Přejít na obsah

4G+ vs 5G


Doporučené příspěvky

Já jsem náhodou spokojený.Přes XDSL linku 100/25 Mb/s a přes Vodafone Připojení Bez kabelu Naplno 5G (přenosný) 150/30 Mb/s. U T- Mobile Neomezeně 3XL s výhodou (40 GB/20 Mb/s) za 1140,00 Kč (855,00 Kč 5 čísel/25% sleva) vs. O2 Neo Zlatý (20 Mb/s za 1149,00 Kč. 

IMG_0229.png

IMG_0083.png

IMG_9862.png

IMG_9863.png

  • Bez kabelu Naplno 5G
  • Premium 5G
  • -
  • -
  • Krucemburk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

U VF se mně líbí hlavně ta možnost si za +99 Kč měsíčně přidat další SIM v rámci OneNumber a mít na ni rychlost stejnou jako u hlavního tarifu, což se výborně hodí do přenosného modemu 🙂

Jak to řešíte? eSIM si připojíte do mobilu a sim dáte do přenosného modemu?

  • Super
  • Start
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje SIM 5ber v každém LTE modemu? Dle stránek je podpora mobilů omezená. Jen jsem nepochopil zda je to jen při nahrání eSIM a poté se chová jako klasická SIM, nebo je potřeba podpory i pro modem. Vlastním TP-Link Archer MR200.

  • Super
  • Start
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5ber (eSIMme) se chová jako běžná SIM karta, takže předpokládám, že ani není důvod, aby v nějakém LTE modemu nefungovala. Já ji zkoušel v TP-Linku TL-MR6400, pak v iPhone (kvůli otestování 5G) a provozuji taktéž v TP-Linku M7350. S MR200 tedy zcela jistě žádný problém nebude.
Nahrání eSIM profilu do 5ber jsem provedl v mobilu Samsung z roku 2016 s Androidem 7. Omezení telefonů při nahrání eSIM profilů je jenom na Android (tuším od verze 9 a výš, vyjma Samsungu, kde to lze od 7 a výš), nelze nahrát profil v iOS, ale provozovat SIM s nahraným eSIM profilem v iOS samozřejmě možné je.
Akorát jedno upozornění - SIM karta s nahraným eSIM profilem není nijak zabezpečená, ani přes PIN ne. Pokud by tedy došlo k odcizení, může tu SIM používat kdokoliv (je tedy dobré v nastavení v samoobsluze VF na OneNumber minimálně vypnout SMS, aby se např. nemohly doručovat nějaké potvrzovací zprávy z banky apod.). Také je nevýhoda, že u OneNumber nelze vypnout příchozí hovory (LTE modemu se to pochopitelně netýká, tam hovory nejsou vůbec), takže využití OneNumber s 5ber pro účely používání třeba v jiném mobilu, jako čistě datové SIM, je tímto pasé.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Hledal jsem levný zpusob připojení na zahrádku a chatu a tahle varianta za 99,- měsíčne je super. Už jsem objednal 5ber SIM. Za necelé tři stovky je to bomba. SMS nechám vypnuté a vzhledem k použití v modemu mě netrápí ani volání.

  • Super
  • Start
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...