Přejít na obsah

Přehřívání modemu


m001

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl bych poradit jak vyřešit problém s přehříváním modemu vodafone station wifi 6 a tím pádem následné výpadky internetu. Bydlím v panelákovém bytě a modem mám v podhledu v chodbě odtud vedu signal kabely do jednotlivých pokojů do internetové zásuvky. Předchozí modem (mám za to že Compal) fungoval naprosto v pořádku. Nový modem se od začátku více hřál a vypadával. Po konzultaci s technikem na místě mi bylo sděleno, že teplota modemu je ok a že v podhledu je nedostatečná cirkulace vzduchu, proto se více zahřeje a vypne se. Na nějakou dobu pomohlo vypnout wifi na modemu a nahradit pomoci routeru. Ale momentálně i přes vyplou wifi se modem po nějaké době zahřeje a vypne. Na siť je připojena TV, počítač, playstation a telefony. Je nějaké řešení, které dokáže ponechat modem v podhledu?  Nebo musím jet stylem pokus omyl a zkoušet jíné modemy, popřípadě jíné dodavatele, větrací mřížky do podhledu (to se mi nechce). Díky moc za tipy/rady.

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by bylo dobré zkusit několik dnů mít modem někde nezakrytý, neschovaný. 

Jestli je to modemem, dělal by to všude. 

Jestli konkrétním místem, ve volném prostoru postaven na výšku by měl být v pořádku. 

V tom podhledu modem neleží? Compal bílý /černý má perforovaný plast z boku a tak tama uniká teplo. Station je zespoda chladný, po bocích od cca půlky výšky nahoru teplý a teplé jsou i výdechy v horní části. 

 

Můj Station s Wi-Fi 6 jede od předání a zapojení v pořádku, bez výpadků či restartů

Screenshot_2024-06-29-06-03-23-556_com.android.chrome-edit.jpg

  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Vodafone Station WiFi 5 zavřený ve skříňce a musel jsem přidat nuceny oběh vzduchu (ventilátor na USB) aby se modem lépe chladil, ale dělal jsem to preventivně a né na základě vypínání modemu. Každopádně teplota modemu je už i v těchto letních dnech únosná. 

  • Super
  • Start
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Šumperk
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že sis na svoji otázku odpověděl sám, musíš modemu zajistit nějakou cirkulaci vzduchu, není možné ho zadeklovat do podhledu a myslet si že v těchto horkých měsících bude fungovat bez problémů, Vodafone station je o něco výkonnější než Compal a tím pádem trochu víc topí, 

Jediná varianta která mě napadá je v modem přepnout do režimu bridge, tím pádem se z něj stane hloupý modem a přestane routovat a díky tomu bude méně topit, jenže pak budeš muset ještě koupit vlastní router a ten umístit na nějaké vhodné a odvětrané místo, což podhled tedy zrovna není. 

Výměna modemu za jiný typ asi nepřichází v úvahu protože Vodafone nabízí pouze Vodafone station 5 a 6 a ty mají stejný hardware  a liší se jen ve WiFi části a pak mají Compal pro pomalejší tarify, ale i tam už začíná docházet pozvolné výměně za Vodafone stationy.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uzavřít jakoukoliv elektroniku v podhledu bez cirkulace vzduchu je tedy elektronické peklo. Cítím s modemem 😄

Mě se teď hřeje i klimatizace a to je volně ložená v prostoru 🙂

 

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se teda divím, že to vůbec nějaký modem (či jiná elektronika) vůbec někdy vydržel. Pochybuji, že to bude fungovat v jakékoliv konfiguraci spolehlivě - ten modem má odběr kolem 14-20W a logicky tedy produkuje nemalé množství tepla.

15 hours ago, Technikus said:

Asi by bylo dobré zkusit několik dnů mít modem někde nezakrytý, neschovaný. 

Jestli je to modemem, dělal by to všude. 

