Přejít na obsah

Dvoufázové ověření do Můj Vodafone


Pavel m
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Tak přes mobil to včera fungovalo - a už nefunguje. Programátor z Vodafone se holt rozhodl, že nepůjde na pracák, ale že tu prácičku tady dokončí.

My ve firmě máme nějakých 600 strojů + nějakých 100 čidel, co běží v plném automatu a programovali jsme to v Orcad_Datu a teď  nově v Aprolu (B&R). Vizuál přes klasiku Intouch.  Celý provoz je absolutně závislý na průmyslovém počítači. Kdyby jsme pracovali s takovými výsledky, jako tady (tohle není zdaleka první případ), tak firma zkrachuje a končí. 

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

 

Už to v rámci aplikace na Androidu funguje.

Stále bez ověření SMS

 

No tak ještě aby tam to nacpali. To už by byla nemoc. Tam mám od začátku ověření přes otisk palce. Tak snad třífázové ověření tam nezavedou.

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se tam dostal. Po úvodním nastavení biometriky mě to vyzvalo k zadání e-mailu a současně upozornilo, že při přihlašování se bude zasílat SMS.
To snad nemyslí vážně. Veškerým aplikacím, i bankovním - které kladou mnohem větší důraz na zabezpečení, stačí přihlašovat biometrikou.
Snad nemyslí vážně, že do Vodafone aplikace se budu přihlašovat biometrikou a ještě budou zasílat SMS při každém zapnutí.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ivo2003 napsal:

Už jsem se tam dostal. Po úvodním nastavení biometriky mě to vyzvalo k zadání e-mailu a současně upozornilo, že při přihlašování se bude zasílat SMS.
To snad nemyslí vážně. Veškerým aplikacím, i bankovním - které kladou mnohem větší důraz na zabezpečení, stačí přihlašovat biometrikou.
Snad nemyslí vážně, že do Vodafone aplikace se budu přihlašovat biometrikou a ještě budou zasílat SMS při každém zapnutí.

Do budoucna se ještě chystá telefonická žádost o přihlášení...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady někdo zmínil tu změnu telefonního čísla, tak to je u VF taky unikát, protože napřed se pošle jakýsi ověřovací kód na tel. číslo staré a pak lze teprve zadat tel. číslo nové. U VF asi nepočítají s možností, že staré číslo už člověk prostě nemá, a tudíž i kdyby tam přišlo těch kódů kolik chtělo, tak je to stejně k lejnu...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jen to, že doposud šlo k více účtům přidat stejné telefonní číslo a někdo se to rozhodne změnit a je mu úplně jedno co to udělá naznačuje, že to nevymýšlel zrovna moc procesně silnej člověk.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadat původní číslo může mít opodstatnění.
Bez zadání starého a zaslání ověřovací SMS by si útočník co zná jen heslo mohl nastavit ověřovací telefon na svůj a pak by 2FA ani neměl smysl, když útočník by si mohl číslo na které se to bude zasílat na svoje.
I proto u bankovnictví zpravidla nelze změnit autorizační telefon online ale pouze na pobočce.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...