), budu s novým modemem i nadále v režimu "odkoupeno" tj. bez poplatku za pronájem.

Potřeba si uvědomit, že odkupem modemu jsi přesunul problém na svá bedra. Budeš v situaci, kdy operátor ti oznámí konec nějaké podpory, tak se jako majitel zařízení musíš starat. Co je to plná funkčnost modemu? Na jak dlouho ti ji zaručí operátor? Pokud splňuje parametry aktuálních požadavků VF, pak by ti ho měl nechat připojit, pokud nesplňuje, pak musíš vybrat z aktuálních možností. T. j. pronájem nového zařízení, nebo opět nákud dalšího, novějšího vlastního zařízení. Vždyť se to tady řeší pořád dokola 🙂 Navíc, pěkné postřehy má @quadra2030, jak to je s těmi sice vyhovujícími, ale nakonec nevyhovujícími vlastnímu zařízeními v zahraničí.

  • Souhlasím 4
  • To se mi líbí 1
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Tube napsal:

Hlavne ze mi na jare vymenili CISCO za Compal. 🙂

Njn, nebyla jiná možnost. Nebyly zásuvky pro D3.1. Starší zásuvky nemají takový rozsah a Arris by tam nefungoval.

 

před 19 hodinami, paffko napsal:

Víte někdo, jak se budou řešit výměny bílých Compalů, které jsou od zákazníka odkoupeny? 

Maximálně informováním, že k nějakému datu přestanou být funkční a zákazník si má objednat výměnu za pronájem či si pořídit zařízení, splňující parametry. 

 

před 17 hodinami, Technikus napsal:

Odkoupené asi nikoho moc nezajímají, ne? 

Pokud přestane fungovat, tak je možnost pronájmu nebo si pořídit jiný nový BYOD modem splňující požadavky Vodafone. 

I tak by se to dalo říci.

před 17 hodinami, JirkaP napsal:

Zajímají jak odkoupené, tak i v pronájmu. 

Podle mne není rozdíl v tom jestli je modem odkoupený, nebo je v pronájmu.

Když budou zveřejněny datumy konce funkčnosti jednotlivých modemů, tak budou uživatelé vědět, že k těm datumům to už musí mít vyřešené.

Je v tom rozdíl. Hlavně v tom, že pronájmový si člověk nechá jednoduše vyměnit za jiný pronájmový a Vodafone může v extrému tu výměnu nařídit (resp. naopak, může vyžadovat navrácení jeho majetku). A nejde jen o datum vypršení certifikátů, ale i o tom, že je zařízení EOL, tedy nevychází na něj nový FW, hlavně tedy bezpečnostní záplaty. Také staré zařízení brzdí rozvoj sítě. Compalů budou na síti statisíce, jejich výměna je otázkou let a miliónů Kč. Také výměna Compalů přinese lepší kapacitu sítě, budou se moci třeba vypnout starší kanály a nahradit je OFDM resp. OFDMA, což nám přinese větší kapacitu/vyšší rychlosti. Často se zde hovoří o nízké rychlosti uploadu, kde 1 kanál (používají se 4, to je max D3.0 modemů), který má šířku 7MHz (6,4 v reálu + něco okolo, co nepřenáší data uživatele) přenese "až" 30Mbps. Kdežto jeden OFDMA kanál (50kHz channel spacing, QAM 1024) je na těch 7MHz schopen přenést "až" 70Mbps. Takže namísto cca 120MHz co umí D3.0 díky 4 kanálům, bychom mohli mít jeden D3.1 OFDMA kanál co by přenášel 280Mbps, resp. se spouští v rámci upgrade sítě minimálně kanál 62-85MHz (cca) s přenosovou kapacitou 250Mbps (dá se zjednodušeně říci, že u OFDMA co 1MHz to 10Mbps). Ale ubírat případně D3.0 kanály kvůli D3.0 modemům nejde, ale bylo by super mít jeden OFDMA kanál na 35-85MHz, kde by byla kapacita při QAM 1024 500Mbps ne? V reálu je ta přenosová kapacita vyšší, ale je třeba brát v potaz opravené pakety, nějakou režii atd. takže pro skutečnou rychlost internetu pro koncového uživatele zbyde méně. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Njn, nebyla jiná možnost. Nebyly zásuvky pro D3.1. Starší zásuvky nemají takový rozsah a Arris by tam nefungoval.

Co si mám představit pod pojmem nebyly zásuvky? Já mám tažený mnoho let kabel přímo do modemu, žádnou zásuvku nepoužívám a stejně jsem při výměně za Cisco dostal před 2 měsící Compal?

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v mém případě vede kabel z rozvaděče ve sklepě ke mě za dveře, tam je nějaký rozbočovač (kovový, typ nevím, musel bych tam vlézt) kde jsou rozbočené koaxy které pak vedou do 2 zásuvek k televizím a přímo 3 kabel cca 10m a ten končí rovnou v modemu. U něj jsem si zásuvku nedělal. Vše funkční 12 let.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...