Přejít na obsah

Jak rozsirit sit


Kurtz

Doporučené příspěvky

Nepozná to v případě, kdy se obě sítě nebudou ani náznakem nikde překrývat. Pokud budou, pak je vysoce pravděpodobné, že koncová zařízení mohou zůstat "viset" na horším signálu ze vzdálenější sítě, což je samozřejmě špatně. A jinak to pochopitelně udělat lze, např. přes MESH s TP-Link Deco nebo samozřejmě Ubiquiti UniFi, byť cenově už se člověk pohybuje někde jinde. Také u té "SuperWiFi" od VF jsem měl za to, že se jedná o MESH s hlavním routerem, což by bylo řešením (ale je to čistě moje domněnka).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U SuperWiFi jsou to vždy minimálně 2 jednotky, Master a Slave 🙂 a doporučuje se vypnout WiFi na modemu.

Citovat

Po spuštění a navázání připojení (2–5 min, LED dioda svítí trvale zeleně) extender začne vysílat Wi-Fi.
Jméno Wi-Fi (Wi-Fi Name) a heslo (Password) naleznete na zadní straně extenderu.
Doporučujeme dle manuálu k modemu deaktivovat jeho Wi-Fi

 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, tomus napsal:

A mobilní telefon si taky připojí na LAN ?

Mobilni telefon a tablet si pripoji k wifi. Pan ma dva dotazy, ja odpovidal na jeho druhy, jak zvysit pocet LAN portu v obyvaku.

Na prvni dotaz - co takhle nejaky wifi extender?

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji vsem za rady. Jen tu padli asi vsechny me moznosti a porad s nejsem jisty, co je vlaste v mem pripade nejlepsi.

 

1) Za super wifi se mi nechce platit. Asi bych radeji vlastni zarizeni. Navic bych si k tome jeste musel dokoupit switch. To jsou hned 3 dalsi zarizeni, ktere spotrebovaji elektrinu.

2) Extender + switch. Neni uz jednodussi koupit router, ktery oboje spouje?

3) Router se jevi jako nejjedodussi a nejlevnejsi reseni. Jen se hodne bojim prepinani siti. Soucasny router dobre pokryva 90% bytu a slabe zbylych 10%, takze se site budou prekryvat vyrazne. Nevim jake kanaly presne aktualni routery pouzivaji. Co treba tento za 940,-?

 

  https://www.datart.cz/router-tp-link-archer-ax1800-archer-ax1800-cerny.html

  @tomusU tebe se site prepinaji v pohode?

 4) Mesh vypada take docela fajn, i kdyz to vyjde uz draz. Ubiquiti je uz dost drahe a nejsis v sobe nema switch. 

 

   Od TP-LINKU ma switch se 3 konektory az DECO X50 za 3400. I kdyz jsem nekoukal, jak presne se to zapojuje. Jestli je v tom zase router nebo porad routuje puvodni router. Vyplati se to nebo uz je to overkill?

 

 https://www.softcom.cz/eshop/tp-link-deco-x50-2-pack-home-mesh-wi-fi-6-system_d278815.html?hgtid=7b7e6265-76ce-425e-a40d-e8067bbe5cee

 

Jeste jednou diky za rady.

 

 

 

  • Basic
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě se ty sítě přepínají celkem dobře a to i přesto že se překrývají, občas to zůstane viset na té slabší, ale tak v 95 %  případů se to přepne na tu silnější, možná je to i tím že v pokoji kde mám tu AP mám zapnutou pouze 5 GHz síť.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Kurtz napsal:

Od TP-LINKU ma switch se 3 konektory az DECO X50 za 3400. I kdyz jsem nekoukal, jak presne se to zapojuje. Jestli je v tom zase router nebo porad routuje puvodni router.

Můžeš si vybrat. Buď z toho uděláš jen WiFi AP, nebo to může i routovat. Pokud nepotřebuješ nějakou specialitu, nechej routovat modem od VF a tohle použij jen v režimu AP.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...