Přejít na obsah

Vodafone Station WiFi 5 vs WiFi 6


Doporučené příspěvky

Zdarec,

Úplnou náhodou jsem našel post od admina tady na fóru, že jsou dva různé Vodafone Station. Nenašel jsem jednoduchý způsob, jak se k nim proklikat na webu jako uživatel, pokud neví co přesně hledá.

1) Vodafone Station 3.1 (70 Kč) (https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/kabelovy-internet/vodafone-station-tg3442)

2) Vodafone Station Wi-Fi 6 (100 Kč) (https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/kabelovy-internet/vodafone-station-wifi6-tg6442/)

Já platím 100 Kč a dle všeho mám verzi s Wi-Fi 5 tudíž VS 3.1... Wi-Fi 6 poznáte tak, že to bude 802.11 ax
image.thumb.png.151f6bbe368cbeb8f2223a5c16afea8a.png

Proč jako stávající zákazník platím více, než platí nový zákazník, který dostane stejné zařízení?

Budu tedy volat na linku, když už platím router, který si nemůžu koupit, případně pořídit vlastní dle výběru (nechci doma 2, aby jel VS 3.1 jen jako bridge), ať mi vymění router za Wi-Fi 6, jelikož zařízení na to doma mám a vlastně si ho stejně platím.
Uvidíme, co mi řeknou ovšem opět "jednání" a "vytírání" si se stávajícími zákazníky, kdy namísto snížení ceny nebo alespoň bulk emailu pro všechny, co mají Wi-Fi 5 router s nabídkou výměny...

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máte "starý" Vodafone Station, cena byla od začátku nastavena vždy 100Kč  za prémiový modem, základní modemy byly za 70Kč (Compal). Výměnu za nový Station s wifi 6 vám bez problému zařídí na infolince. 

 

  • Premium
  • Basic+
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Olmütz
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je však smutné,

že když dne X byla ponížena cena pronájmu Station 3.1 s Wi-Fi 5 ze 100 Kč na 70 Kč, proč to platí jen pro nové služby a zákazníky a původní zákazník má pronájem za původní částky. 

Zákazník tak musí být v obraze a sledovat jednou za čas aktuální nabídku a eventuálně se ozvat. => za aktuálních 100 Kč dostat Station s Wi-Fi 6 a nebo žádat snížení ceny pronájmu ze 100 Kč na 70 Kč při používání Station 3.1 s Wi-Fi 5. 

 

Ale ono je to asi standardní jednání. Kdybych například dnes udělal objednávku zboží na Alze, které stojí nějakou částku a zítra resp. po půlnoci bylo dané zboží přeceněno eventuálně došlo ke snížení ceny, mé již vytvořené objednávky i když stále nevyzvednuté objednávky se nic nedotkne. Platí cena z data a času objednání. Eventuálně lze o objednávka stornovat a vytvořit stejnou s aktualizovanou cenovkou. Kdo si nevšimne, smůla. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, těch smutných věcí jsem za ty roky u Vodafonu zaregistroval poněkud víc....nechci si kazit večer, bylo by to na slušnej román...pořád tak nějak doufám ve zlom (asi jsem v tomto nenapravitelnej optimista)  :-)))

Standardní by to bylo ale u jednorázové služby nebo platby za zboží , tady se platí každý měsíc stejná částka za pronájem, i když se cena pronájmu v průběhu času už změnila. A to je špatně ...

Upraveno uživatelem Iceman06
  • Premium
  • Basic+
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Olmütz
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Iceman06 napsal:

Pokud máte "starý" Vodafone Station, cena byla od začátku nastavena vždy 100Kč  za prémiový modem, základní modemy byly za 70Kč (Compal). Výměnu za nový Station s wifi 6 vám bez problému zařídí na infolince. 

 

Hele určitě mi neřeknou ať jdu k čertu, když řeknu, že chci WiFi 6 modem, ale přijde mi prostě trochu scam, platit za pronájem (speciálně ve chvíli, kdy nemám jinou možnost, než platit pronájem), platit jako stávající zákazník víc, než někdo kdo přijde teď... 

Měl bych ale "chuť" požadovat snížení ceny na 70 Kč a fakt by mě jen zajímalo, jestli řeknou jasný OK. V tom případě, to ale udělejte automaticky všem, co platí 100 Kč...

Jako ano, mohl by se objevit argument, že já platím za 1Gbit 1000 Kč a někdo 400 Kč a je to identický služba... 

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mojmaxJá jsem s kvalitou internetu u Vodafone spokojený, to ale neznamená, že si toto "nechám" líbit. Ať mi dají možnost, si koupit zařízení do vlastnictví a potom ať si ostatním účtují klidně 400 Kč měsíčně...

Nemám jinou možnost? Ne a tak si budu vylévat srdíčko.

Jen aby nedošlo k diskuzi, kde jsem četl, že je WiFi 5 za 70 Kč a WiFi 6 za 100 Kč tak z zde: https://www.techforum.cz/topic/62612-výměna-modemu-compal-za-vodafone-station/

image.thumb.png.5472769fc1caf2a04d9d19e5ab436429.png

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...