Přejít na obsah

Přehřívání modemu


m001

Doporučené příspěvky

Při  nevypínání má pc pořád stejnou teplotu a není namáhané změnou teploty kdy dochází k teplotní roztažnosti a taky není vystaveno proudovému rázu.

Však taky většina elektroniky přestane fungovat tak,  že nejde zapnout.  Málokdy odejde za provozu.

MTBF sice uvádí pěkné  hodnoty,  ale v praxi to často neodpovídá realitě.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,to je přesně ta urban legend, která se objevuje různě po fórech už desetiletí a ke které nikdo není schopen dodat žádná tvrdá data (pokud nějaká máte, sem s nimi, rád se na ně podívám 🙂 ). Ale jak říkám, ono je to reálně úplně jedno u moderního HW (největší škodu udělá v důsledku přehřívání - zejména kondenzátory likviduje velmi spolehlivě)

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sparrow   Právě, že vůbec ho nemám nikde uzavřený a nikdy jsem neměl. Bydlíme sice v bytovce, ale ať už to je zateplením nebo situováním domu, tak máme doma docela příjemně. Když otevřeme okna a udělá se průvan, tak pocitově tam je ještě lepe a to i v těchto teplech. A modem je v obývacím pokoji, na komodě, nejde na něj sluníčko, není u žádného zdroje tepla. A ještě jedna věc....souvislost to s tou závadou dle technika nemá, ale jen pro dokresleni situace a protože jsem se o tom zapomněl zmínit v tom prvním příspěvku, kromě umístění, že ten problém začal potom, co byl modem celý den vypnutý a odpojen ze zasuvky. Dělali nám na patře nějaké stavební práce a na cca hodinu plánovali vypnout v celém domě elektřinu a jelikož jsem neměl být v tu dobu doma, tak jsem modem ráno při odjezdu do práce vypnul a odpojil že zasuvky a večer po návratu zpět zase zapnul. A poté začali ty problémy. Veškerá ostatní elektronika je ok. 

  • Premium
  • Super
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5
  • Jablonec nad Nisou
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den mám Compal 3.0 P a řeším to samé,modem je postaven na komodě ,není zavřený a v létě neustálé zpomalování wi-fi a přehřívání modemu,někdy vžýpadek totální a pomůže jen restart. Co s tím dělat? Uvažuji že si koupúím vlatní router ,protože celý byt jede bezdrátově a to se fakt nedá už....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JK790může být i vadný modem, já mám černý Compal umístěný v podkrovní místnosti kde teď v letních horkých dnech bývá i 31 stupňů a s modemem problémy nejsou, mám ho v režimu router.

Důležité je aby okolo něho byl dostatečný prostor a byla zajištěná cirkulace vzduchu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, JK790 napsal:

Dobrý den mám Compal 3.0 P a řeším to samé,modem je postaven na komodě ,není zavřený a v létě neustálé zpomalování wi-fi a přehřívání modemu,někdy vžýpadek totální a pomůže jen restart. Co s tím dělat? Uvažuji že si koupúím vlatní router ,protože celý byt jede bezdrátově a to se fakt nedá už....

Zavolat a nechat si vyměnit za Arris 😉 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...