Přejít na obsah

Blokace webu na zaklade predbezneho opatreni soudu


RZSN

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Marek-26 napsal:

Mě také, jak v mobilu, tak na DOCSIS internetu. Aby to nebylo naopak a nebyl blokován homberg tou stránkou 😄 

Nebezpečný web

Útočníci na webu, který se pokoušíte navštívit, vás mohou přimět k instalaci škodlivého softwaru, který ovlivní vaše prostředí při procházení – například vám změní domovskou stránku nebo vám na navštívených webech bude zobrazovat další reklamy. Vivaldi vám důrazně doporučuje vrátit se do bezpečí, abyste předešli újmě. Další informace

Tak me chrani muj prohlizec Vivaldi 🙂 Kdyz pouziju Edge, nebo Vivaldi v mobilu, stranka se normalne nacte.

 

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha a nejsi v práci? mě něco podobného hlásí v práci  školní firewall u některých stránek. 

Nebo  Vivaldi (vůbec neznám) čerpá info z nějakého zastaralého black listu. 

Co jsem letmo prolétl tu stránku, tak je to jen katalog softu. takový rozcestník.

  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Marek-26 napsal:

Mě také, jak v mobilu, tak na DOCSIS internetu. Aby to nebylo naopak a nebyl blokován homberg tou stránkou 😄 

https://www.lupa.cz/aktuality/operatori-blokuji-pristup-na-uloziste-datoid/

Přesměruje na url. ttps://www.vodafone.cz/blokovani-hazardnich-her/

 

 

14.jpg

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 6. 2024 v 8:44, Ondra - Vodafone napsal:

@RZSN Pěkný den, rozumím vašim dotazům, nicméně toto nejsou otázky pro Vodafone, my o blokaci webů nerozhodujeme, tedy ani nezveřejňujeme rozhodnutí soudů apod. Pokud dostaneme od oprávněné autority (soudu) pokyn k blokaci, musíme ji provést. Při pokusu o otevření webu se vám pak ukáže obecná informační stránka https://www.vodafone.cz/blokovani-hazardnich-her/

Přimlouval bych se za větší transparentnost - viz původní dotaz od RZSN.
Hlášení o nedostupnosti  při pokusu o návštěvu stránek edisk.cz a sledujteto.cz je zavádějící (hazardní hry) a důvod blokace je nedohledatelný. Dáváte sice odkaz na stránku https://www.mfcr.cz/cs/kontrola-a-regulace/hazardni-hry/blokace-nepovolenych-internetovych-her/verejna-cast-seznamu-nepovolenych-internetovych-he/zverejnovane-udaje-ze-seznamu-nepovolenych-interne-56027 kde je ke stažení seznam blokovaných webů, výše zmíněné tam ale nejsou.
U dalších možných důvodů blokace (léčiva, obecné soudní rozhodnutí) je zdůvodnění zcela netransparentní

A s tím souvisí zcela obecný technický dotaz na změnu DNS:
pokud preferuji jiné než vaše DNS (Google 8.8.8.8, CloudFlare 1.1.1.1 nebo třeba AdGuard... z jakýchkoli důvodů) - kde ho mohu změnit?
Kde to změnit v nastavení modemu/routeru Vodafone Station nebo Compal?
Nebo je nutné kvůli tomu změnit nastavení zařízení do režimu bridge (pouze modem) a dát mezi něj a PC vlastní modem, který nastavení DNS umožňuje?
Předpokládám, že provést nastavení v nastavení WIndows na síťové kartě připojené k modemu/routeru nepomůže.

 

V 14. 6. 2024 v 15:58, mojmax napsal:

Jak již bylo řečeno - nastavte si DNS např. 8.8.8.8 či 1.1.1.1 a máte po blokaci.

 

No ale kde to nastavit?

Možnost změnit DNS na routeru (Vodafone Station) jsem nenašel.
U mobilních zařízení (telefon s vyšším Androidem) funguje v nastaveních wifi použít "Soukromé DNS"
Ale na PC je tuším nutno změnit nastavení na routeru, nestačí změna v nastaveních Windows ve vlastnostech připojení.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to si snad děláš srandu, když se providera ptáš na to jak obejít blokaci kterou ze zákona musí zařídit. 

Ta změna DNS nebyla to rada od něj.

Aneb klasika, kdo umí, umí , kdo neumí čumí. ( v dnešní době " prudí " a stěžuje si na vše možné ). 

 

a důvod blokace? kdo hledá najde. Já jsem byl taky nasr... že mi majitel ( asi na pokyn z hora ) utnul můj oblíbený torrent, ale co se dá dělat . 

žít se s tím dá. Sice na houby ale dá. 😄 

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...