Přejít na obsah

Nestabilní rychlost internetu


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém který mě trápí celej rok a nikdo mi z Vodafonu nebyl schopen poradit.

 

Před odstěhováním na momentální bydliště jsem měl internet něco kolem 300/20, modem od tehdy ještě UPC a poté snad Vodafone nikdy jsem neměl problémy co se týče maximální rychlosti a ve zkratce z 99% co se platilo to jsem dostal. Měl jsem tehdy i vlastní router ASUS RT-AX55 který právě s modemem fungoval na staré adrese krásně. kde vlastně kompletně celý byt byl pokryt WiFi i v nejdéle položených místech bez nějakých ztrát a viditelných záseků třeba při sledování videii na nejvyšší kvalitu na TV. 

 

Po odstěhování na novou adresu jsem se rozhodl pro GIGABIT a dostal jsem komplet nový a nejdražší Modem Vodafone Station Wi-Fi 6 a po předělání IPv6 na IPv4 zpět abych si mohl udělat z ASUS RT-AX55 bridge který mi bude rozesílat wifi jsem narazil na problémy kde rychlost internetu klesala, nebyla stabilní a dostával jsem se fakt k nulovým hodnotám jak na WiFi 5ghz tak 2.4 ghz. Což se mi na staré adrese nestalo, po několika špatných zkušeností s telefonní podporou a technikem co přijel na adresu bez jakýchkoliv testů jsem se nedozvěděl vůbec nic. Nedalo mi to a router jsem vyměnil... za jiný dražší a papírově lepší ASUS TUF-AX3000 V2. A problém byl stále stejný, rychlost internetu nestabilní, televize co je od routeru asi max 3 metry bez signálu/rychlosti internetu, ale i kabelové připojení.

 

Kabelové připojení je to co mě bolí nejvíce, platím gigabit s tím že rychlost dle speedtest.net mám přesných 100 Mbps do té doby než třeba restartuju modem + router. Jenže tyhle restarty nemůžu dělat 2x denně 7 dní v týdnu. Nikdy jsem podobný problém řešit nemusel a po několika hodinách na podporách a vyčkávání na příjezd technika jsem tohle přestal řešit. A problém tak nějak vyšuměl (částečně) jenže se vše zase vrací.

 

Při sledování TV vypadne internet, při stahování rychlost internetu stagnuje dokud nerestartuju modem a router.

 

Má někdo nějaké rady? Tipy, triky... jelikož už fakt nevím co víc bych mohl provést.

 

Děkuji za jakoukoliv ochotu můj problém vyřešit!

Tomáš

  • Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Děčín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kautskymTady je ta věc, že nevím kde je ten problém. Věc je nahodilá a nepravidelná. Když tu právě byl technik který mi měřil rychlost a měnil kabeláž, tak naměřil rychlosti správné, co se týče modemu. Routerem bych si nedovolil říct že to je, jelikož jsem ho kvůli tomu měnil.

  • Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Děčín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Station zapojit jako modem a  ne bridge? 

Abychom to zkusili bez těch BYOD Asusů? Jak wifi tak zařízení propojená kabelem s dodaným Stationem. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technik měnil kabel - jaký, od modemu-zásuvky, nebo UTP mezi modemem a routerem? Jestli měříš přesných 100Mbit, tak to vypadá spíše na poškozený kabel mezi modemem a routerem (rozhraní prostě sníží rychlost na 100Mbit). Vyzkoušel bych jiný kabel, případně jiný port v modemu. Případně ještě kabel z modemu rovnou do PC.

  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pmalecekdonedávna jsem nevěřil, že nenamáhaný funkční kabel (LAN) se může nějak poškodit. No může. 😃 Taky bych doporučoval ho pro jistotu vyměnit.

Druhá věc @Zexxizkus použít jiný výstupní port na VF Station. Pokud jsi měl pro bridge kabel v portu LAN 1, zkus ho dát do portu LAN 2, (3,4).

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...