Přejít na obsah

Změna IP adresy


rg90

Doporučené příspěvky

Dobry den, chci se zeptat jestli je možné u optického připojení přes Vodafone změna IP adresy.

Nejsem si jistý jestli je u tohoto připojení dynamická nebo statická IP adresa. Dočetl jsem se, že je i v nějakých případech možná manuální změna přes administraci modemu v případě dynamické adresy, která by pro me byla rozhodne lepsí resení.

 

Díval jsem se na svojí IP adresu a nejsem si na stoprocent jistý jestli je stále stejná.

Tuším že ten první údaj Hostname IPv6: 2a02:****:****:****:****:****:****:**** se mění ?

A IPv4 adresa se mi zdá stále totožná.

 

Kdyžtak prosím o vysvětlení a tip jak postupovat. Dekuji 

 

Modem: CH7465VF

Tarif: Internet Super Lite (500/50)

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží i na tom jestli má veřejnou či  neveřejnou IP.

Já mám neveřejnou a ta venkovní IPv4 ze které jde přípojka vidět, se mění sama několikrát měsíčně.

Ipv6 by se často měnit neměla.    Mění se jen její konec při každém novém připojení. Alespoň u mne.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj modem také ukazuje dobu zápůjčky u IPv4 2 dny, museli to prodloužit protože nedávno to bývalo myslím jen12 hodin, nicméně on uvádí že má IPv6 DS-lite  a tam se to zřejmě bude řídit pravidly které popisuje Ivo2003.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@rg90Pěkný den, podle modemu se nejedná o optické připojení, ale o kabelovou konektivitu. Standardně  poskytujeme neveřejnou dynamickou IP adresu, pokud vás zajímá veřejná IP adresa, tak je to samozřejmě možné, stačí nás jen kontaktovat na lince 800 77 00 77. Podrobnosti najdete případně zde: https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/internet-v-pocitaci/pevna-ip-adresa/.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, děkuji všem za reakce. Takže pokud jsem to správně pochopil mám dynamickou ip adresu ( tedy tu, která se po nějakých intervalech mění). 

Rád bych se ale dozvěděl jak často a v jakých intervalech se mění. Mám klasický modem od VF - Compal CH7465 a když se přes ip adresu modemu přihlásím k administrace, zde nemám nic podobného jako to, že vidím kdy se ip adresa zamění za jinou apod.

Takže ten interval změny by mě zajímal případně co udělat proto aby se adresa změnila pouze restartovat modem v administraci modemu či přes mujvodafone.cz nebo je nutné modem vypnout na nějakou dobu.

 

Zkusil jsem si zaznamenat původní IP adresy a po cca 2 hodinach kdy jsem modem restartoval a poté vypnul, změnila se mi IPv6 adresa ale IPv4 zůstala stejná.
Jde mi právě o změnu této adresy IPv4.

 

Děkuji

 

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak psal @tomusjde o to jestli máš ven do světa vidět IPv4 adresu (veřejná dynamická) nebo máš DS-Lite připojení a ven je vidět IPv6 adresa, IPv4 v tu chvíli je jen adresa něčeho jako domácí LAN adresa, kterou sice můžeš změnit, ale je ti to na nic.  

Tak jsem se do toho zamotal 😞 Pokud to dokáže někdo laicky vysvětlit, děkuji 😄 

 

Skus tohle https://test-ipv6.com/ a pokud tam nebudeš mít dole jiné skóre než 0/10 tak ti změna IPv4 nepomůže. 

 

Uff 😄 Já bych nemohl dělat učitele

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale přece většina uživatelů Vodafone má přece stejné nastavení tedy jak psala paní z podpory VF, zřejmě jde o dynamickou adresu a tu by mělo mít většina uživatelů.

No nečekal jsem, že s tímto dotazem bude takový problém 🙂  Na stránce od @Sparrow mám v testu 10/10

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, takže máš DS-lite. Tak IPv4 neovlivníš. Leda, že si požádáš o veřejnou IP.

Ale pořád nechápu proč jí potřebuješ změnit ? Já to za cca 15 let ( možná i víc ) nepotřeboval .

 

  • Super
  • Red Basic
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...