Přejít na obsah

nejde se přihlásit do administrace modemu.


raspepa

Doporučené příspěvky

Do GPON ONT se například u Tmobile dostat dá. Nastavuje se tam WIFI a podobně. Ale je tam nejspíše omezený přístup jen pro některé nastavení.
U Poda se ale nedá dostat vůbec - tam se musí WIFI atd nastavovat přes Klientskou zónu Pody.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnitřní síť mám v rozsahu 192.168.0.0/24. Právě že jsem zvyklý, že modemy u UPC byly dostupné na IP 192.168.100.1, na které je ale dostupný i tento (když se připojím přímo do něj kabelem). Samozřejmě pokud je dostupný na IP 192.168.0.1 (což je zároveň IP mého routeru), pak je jasné, že se na něj nedostanu. Pak ale nechápu, proč je dostupný na té původní IP. 
 

Jinak někdo se ptal, co v té administraci modemu hledám. Občas koukám na stav sítě (DOCSISu), jestli už neproběhl upgrade sítě (počet kanálů), abych mohl požádat o zrychlení uploadu. 

před 15 hodinami, kautskym napsal:

@pmalecekže používate špatnou špatnou IP pro vstup

Ne, přečtěte si ten příspěvek znovu, píšeme oba totožné IP adresy. 

před 15 hodinami, sodekcz napsal:

@pmalecekjaký máš router? Mám VS v bridgi, do 5 vteřin jsem z počítače přes svůj router na modemu. Modem mi běží momentálně cca 2 měsíce. Žádné speciální pravidlo na routeru nemám.

Ještě jedna věc, adresování vnitřní sítě máš v jakém rozsahu?

TP-Link Archer AX73. 


Právě, že je to zvláštní. Můj router má vnitřní rozsah 192.168.0.0/24, pokud má modem v režimu bridge IP 192.168.100.1, pak by neměl být problém (routy na tento rozsah jdou ven, na WAN). A přímo kabelem z modemu se na tu IP dostanu. 
 

Ještě si říkám, jestli není problém v nastavení modemu jako takového, protože mám veřejnou statickou IP, tak jestli ten veřejný rozsah nechybí třeba v povolených rozsazích pro přístup (nějaký vnitřní firewall toho modemu). 
 

Pokud připojím notebook přímo do modemu, tak dostanu dynamickou veřejku (úplně jiný rozsah, než u statických veřejných IP) a do modemu se dostanu. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je myšleno “rozsah té statické veřejné IP adresy, jestli není blokována na modemu”? Normálně se ze své vnitřní sítě na 192.168.100.1 dostanu, dokonce to na síti pro hosty blokuju.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...