Přejít na obsah

nejde se přihlásit do administrace modemu.


raspepa

Doporučené příspěvky

@pmalecekNemám sice Vodafone Station, ale Compal CH7465VF, LAN rozsah mám 192.168.2.0 a na 192.168.100.1 se normálně dostanu.

Neblokuje to spíš ten router?

Např. na mém Turris Omnia se dá zapnout BCP 38 (Network Ingress Filtering) a ten by možná mohl způsobovat problémy:

image.png.77b618cf9439d40f52e164096df78314.png

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • STB Kaon K-B3000HDCO, Compal CH7465VF
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na routeru je Firewall zcela vypnut, je to zvláštní chování. Traceroute v pohodě projde, ping ne, provoz (http/s) taky ne.

traceroute to 192.168.100.1 (192.168.100.1), 64 hops max, 52 byte packets
 1  192.168.0.1 (192.168.0.1)  2.086 ms  1.634 ms  1.277 ms
 2  192.168.100.1 (192.168.100.1)  5.016 ms  3.604 ms  6.156 ms
PING 192.168.100.1 (192.168.100.1): 56 data bytes
Request timeout for icmp_seq 0
Request timeout for icmp_seq 1

A přímo z routeru stejné chování.

curl: (28) Connection timed out after 5001 milliseconds
Citovat

EDIT - tak jsem asi vůl, bylo nutné přidat routu (ač nechápu, proč, když všechno mimo definované rozsahy jde ven přes WAN.

Čili přidal jsem routu 192.168.100.0/255.255.255.254 s GW na GW mé veřejné IP (78.44.98.169) a od té chvíle to běží.

 

Tak ne, vypadá to spíše na nějaký bug ve firmware toho routeru. Funguje to třeba půl minuty, pak stejně timeouty a už se na router nedostanu. Chování stejné, ať routa existuje, ať má nadefinovanou výchozí bránu (či bez ní), ať je SPI Firewall zapnutý či není... pak už jen timeout a konec. Nahlásím to na TP-Link forum.

Tak to nakonec vypadá na bug v samotném modemu, protože když teď sednu s notebookem k modemu, připojím ho přímo kabelem, tak mi administrace také neodpovídá, ping žádný. Ve chvíli, kdy modem odpojím od zásuvky a zase připojím, tak po chvíli začne odpovídat a do administrace se také dostanu. I přes router.

Upraveno uživatelem pmalecek
  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, pmalecek napsal:

Tak to nakonec vypadá na bug v samotném modemu, protože když teď sednu s notebookem k modemu, připojím ho přímo kabelem, tak mi administrace také neodpovídá, ping žádný. Ve chvíli, kdy modem odpojím od zásuvky a zase připojím, tak po chvíli začne odpovídat a do administrace se také dostanu. I přes router.

@pmalecekTakhle se mi choval Station než mi ho vyměnili, protože se začal opakovaně zasekávat. Od výměny problémy zmizely. Před výměnou mi bylo doporučen reset do defaultu, prý to občas tyhle divné stavy umí vyřešit.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Compal v bridge. Kdyz ho zapnu, tak se na 192.168.100.1 dostanu v ramci vterin. Po 2-3 mesicich se stranka nacita minutu, a dalsich 5 trva, nez se nacte tlacitko Pokracovat. A i tak se prihlasum a nenacte se stranka korektne. Musim se prihlasovat nekolikrat. 

S tim se rzku v ruce vaze casova prodleva nacitani stranek bezneho netu. Ping je v pohode, ale nacteni Seznamu je zdlouhave. 

Po restartu Compalu to sviha. 

A lezu tam pak proto, abych Compal restartoval. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 7/20/2024 at 6:07 PM, tomus said:

@pmalecek  Problém s přístupem do administrace modemu už se řešil zde, tak si to pročti:

https://www.techforum.cz/topic/62623-změna-ip-adresy-modemu-vodafone-station/?do=findComment&comment=469524

 

Přenastavovat arp_ignore na 0/1 mi nepřijde jako úplně dobrý nápad 🙂 Navíc, je to jednoznačně chyba v implementaci modemu, ta IP by se měla normálně routovat a ne tohle. Ale jako workaround asi dobrý, taky jsem to musel parkrát použít

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...