Přejít na obsah

Vodafone Station WiFi 5 vs WiFi 6


Doporučené příspěvky

@retronpotvrzuji 😀 nikoliv v tomto případě...

před 2 hodinami, kautskym napsal:

image.thumb.png.d09afd8ea5fdcdd6624e92ae17ec01e6.png

 

Jak psal níže @Adolf.Shitlera naopak tě hned natáhnou.

 

Alternativní řešení možná? 

Nevím jak to funguje s výměnou na horší model, ale když si člověk jako já bude chtít nechat dát VS WIFI 6 a za 3 měsíce řekneš, že chceš ten horší, že nakonec nemáš pro Wi-Fi 6 využití, tak máš nový modem a měl by člověk platit 70 Kč ne?

 

Každopádně mi je z tohoto šoufl a díky za screenshot 👍🏼 vidím tam i datum. Ani jsem nevěděl že to už je tak dlouho 😀

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@Marek-26O tom jsem ani nepochyboval, ale když od ledna až po vlastní iniciativě člověk v telefonu slyší "Ano, jak říkáte, Vy máte 1Gbit a k tomu náleží router, který nemáte (ale, platíte - to jakože neřekl, ale vlastně mohl :D), tak Vám ho vyměníte. 
Ten člověk na podpoře za to nemůže, ale že by Vodafone sám napsal, jestli má člověk zájem, když k tarifu nemá co mu "náleží". 

Ne, f**k off, plať a když budeš otravovat, tak to teda uděláme, když jinak nedáš...

Upraveno uživatelem royal198
  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže to je nesmysl co vám řekli na podpoře, gigabitový internet nabízí Vodafone už několik let a k němu vždy byl modem Vodafone station s Wi-Fi 5, varianta s Wi-Fi 6 se dodává až posledních několik měsíců.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivo2003asi ano. Začínal jsem na 250Mbitu a dostal jsem VS s Wifi 5. Postupně jsem přešel na 400Mbit, teď 800Mbit (poslední dva tarify jsou verze pro IČaře s 50, respektive 60Mbit uploadem). Ale stále mám stejný modem. Platím za něj 100Kč měsíčně. Jestli to chápu správně, tak by asi bylo vhodné požádat o výměnu za ten s Wifi 6, nebo naopak o ponížení ceny nájmu na 70Kč místo 100Kč. Ten rozdíl v ceně kompenzuje sotva 1/3 ceny za 24/7 provoz zařízení měsíčně. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@pmalecek už to tady někdo psal, respektive posílal screenshot. Cenu Vám nesníží, ovšem máte možnost nechat si zdarma nechat vyměnit router za WiFi 5 verzi.

 

Pouze pozor... Zdroj k WiFi 5 je max 30W a k WiFi 6 je 40W (neberte mě za slovo na watt a ano rozumím, že to je maximum co ten router může brát, nikoliv průměr co bere 24/7) přesně. Netuším jestli average spotřeba je taky řádově o 25% vyšší, ale pokud to má někdo zaměřené, tak dle zátěže routeru se to teoreticky může nevyplatit pokud člověk WiFi 6 vysloveně nepotřebuje.

Upraveno uživatelem royal198
  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@royal198já mám aktuálně VS s Wifi 5, ale v režimu bridge, čili Wifi vypnutá. Počítám, že zbytek konfigurace je stejný, čili nějaká lepší citlivost nebo obecně výkon DOCSIS části bude totožný. Spíše mi šlo o princip. Platím 100Kč, tak proč to neplatit za to nejlepší, co Vodafone nabízí. Osobně bych byl nejradši, kdybych si zařízení mohl koupit sám a žádný nájem neplatit. 

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...