Přejít na obsah

Dvoufázové ověření do Můj Vodafone


Pavel m
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

  • Centrum péče
před 3 hodinami, Ivo2003 napsal:

Proč se Můj Vodafone pořád odhlašuje?
Procházím jednotlivé volby v Můj Vodafone a musím se 3x přihlásit, protože mě to samo odhlásí.
To později ještě budou chodit pořád potvrzovací SMS až se zavede ten dvoufaktor?

@Ivo2003Pěkné odpoledne, v průběhu přihlášení a překliknutí do jiné části by k tomu docházet nemělo 😞 Pošlete nám prosím podrobnosti přes kontaktní formulář https://tam.je/forum, ať to můžeme řešit konkrétně k vašim službám.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když jsem se (na stolním PC) přihlašoval před touto změnou, tak se mě automaticky vyplnilo "jméno i heslo" (protože Authenticator to má v paměti), a stačil pouze jeden klik myšátkem na "přihlásit" a byl jsem tam.

Teď se objeví obdelníková tabulečka, kde se nic automaticky nevyplní (i když jsem zadal do Authenticatoru) a musím myšátkem kliknout do políčka "jméno" a znovu do políčka "heslo", to potvrdit a čekat na šestimístné číslo, které přijde na mobil. Ten musíte mít u PC, ne ho hledat někde jinde (ono moc času není). A opět (tuším že už po třetí) kliknout myšátkem na potvrzení. A hups - jsem tam. . . . inu,poněkud kostrbaté.

Někdo tu v jiném vlákně psal, že po každém přepnutí do jiné služby v Můj Vodafone, se mu to odhlašuje a musí se znovu přihlásit. Přeju pevné nervy a hoooodně velkou trpělivost. 

Je to svým způsobem okopírováno (alespoň v mém případě) z přihlašování do KB (jak je to u jiných bank - nevím). Akorát že i ten přihlašovací proces do banky spolupracuje s Authenticatorem.

Jen tak pro zajímavost: mám datovou schránku a tam je v přihlašování výběr a lze se přihlásit jednodušeji, než do Můj Vodafone.

Co se týče přihlášení do Můj Vodafone na mobilu, tam jsem to měl už od začátku na otisk palce. Jak to funguje teď - nevím. Nemám zatím odvahu to zkoušet. Ale já se časem kousnu a odvahu získám. 😄

 

 

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes web nastaveno.

Žádá to ověření SMS i při odhlášení a okamžitém zpětném přihlášení. Čekal jsem, že to nebude tak drastické a bude to chtít SMS jednou z x pokusů/z jiného nového zařízení apod.

V aplikaci v mobilu /tabletu, kde mám PIN/otisk to zatím nic víc nechce. 

 

Kdo má na ruce chytré hodinky, může mít mobil klidně na stole ve druhé místnosti nebo někde jinde, ale ne u sebe. Stačí opsat kód z notifikace obdržené SMS zobrazené na hodinkách a jsem tam. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak jsem narazil. Používám pro soukromé i firemní připojení stejné telefonní číslo a hádejte, jak to dopadlo? Samozřejmě nejhůř, jak mohlo. Domácí připojení prošlo, firemní si nechalo zadat telefon, přišla SMS, tu jsem zadal a

image.png.f0bb7ff942f7f49d771cb3b49de596fc.png

Jako jo, je možné to mít napsané zdrbaně, že se tohle neumožní, ale proboha v tom případě to má to telefonní číslo odmítnout hned a ne si nechat přeťukat SMS a rozmyslet se, že vlastně to tak nejde. Tohle ukazuje na špatný návrh dvoufaktoru od samého začátku. No jdu se pobavit na infolinku, jak se přihlásím do svého Vodafone účtu svým e-mailem a heslem.

 

@Marek-26Nejde pro firemní tarify něco jiného, než tenhle nepodařený dvoufaktor? Vázat něco ve firmě na telefonní číslo není dobrý nápad.

 

  • Super
  • -
  • -
  • Compal CH7465, Vodafone Station WiFi 5
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...