Přejít na obsah

Rychlost mobilních dat


Doporučené příspěvky

V 20. 6. 2024 v 22:26, PaegasRobin777 napsal:

Vodafone Super + (20 Mb/s) lze získat

1) Přechodem od O2 a T-Mobile…

2) Přechodem ze starších tarifů Vodafone (Oskar)

3) Z předplacenky…

Rychlost přes Vodafone Super + bez zapnutí navýšení

Rychlost Připojení Bez kabelu Naplno 5G (přenosný).Já jsem spokojený. O2 a T-Mobile má 7x menší rychlost.

IMG_2438.png

IMG_2447.png

Zkuste tu rychlost změřit ČTÚ aplikací Nettest https://nettest.ctu.gov.cz/cs/Apps 

Pravděpodobně vám ukáže hodnoty kolem 20 Mbps dle tarifu.

Docela by mne zajímalo, proč je takový rozdíl mezi rychlostmi Speedtest a Nettest.  Nastavením Multi/Single u Speedtestu to není, obojí ukazuje podobné násobně vyšší hodnoty než Nettest.  Včera v hospodě na zahrádce jsem naměřil ST kolem 200 Mb, NT přesně dle tarifu 10 Mb. 

 

Malé upozornění pro neznalé - rychlost měřte jen když máte dost či lépe neomezená data. Jeden test sežere stovky MB!

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Ivo2003 napsal:

Nettest už od počátku měří celkem divně, takže  žádná změna.

"Divně", ale přesně ukazuje deklarovanou rychlost vašeho tarifu, ověřeno u různých operátorů a různých tarifů.

Mám VF 10Mb/s a O2 neomezenou rychlost. U VF mi Nettest naměří okolo 10/10 Mb/s, u O2 140/39 Mb/s podobně jako Speedtest. Mimochodem u O2 sežral 1 test 700MB dat.

Takže NT ukazuje vždy přesně to, co říká operátor a co si platíte. Asi proto je certifikovaný (prý do max. 500Mb/s).

Včera jsem zkoušel rychlost u dcery, má tarif VF 2Mb/s, Speedtest nám oběma ukázal okolo 170 Mb/s, Nettest jí ukázal okolo 2/2 Mb/s. Když jsem jí stahoval ST a NT do mobilu, trvalo to nechutně dlouho ve srovnání se mnou., řádově minuty. Což vzhledem k velikosti odpovídá těm 2Mb/s.

Takže mi připadá divný naopak ten Speedtest. Při downloadu nějakého souboru tuto rychlost nelze dosáhnout. Jede to podle toho, co si zaplatíte. Bylo by to krásné, kdyby stačilo si koupit nejlevnější nejpomalejší tarif a přitom mít plnou rychlost. Ale tak to nefunguje.

Proto opět můj dotaz - čím to je, že má ST tak moc odlišné výsledky od toho, co deklaruje operátor? Jsou velmi zavádějící. Má někdo tušení? Paralelním stahováním ST to zdá se není. Nebo je a ST stahuje ve více vláknech i při nastavení SINGLE.  Nebo operátor nedokáže omezit víc paralelních vláken, jen samostatná vlákna separátně. Přitom na kabelovém netu to omezit dokáže. Netuším...

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

měl bych dotaz ohledně fekvenčnich pásem. je veliký rozdíl mezi 4G+ 1800MHz vs 4G+ 2100Mhz (event 2600MHz) , třeba v rámci rychlosti - stability, nebo to je pro běžného uživatele k nepoznání? 

Upraveno uživatelem Firevibe24
  • Super
  • Super
  • Základní, Sport
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone mi na mobilních datech ukazuje rychlost takovou, jakou mám mít - 10/10Mbit (plus minus). Ale třeba O2, u kterého mám 20Mbit tarif mi ukazuje u Speedtestu rychlosti třeba 300Mbit (jakoby známe speedtesty záměrně neomezovali). Slušně tím ovlivňují statistiky. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, pmalecek napsal:

Vodafone mi na mobilních datech ukazuje rychlost takovou, jakou mám mít - 10/10Mbit (plus minus). Ale třeba O2, u kterého mám 20Mbit tarif mi ukazuje u Speedtestu rychlosti třeba 300Mbit (jakoby známe speedtesty záměrně neomezovali). Slušně tím ovlivňují statistiky. 

kamarád má u vodafonu super+ s omezením na 20 Mb/s a na speedtestu naměří tohle 🤭 

1720779323991_5040354023326943.jpg

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...