Přejít na obsah

Rychlost mobilních dat


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, bnone napsal:

Bohužel jedině dual sim, nelze jako esim, zjišťoval jsem.

https://www.o2.cz/osobni/volani/data-pro-chytra-zarizeni

To není tak úplně pravda.

Objednal jsem plastovou SIM "Data na rok 50 GB" za 999,- Kč. Je to zcela zdarma.

Když mi došla plastová SIM, tak jsem zašel na prodejnu, kde jsem za 100,- Kč dostal kartičku na převod na "esim".

A hned jsem to zprovoznil na Iphone 13 Mini manželky. Funguje jí to zcela bez závad.

Ještě doplním, že před převodem na "esim" ( na prodejně )  jsem to číslo aktivoval v klasickém telefonu ( v platovém provedení ) a dobil částkou 999,- Kč.

Takže toto druhé číslo je v telefonu uloženo jako "esim" a slouží jen pro data.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý se může podívat, co Umlaut a jak měří. https://www.accenture.com/content/dam/accenture/final/accenture-com/document-2/202406-Accenture-Czech-Republic-Audit-Report.pdf#zoom=40, kdo chce si najde přesné podmínky testování.

Jinak @bnone píše, že má mimo město problémy s pokrytím Vodafone. Ze své zkušenosti mohu říci, že jsou místa, kde má Vodafone signál a jíní ne, jindy je to naopak, někdy nemá signál nikdo. Záleží na lokalitě.

Jinak v ČR je veškeré rozšiřování zatíženo mnoha byrokratickými překážkami. Když už se povede domluvit umístění BTS pro dokrytí, je třeba k ní také přivést konektivitu. V ideálním případě optikou, ale získat povolení je běh na dlouhou trať (bez přehánění i roky). I to je důvod, proč Vodafone bojoval proti sdílení sítí mezí O2 a TM, jelikož touto dohodou získali nefér výhodu, že si automaticky sítě sdíleli a Vodafone k té dohodě nepřipustili. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirkaP Takhle mi to kdysi taky říkali na prodejně, ale když jsem volal na linky, popřeli to. Jsem rád, že jste to potvrdil. A štvou mne s tím poplatkem 100Kč, holt O2...

@Marek-26 Naprosto tomu rozumím, proto jsem zmínil to, že oba vyzobali třešničky, navíc se spojili proti třetímu a VF má dost nezáviděníhodnou pozici. Ale zase v pevném připojení je na tom často lépe díky UPC.

Nebylo poslední  dobou nějaké nařízení, že operátoři musí lokace BTS sdílet i konkurenci? 

 

Co se týče toho měření, je to tak jak jsem říkal. Ve městech a na většinou hlavních silnicích. V autě mne občasné výpadky nezajímají a ve městech se dovolám asi všude, alespoň jsem nikde na problém nenarazil. Mne zajímá ani ne rychlost, ale obyčejná základní dostupnost v jiných místech, mimo města a silnice, tam, kam chodím pěšky. Když zajdu do lesíka širokého 600m mezi dvěma velkými sídlišti v OV a data jsou fuč, max Edge, tak to je problém k naštvání, třeba když zrovna poslouchám nějakou povídku z Můjrozhlas. Můžu si stáhnou to offline, ale pokud ji chci pak smazat, zase potřebuji připojení. Vím, stromy tlumí, a BTS jsou vůči lesu na nevýhodných místech, je jich oproti ostatním opům prostě méně. K čemu neomezená data, když je nelze technicky využít.

No není to jednoduchá problematika.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...