Přejít na obsah

Ukončení podpory modemů Cisco DOCSIS


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

@Marek-26To už je asi příprava na DOCSIS 4.0. Na 3.1 by to mělo stačit. Ale dobré vědět.

Citovat

The DOCSIS 3.1
specification requires cable modems to cover the frequency range of 258 MHz to
1218 MHz for the downstream as well as to receive two 192 MHz channels in parallel.
Support to 1794 MHz is optional.

https://cdn.rohde-schwarz.com/pws/dl_downloads/dl_application/application_notes/7mh89/7MH89_0E.pdf

Upraveno uživatelem janmichaelvincent
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký den všem, ohledně nutnosti výměny modemu je opravdu třeba řešit i v případě nižších rychlostních tarifů v řádu desítek Mbps, anebo se jedná čistě o další technologický krok a i když máme doma čistě jen pevný kabelový internet bez dalších služeb, tak během června ostrouháme? Líbí se mně koncepce, že je to "jen modem" a za něj si dám vlastní router s nastavením co je třeba. Několika stovkový Mbps doma nepotřebujeme, tak se trochu obávám, že nám budou chtít vnucovat  s výměnou modemu i nepotřebně rychlé tarify 🙂 Nehledě za cenu za pronájem jejich nového zařízení. Stávající CISCO máme svoje.

Díky moc za názor.

Upraveno uživatelem Firestone
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročti si tohle vlákno všechny otázky na které se ptáš už tady byly zodpovězeny, 

Ano je nutná výměna, protože modemy Cisco jsou již technologicky velmi zastaralé a končí jim bezpečnostní certifikace bez kterých modem nelze dál provozovat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

již jsem se stal objetí ciscopepidemie. Čímž jsem se dopracoval až sem. Ekvivalentní zařízení = "tupý" modem už se nedělá? Nabízena je mi pouze a jenom Vodafone station a změna ze 6w modemu na 24w (protože u nás doma komunikuje pořád něco) se mi úplně nezajídá. Samozřejmě router mám svůj, modem je hozen v racku kde wifi fakt nevyužiju.

 

Co jsem pochopil když si na bázoši koupím Compal CH7465LG tak z něj budu mít těžítko protože už byl jednou registrován a vodafon, na rozdíl od předchozího UPC, neumožní daný modem registrovat jinde takže budu mít cihlu. Je tomu tak?

 

Jedna věc je pronájem, ale druhá je také spotřeba energie, protože ta se dostane nad roční cenu pronájmu.

Opravdu není "tupý" modem, který by splňoval jejich 9 stránkový soupis restrikcí?

 

Děkuji moc za jakékoli rady.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Firestone napsal:

Hezký den všem, ohledně nutnosti výměny modemu je opravdu třeba řešit i v případě nižších rychlostních tarifů v řádu desítek Mbps, anebo se jedná čistě o další technologický krok a i když máme doma čistě jen pevný kabelový internet bez dalších služeb, tak během června ostrouháme? Líbí se mně koncepce, že je to "jen modem" a za něj si dám vlastní router s nastavením co je třeba. Několika stovkový Mbps doma nepotřebujeme, tak se trochu obávám, že nám budou chtít vnucovat  s výměnou modemu i nepotřebně rychlé tarify 🙂 Nehledě za cenu za pronájem jejich nového zařízení. Stávající CISCO máme svoje.

Díky moc za názor.

Já jsem dneska dostal jako náhradu černý Compal a s technikem jsme ho rovnou přepli do bridge modu. Vodafone Station už by měl mít nějakou dobu bridge také funkční.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tomus napsal:

Pročti si tohle vlákno všechny otázky na které se ptáš už tady byly zodpovězeny, 

Ano je nutná výměna, protože modemy Cisco jsou již technologicky velmi zastaralé a končí jim bezpečnostní certifikace bez kterých modem nelze dál provozovat.

To jsem si od začátku prošel, zjistil spoustu užitečného, ale úplně se přesně nedozvěděl, jestli je to pro všechny případy i pomalejších tarifů. Ale co to teď chápu, tak to bude pro všechny a navíc akorát zjišťuju, že ruší i historické pomalejší tarify. Tak to je ruku v ruce.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta změna tarifů by se děla i bez výměny modemů. Děje se tak i u TV. Tady se to vezme z jedné vody na čisto.

 

@PaRa Vodafone si do sítě nepustí už nic vlastního, co není DOCSIS 3.1, každopádně k tarifům nižším, jak 500Mbps dávají nyní výjimečně ještě Compaly. A co se týká vlastního "hloupého" modemu, tak v ČR se sehnat nedá co vím, v zahraničí počítejte s 200€ nákupkou. Ale spotřebu by mohl mít nižší. Např. modem Arris TM3402B/CE nemá WiFi a spotřebu má okolo 8W (uvádí se 5-7, max 10). Takže by jeho provoz vyšel asi na 350Kč loni (brána průměrná cena el. 4,37 Kč/kWh a spotřeba 8W). 

Udávaná průměrná spotřeba Compalu je 11,6W, zaokrouhleme to na 12W mínus 1-2W za WiFi. I kdyby to nakonec bylo těch 12W v bridge bez WiFi, tak je to o necelých 150Kč / rok více. Takže roční náklad navíc oproti vlastnímu modemu by byl cca 1000Kč bez vstupních nákladů. Vstupní náklad na vlastní modem se dá čekat přes 6 tisíc (200€ + doprava, DPH) a jelikož narozdíl od AVM dodržuje Arris standardy DOCSIS, tak si Firmware neaktualizujete a až bude nevyhovující, tak ho pošlete do DE a tam za 50€ provedou aktualizaci a pošlou zpět.

Nebo je pak variantou FRITZ!Box 6690 Cable s cenou okolo 8 tisíc s průměrnou spotřebou okolo 11-15W (takže řekněme, že jako u Compal), tam se dá firmware aktualizovat napřímo, ale zase nejde přepnout do bridge. 

 

Určitě můžete trochu "pogůglit", ale většinou dojdete nejspíše k závěru, že se nevyplatí (v tuto chvíli) si kupovat vlastní modem. I z ekonomického hlediska. Nákup v zahraničí většinou znamená nižší záruku, problémy s dopravou, reklamacemi... Moje krátké hledání na google mi dalo cca takové výsledky:

 

Když to zase zprůměrujeme a vezmeme matematicky. Jako základ budeme počítat průměrnou spotřebu Arris TM3402B/CE, tak je tam navíc počáteční investice a nutnost aktualizovat firmware. I kdyby to bylo jen 2x za 5 let, tak je to okolo 3 tisíc při aktuálním kurzu + dopravě (100€ + doprava) a okolo těch 6 tisíc za modem (200€+DPH+doprava). Celkem nějakých 9 tisíc. 

FRITZ!Box 6690 má spotřebu o 150Kč ročně vyšší oproti Arris TM3402B/CE, takže 750Kč za 5 let a pořizovací cena v ČR je okolo 7500Kč co jsem našel. Pojďme to zaokrouhlit tedy na 8000Kč náklad na 5 let. 

Compal má spotřebu má spotřebu o 150Kč ročně vyšší oproti Arris TM3402B/CE, takže 750Kč za 5 let. Při pronájmu 70Kč měsíčně jsou to 4200Kč (+nekonečná záruka, just saying), celkem 5000Kč.

 

Sumář nákladů za 5 let:

  •  Arris TM3402B/CE - 9000Kč
  • Compal CH7465 - 5000Kč
  • FRITZ!Box 6690 - 8000Kč

 

 

  • To se mi líbí 3
  • Děkuji 2
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...