Přejít na obsah

Dvoufázové ověření do Můj Vodafone


Pavel m
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

No právě u Vodafone je dvou-faktor snad nejdůležitější vůbec. Kdo zná jméno/heslo, může si hned vystavit eSIM kartu a ukrást cokoliv dál, emailový účet, Facebook, Google účet, atd., vlastně se i snadněji dostat do banky, protože většína dalších dvou-faktorů je chráněna přes telefon a SMS. Už aby to bylo 🙂 Ještě nedávno tam byl navíc jen nějaký primitivní PIN, to byla bezpečnostní hrůza.

Upraveno uživatelem Vulva
  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • Premium Profi
  • Premium 5G
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vulva No nevím, já mám ověřování přes mobil a 6ti PIN mám pořád, a nikdo mne ještě "nevykradl"

A dokonce mne pořád internetová samoška otravuje, že mám slabé heslo ať ho změním.

A to mám od té doby co to vymysleli, jsem tam od Oskara 🙂

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kautskym napsal:

@thornung tak hodně lidí tu řešilo, že si třeba nekoupili netflix a že ho mají naúčtovaný, a na daný portál (objednávka netflixu) má stejné údaje jako do můj vodadone.

To samé m-platby.

 

 

navíc na odkazu výše po prokliknutí je věta: Na nový způsob přihlášení přejdou všichni zákazníci Vodafonu při novém přihlášení do Můj Vodafone. 

 

To je ale prece presne co pisu, ze na zmeny ohledne sluzeb ma ten dvoufaktor klidne byt. Obzvlast kdyz jde vygenerovat eSIM, ktera, podle vaseho popisu, ihned nahrazuje predchozi zpusob pripojeni mobilniho telefonu. V tom mate pravdu, tohle by byla hodne velka bezpecnostni dira.

 

Ale proc to proboha cpat ke kazdemu prihlaseni, misto relativne rychleho zaplaceni faktury, ktere stejne provadim pres QR kod, a tim padem nemenim nic ve sluzbach, je z meho pohledu 2fa uplne zbytecny.

 

Ale jak to tak byva, kdyz se manazer rozhodne ostatni at se poser..

Upraveno uživatelem thornung
  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • VTV Set-Top-Box 2G_A, COMPAL CH7465LG
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Pěkný den všem, posílám informace k dotazům:

@Ivo2003 Půjde o povinné nastavení pro všechny zákazníky.

@Ivo MašekO takové módní vlně jsem tedy zatím neslyšel, nicméně jde tu o to, že v dnešní době máte na své telefonní číslo navázaných mnoho dalších služeb, takže zabezpečení informací a údajů o telefonním čísle je naprosto klíčové. Proto jsme se rozhodli pro nasazení ještě vyšší míry zabezpečení, abychom některým typům podvodů předešli nebo jejich riziko ještě více omezili. Stačí se podívat na stránku, kde informujeme o největších vlnách různých podvodů, málo jich není... 

@r2d2Ze začátku opravdu půjdou jen SMSky, ale později přidáme i další možnost.

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby alespoň šlo nastavit fakturu zasílat  e-mailem, ať pro prohlédnutí faktury není třeba podstupovat tyto peripetie s přihlášením.  Možná to jde,  ale zatím jsem tu možnost nenašel.

Celý Můj Vodafone není zrovna přehledný a přehlednější  byla snad i Oskarova samoobsluha v roce 2000.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...