Přejít na obsah

ta rána bez internetu…


Doporučené příspěvky

Včera jsem náhodou (jasně, maily nechodí, tak co jako…) zjistil, že nastala ta chvíle, kdy dostanu nový TV tarif, protože se avizovaná změna právě aktivovala. Trošku mě zarazilo, že u toho byla taky zpráva, že přijali ke zpracování objednávku pevného internetu (o nic jsem nežádal), ale protože od dob UPC mám u TV služby něco jako dummy internet, tak jsem si říkal, že je to tím (protože s tím je hormada problémů celou dobu od migrace do VF).

Výsledek - na jiné smlouvě (na stejné adrese), kde je pouze připojení k internetu, mi přestala fungovat pevná ip adresa. No nic, jdu si dát kafe a počkám až se na podpoře probudí a svěřím jim svůj problém.

Zajímavý, nakonec jsem našel cestu jak to obejít, ale proč se to tak chová (a kdo za to může), pořád nějak nevím 🙂 

Ale jsem celkem rád, že mám normální router - s krabkou za pár kaček bych si takhle hrát nemohl 😂

---

Je to podnětné dopoledne, ale zatím jediný výsledek je, že pokud mac adresu přiřazenou na routeru na WAN1 nastavím na WAN2 a na WAN1 nechám defaultní, tak všechno funguje - tím bych tedy mohl považovat všechny hw chyby snad za vyloučené. Asi tady strašá.

---

Jo!

Mám totiž poměrně komplikovaně nastavenej routing (možná i blbě, ale buď to líp neumím a nebo to líp nejde) a tak mám ručně nastavené defaultní brány pro jednotlivé WAN porty. No a dneska v noci Vodafone zrušil tu gateway, co jsem používal s minulou pevnou IP adresou 🙂 

Už to chodí jak z praku 🤷🏻‍♂️ No co, tak ono občas nezaškodí to preventivně rebootnout 😂

 

Snímek obrazovky 2024-08-07 v 10.13.52.png

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...