Přejít na obsah

Stránka Výpadky


CableG

Doporučené příspěvky

Hele, k čemu je vlastně stránka Výpadky (https://www.vodafone.cz/vypadky/), když výpadek začne 8:38, zákazník zavolá na podporu v 9:45 a na stránce se výpadek objeví až v 9:48? Jestli tohle je monitorovaná síť, tak já nevím teda...

 

Jako jo, garážovky s internetem mají monitoring postavený na volání od zákazníků, ale od Vodafonu jsem čekal něco málo víc.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Pěkný den, většina výpadků je na této stránce brzy dohledatelná - právě k tomu účelu ji také máme a šetří tak čas nám i našim zákazníkům. Nevím, o jaký šlo výpadek u vás, k tomu se tedy nedovedu vyjádřit. Někdy tam ale může být krátká prodleva v propsání informace, než kolegové ověří reálné dopady na funkčnost služeb apod.

Ještě bych rád doplnil, že je rozdíl mezi interními monitorovacími systémy a tím, zda je možné výpadek dohledat na této stránce. To jsou přece jen trochu rozdílné věci. 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsou to rozdílné věci. Ale pokud výstup z interního monitorovacího systému není vstupem na stránku zveřejňující výpadky, tak kýžený efekt úspory času nenastane. V tomhle konkrétním případě (dnes, Praha, okolí Flóry) se ani hodinu po výpadku (který se netýkal jednoho zákazníka) objevil na stránce s výpadky déle jak za hodinu od začátku výpadku (resp. několik minut potom, co zákazník zavolal a výpadek oznámil).

Osobně mám s tou stránkou podobné zkušenosti - výpadek se tam zpravidla objeví až když ho nahlásím.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 3 hodiny asi každej vnímá jinak 🙂 Ale to není podstatný - jestli existuje nějaký jiný monitoring sítě, než informace on volajících, tak přece není důvod aby tahle stránka neviděla do jeho dat a pokud na adrese, kterou tam člověk zadá, nejde internet, tak by to tam snad za hodinu od začátku výpadku mohlo protéct (pokud tedy má co téct a má to i kudy téct).

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CableGPrvní věcí, co tomu brání jsou vypínači modemů 🙂 A ne na vše se dá nastavit nějaký filtr/notifikace, je to o "ruční" práci a i když je periodicky projížděna síť, tak se to často nepotká. Pamatuji si, jak mi tým na monitoringu UPC před 15 lety ukazoval, jak se hlídají DVB-C kanály. Prostě se posadil člověk před TV a přepínal 😄 a takhle to musel celé projet několikrát, protože měli více zdrojů z různých hlavních stanic. Přepnout na kanál, chvíli ho nechat běžet, zda se neseká či nekostičkuje, zda jede zvuk atd. V roce 2017 dle fotek na Lupě už měli nějakou mozaiku s nějakými ukazateli. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony nemusí zmizet, budou klidně online 😉 a další zvrhlost je, když se někdo přestěhuje, píchne do zásuvky modem a on funguje, tak se neobtěžuje nahlásit změnu adresy 😄 pak celý barák nejede a jeden modem tam krásně svítí 😁 

  • Souhlasím 1
  • Haha 2
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Marek-26 napsal:

@CableGPrvní věcí, co tomu brání jsou vypínači modemů 🙂 A ne na vše se dá nastavit nějaký filtr/notifikace, je to o "ruční" práci a i když je periodicky projížděna síť, tak se to často nepotká. Pamatuji si, jak mi tým na monitoringu UPC před 15 lety ukazoval, jak se hlídají DVB-C kanály. Prostě se posadil člověk před TV a přepínal 😄 a takhle to musel celé projet několikrát, protože měli více zdrojů z různých hlavních stanic. Přepnout na kanál, chvíli ho nechat běžet, zda se neseká či nekostičkuje, zda jede zvuk atd. V roce 2017 dle fotek na Lupě už měli nějakou mozaiku s nějakými ukazateli. 

Já měl info, že ty mozaiky zaváděli už před rokem 2014

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

36 minutes ago, Marek-26 said:

Ony nemusí zmizet, budou klidně online 😉 a další zvrhlost je, když se někdo přestěhuje, píchne do zásuvky modem a on funguje, tak se neobtěžuje nahlásit změnu adresy 😄 pak celý barák nejede a jeden modem tam krásně svítí 😁 

To bych možná neříkal nahlas tohle 😂

Ale vypínat modem - chápu to, když třeba někdo odjíždí na delší dobu pryč, ale to pořád někdo dělá např. na noc? Já si pamatuji ještě na starém UPC fóru, že se tohle řešilo hodně (bylo snad i v podmínkách, že to člověk nesmí dělat, ale stejně se to dělo a ještě se tam lidi tím chlubili), ale nemyslel jsem si, že praktika přežila.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...