Otázkou je, zda už modem nebude i poškozený, ta elektronika na tohle dle mého názoru rozhodně dělaná.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, řeším stejný problém u pevného internetu (exUPC) v paneláku bez úspěchu již druhý týden. Začalo to výpadky internetu (kabel i wifi). Výpadky v délce několika desítek vteřin, někdy jednou za hodinu, někdy několikrát třeba za 30 minut, někdy zásek a po těch pár vteřinách vše zase běží, někdy to skončí spadnutím stránky s hláškou, že jsem offline. Vypnutí/zapnutí - bez výsledku, restarty - bez výsledku, reset do továrního nastavení - bez výsledku, výměna všech kabelů - bez výsledku. Poté kontaktována klientská linka - vše je prý z jejich strany v pořádku, následovala první návštěva technika, bez nějakého velkého řešení a zkoumání z jeho strany, vyměněn modem a nashledanou. Po pár hodinách od jeho odjezdu vše zase nanovo. Další telefon na klientskou linku a vše zase dokola, po několika kontrolách je prý ze strany Vodafone vše v pořádku. Následovala druhá návštěva technika, který si s tím dal již více práce, kontrola skříně na chodbě paneláku, výměna zásuvky v bytě, výměna kabelu vedoucího ze zásuvky do modemu. Za cca 2h po jeho odjezdu zase výpadky. Další telefon na klientskou linku, prověřování všeho možného a poté result, že příčinou je problémová wifi, poté, že problémem bude možná chyba firmware a nakonec, že se prý jedná o přehřívání chipsetu modemu, což zapříčiňuje výpadky s tím, že se jedné zřejmě o vadu napříč celou sérií modemů a že těch případů již začíná přibývat. Domluven telefon na druhý den odpoledne (spal jsem mezi nočními směnami). Výsledek? Někdo z Vodafone mi volal ráno (což jsem samozřejmě neslyšel, vypínám zvonění na spaní) namísto domluveného termínu odpoledne a od té doby, což bylo v pátek se mi už nikdo neozval. 

Upraveno uživatelem kiklopp
Doplnění informací.
  • Premium
  • Super
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Jablonec nad Nisou
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@kikloppPěkné odpoledne, mrzí tato nepříjemná situace 😞 V případě nedovolaného kontaktu se vás pokusí znovu kolegové kontaktovat, anebo posílají na kontaktní telefonní číslo SMSku, na kterou stačí odepsat. Pokud jste nyní u zařízení, kontaktujte prosím technickou podporu na lince 800 77 00 77 přes volbu v menu 2 (jsou k dispozici na telefonu každý den do 22 hod.) nebo nám napište přes https://tam.je/forum, ať to můžeme dále řešit.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kiklopp A to ho máš taky jako zakladatel tématu zavřenej někde v podhledu, nebo ve skříni aj. ? Pokud ano tak se nedivím.

 

Já mám sice jen Compala a jak on tak i router mám přimontovaný z boku ke stolu ( pořád jsem do nich na zemi kopal ) ale i na tu šrouby jsem dal "návleky" abych je měl cca 1cm od stěny.

Doma mám teď "nádherných" 31,5° C a přes VPN koukám na filmy úplně bez záseku. 

 

A ano před X lety jsem měl podobný problém s jiným routerem, samé výpadky a nedala se na něm udržet ruka. Tak jsem koupil 5V 120mm ventilátor napájel na něj USB a přes PC jsem ho přilepil na router aby odváděl to teplo. A najednou pohoda.

 

V PC mám už X let na CPU "pasivní" nízko otáčkový chladič   a ve předu a vzadu  2 140mm ventilátory pro cirkulaci vzduchu. Na léto ještě preventivně zapínám jeden boční a nezažil jsem ze by se mi někdy náznakem kousnul. Ano jde z něho vařicí vzduch ale to je normální. 

 

Prostě každá elektronika bude hřát a pokud nemá odvod toho tepla tak je v prd.... a logicky kolabuje. A následně jde do křemíkového nebe  😞 

 

PS: PC mi běží 24 / 7 / 365 nechci ho chudáka trápit restarty na pár hodin 😄 V klidu mi "žere" nějakých 48W, zato start kolem 150W . A ten vnitřek je mi myslím vděčnej 🙂

 

  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SparrowS tím nevypínáním a vypínáním je to taková spíše urban legend, v reálu je to u moderních PC úplně jedno. Když se vypíná, tak je tam nějaké zatížení díky power cyclingu, když se ponechává zapnutý, pracuje tam zase themall stress, v reálu je to úplně jedno a typicky PC prostě morálně zastará bez ohledu jestli se zapíná, nebo nechává běžet. Např. MTBF u normálního PSU střední třídy je kolem 150 000 hodin, u základních desek se to typicky neuvádí (ale běžně min. > 60 000 hodin).

Tohle platilo u starých magnetických disků.

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...