Přejít na obsah

Pochlubte se svými DOCSIS kanály!


Doporučené příspěvky

Já jsem to jen vykopíroval z modemu a vložil do excelu, který to takhle naformátoval. Výsledek jsem dal jako výřez (taky mi to přijde přehlednější). 
 

Každopádně Vodafone mi nacení jinou službu (mám Vodafone na IČO), měl bych se dostat na vyšší upload. Ale upřímně nevim, jestli je to v současném stavu možné, kam se dá bez OFDM kanálů dostat. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí jít na webové stránky Vodafone, do záložky internet a tam si zadat adresu bydliště a Vodafone ti hned zobrazí jaké tarify a rychlosti jsou na tvé adrese dostupné, pokud ve tvém bydlišti ale ještě neproběhla modernizace sítě, tak bych neočekával že ti nabídnou rychlejší upload, protože síť na to v tomto případě ještě nemá volnou kapacitu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, nabízí max 1000/60Mbit, ale obchodní zástupkyně mi nabídla i jiné tarify (čekám, co nabídne), kde by měl být i vyšší upload. Proto mi zajímalo, jestli v tomhle stavu sítě lze nabídnout na uploadu více. Download mi netrápí, tam bych byl v pohodě i s 200Mbitem. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto se ptám, jestli to opravdu mají tak spočítané, že jsou schopni nabídnout standardně 1000/60, nebo jestli je tam rezerva a můžou nabídnout třeba 500/100. Právě proto čekám na nabídku 🙂 … ještě by byl fajn upgrade sítě. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká uploadu, tak jeden kanál zvládne přenést nějakých 30 Mbps, ale je třeba odečíst ještě nějakou režii sítě, reálně je to okolo 26Mbps (6,4 MHz široký kanál, modulace 64-QAM, nějaká mezera mezi kanály). A to se bavíme o tom, že jsou tyto kanály sdílené v rámci daného optického uzlu. Takže upload 60 je opravdu možná až moc (z hlediska nabídky). Takže bez OFDMA kanálu tam vyšší upload nebude. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...