Přejít na obsah

Prémiový set-top box versus HD PVR Kaon


dad18

Doporučené příspěvky

Ahoj,měl jsem Kaon s nahráváním,odešel,takže jsem ho vyměnil za prémiový set top box.Když pominu to,že mi na Vodafone operátorka stále nutila ten TV 3 box kde stále nejdou srovnat programy,tak jsem spokojený.Jediné co mě drželo u Kaonu byla možnost si nahrávat.A mylně jsem se domníval že nemožnost přetáčení u Prim platí i u nahraných pořadů na prémiovém setoboxu,kdybych věděl že nahrávky jdou normálně přetáčet tak bych to vyměnil už dávno.Cihlu jsem neměl,ale tenhle nový box strčí Kaon do kapsy.

Jen mi vadí že ten nový box je tak chudý na možnosti zobrazení a přispůsobení si třeba menu podle sebe.Docela nepříjemné je,když přeskočím část nahrávky tak obraz potemní a když to začne hrát tak se rozvítí,hlavně večer ten přechod je dost nepříjemný.

Další věc co mi vadí,že si nerozumí s televizí Philips.Spároval jsem sice DO ,zapnout,vypnout,volume funguje,ale nejde přepnout AV vstup. Vyskočí  tabulka kde ty vstupy jsou vidět,ale nejde je zvolit.Ale to mi dělalo i na starém Kaonu,takže mám svoje DO kam jsem jen nahrál ovladač od premium boxu a vše šlape.

A co mi vadí... Možná jsem to jen v nastavení nenašel,návod je velmi povrchní..  nejde nastavit délka nahrávky o víc jak 15 min.. Někdy se to hodí.Další věc,nejde přeskakovat jedním zmáčknutím o víc jak dvacet vteřin.Přeskočit reklamu tak to musím dvacetkrát zmáčnout a nebo rychlo posun,který se rozjede že se netrefím.Dále mi přijde že zvukový výstup je o fous tišší než Kaon.

Videotéka je dobrá věc,pro mě hlavně na starší české filmy co tam jsou.

Když to shrnu kdo má starý kaon nebo cihlu,neváhejte je vyměnit.

  • Super
  • Basic
  • Sport
  • Vodafone TV Premium
  • Teplice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mém okolí má zas Kaon nebo cihlu skoro každý.Starší lidi už nechtějí změnu i když je k lepšímu.Dlouho jim trvá než se rozhoupou.. 😀

před 6 minutami, Ivo2003 napsal:

Přesah při nahrávání nesouvisí s boxem, nahrává se na server a box to neovlivní. Narozdíl od Kaonu.

Výhodou Kaonu bylo akorát místní nahrávání, kdy nahrávky zůstaly v přístroji trvale.

Na Kaonu šla délka přesahu nastavit,na boxu je to jen 15 minut,někdy to nestačí.Kaon měl i víc možností na nastavení,třeba čas zobrazovaní infa o programu a tak.I to přetáčení měl lepší,jednodušší...

  • Super
  • Basic
  • Sport
  • Vodafone TV Premium
  • Teplice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaon ukladal nahravky na HDD v nesifrovanom TS, takze stacilo vybrat disk a pripojit do PC s Linuxom (kvoli ext3 suborovemu systemu).. a podporoval nahravanie a dekodovanie viac programov sucasne (z jednej smart karty), poznam zopar ludi, ktori to este dnes vyuzivaju a udrziavaju Kaon pri zivote (maju ho odkupeny od UPC).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukončili jsme podporu pro HD DVR Mediabox

Rádi bychom vás informovali, že k 1. srpnu 2021 jsme ukončili podporu zařízení HD DVR Mediabox (zařízení spojující modem a set-top box). Všechny zákazníky, kteří HD DVR Mediabox používali, jsme informovali o nutnosti jeho výměny před tímto termínem. Po 1. srpnu 2021 nemůžeme zaručit správné fungování zařízení, ať už se jedná o pevný internet, nebo o příjem televizní nabídky.

Pokud by vám někdo nabízel ke koupi HD DVR Mediabox, buďte prosím obezřetní a nákup odmítněte, protože v naší síti už toto zařízení není možné používat.

https://www.vodafone.cz/pece/televize/kabelova-tv/hd-dvr-mediabox-konec-podpory/

 

funkční asi je ale nezaručují to

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Standard, Zyxel VMG8623-T50B
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma mám starý Handan 5000 vyřazený z evidence, ten zvládne pouštět nekódované kanály a cihlu taky. Po migraci jsem ji zapojit nezkoušel, ale na 99 procent nepůjde ani to volné vysílání.

Cihla je ten obří box s integrovaným docsis modemem. Neplést prosím s malým Kaonem do kterého se dávala fleška nebo usb hdd.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...