Přejít na obsah

ČT24 a zpravodajství ze sportu OH


pol241

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

dnes jsem se díval na zprávy na ČT24 a když naběhly zprávy ze sportu OH, tak bez obrazu jen titulek, že nemůžou vysílat záběry na internetu a satelitu v terestrickém vysílání a na ČT1 a ČT Sport. Tak by mne zajímalo odkud bere Vodafone signál pro ČT24. Je škoda, že to nefunguje na ČT24.

 

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul, nepřehledný HD box
  • Frýdek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, pol241 napsal:

Dobrý den,

dnes jsem se díval na zprávy na ČT24 a když naběhly zprávy ze sportu OH, tak bez obrazu jen titulek, že nemůžou vysílat záběry na internetu a satelitu v terestrickém vysílání a na ČT1 a ČT Sport. Tak by mne zajímalo odkud bere Vodafone signál pro ČT24. Je škoda, že to nefunguje na ČT24.

 

Už to tu několikrát proběhlo, v DVBC se využívá signál ze satelitní distribuce.

Pokud máte na TV s CAM modulem naladěnou i SD verzi ČT 24 tak tam je terestrická verze.

Na STB (nevím jaký máte) nepřehledný HD box mi nic neříká, pokud je to už VF box můžete zkusit pustit vysílání chvilinku opožděně.

Po zkušenostech z minulých OH jsem to zkusil a tam je to bez hlášky.

Nechápu, proč to VF nevyřešila před OH. Je to prostě strašná arogance vůči zákazníkům.

Asi jsou spokojeni, že se podle reakcí zde na fóru, se snižuje počet zákazníků.

Zákazník, který není si nemůže stěžovat ...

Upraveno uživatelem Standa
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Pěkný den, aktuálně tato situace může nastávat u příjmu přes kabelovou TV (DVB-C), během dneška změníme zdroj signálu pro ČT24 tak, aby i na DVB-C byly vysílané kompletní zprávy. Změna se postupně promítne u všech boxů. V případě příjmu přes CA modul je možné ČT24 sledovat v SD rozlišení (658 MHz, QAM 64), kde je dostupné i zpravodajství z LOH.

 

Co se týká zdroje signálu od České televize - běžně používáme zdroj signálu pro satelitní distribuci (proto jsou ve zprávách na ČT24 ty informační hlášky během záběrů z LOH), protože má vyšší obrazovou i zvukovou kvalitu.

 

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska na RTVS24, která je stejně jako ČT24 volně šířená ze satelitu Astra, sledoval "Góly-body-sekundy" a naprosto žádný problém s tím, že by záběry z Olympiády podléhaly nějaké cenzuře. Prostě všechno se v rámci zpravodajství normálně zobrazilo. Takže u ČT24 je ta demence zcela zjevně na straně České televize, která se snaží být papežštější, než papež...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

Co se týká zdroje signálu od České televize - běžně používáme zdroj signálu pro satelitní distribuci (proto jsou ve zprávách na ČT24 ty informační hlášky během záběrů z LOH), protože má vyšší obrazovou i zvukovou kvalitu.

 

Vyšší než co? Terestrální/DVB-T2 H265 má rozhodně lepší kvalitu než satelit/kabel...

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Start
  • Vodafone Station / TG3442DE
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Terestriální DVB-T2 vyšší kvalitu zatím nemá, oba signály (jak DVB-T2, tak DVB-S2) primárně vychází z 1080i. Vyšší kvalita u DVB-T2 může být až v okamžiku, kdy se celý řetězec v ČT překlopí na 1080p, což bude nativ a pak by ten rozdíl oproti 1080i na satelitu měl být znát (ale "měl být" znamená, že může být znát, ale také nemusí).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...