Přejít na obsah

Problém s rychlostí internetu


Přejít na řešení Vyřešil bnone,

Doporučené příspěvky

Problém s telefonáty na linku je ten, že nemáte v ruce vůbec nic a nemáte s čím jít případně na ČTU, pokud se věc nevyřeší. Takže je to jen první stupeň, který je třeba podniknout, ale zároveň si schraňovat materiál a dokumentaci na druhý stupeň, písemnou reklamaci, když ta nebude úspěšná, tak pak máte materiál pro ČTU.

Takže už mám certifikované měření, s rychlostí dokonce kolem 60Mbps a totéž přes VPN 470Mbps, a ode dneška pojede až do vyřešení  měření pořád dál, to bude pdefek materiálu.

Samozřejmě opět zavolám jako první krok, pak přijde sms se jménem operátora a nabidkou na odpověď do 7 dní,, známe to, a co bude dál, uvidíme.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký je předpoklad úspěchu při reklamaci se svým BYOD zařízením?

Možná i bez pokusu to zkusit se zařízením Vodafone ve standardním stavu, po restartu, po továrním nastavení? 

Zřejmě bez kontroly dané lokality/budovy/bytu/modemu technikem?

 

Jinak předpokládám, že pokud si daný hovor nenahraje Vodafone, bude k němu nějaký záznam u dané služby zákazníka. Současně já mám záznam o odchozím hovoru a zřejmě při informování osoby na Vodafone lince bych si mohl hovor nahrát také. Použití nahrávky je už věc druhá.  

 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud druhá strana hovor nahrává, použije ho pouze jako důkaz proti vám. Jinak neexistuje.

Pokud druhou stranu upozorníte, že to také nahráváte, zavěsí a máte černý puntík.

Pokud to nahrajete bez vědomí druhé strany, nemůžete to použít. 

Je to velmi dobře vymyšleno. Si to zkuste třeba do nějaké banky zavolat, že si to také nahráváte. Nevím, jak se to bere právně, kdy nahrávání oznámíte tomu automatu, co se s vámi baví na začátku 😉

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ČTÚ řekne, že chce nahrávku, tak ji dostane. 

Nevím, jak je to nyní, ale většinou se dělá nahrávka (samostatný soubor) hovoru mezi volajícím a volaným. A v nahrávkách jde slyšet i hudba. Dnes bych tipoval, že se uchovávají hlavně přepisy, přeci jen ta výsledná velikost je mnohem menší. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@Veronika - Vodafone

Takže pokračování .

Ve 13:45 jsem volal na linku technických problémů, volba 2, Vysvětlil jsem problém, operátor byl ochotný. Řekl, že mám vyresetovat VF station i když asi zbytečně, že bez toho to nemůže poslat dál. Že mi pak v 14:30 zavolá, jak to dopadlo, a pokud se to nezlepší, tak to hned pošle dál technikům.

Výborně. Nic se samozřejmě nezlepšilo, download pořád 270, jednu chvíli dokonce 80Mbps

Jenže je o více než hodinu později po jeho termínu a nikdo nevolá, a já tu sedím jako debil a čekám. Jako už mnohokrát. VF support je prostě černá díra. Řeší se jen problémy typu vypnout/zapnout.

Upraveno uživatelem bnone
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tovární nastavení a test napřímo bez dalšího zařízení s modemem v režimu router. Pak to bude vypovídající. Ideálně ještě měřit z Live distra Unixu. 

 

https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-vodafone-pevny-internet1/

image.png

+ je tam vysvětlení těch rychlostí a toho, co si platíte. Každopádně rychlost konstantně pod 450 u 500Mbps není i v očích Vodafone v pořádku.

 

Měřák od ČTÚ i jiné měří na aplikační vrstvě, rychlost je garantována na aplikační vrstvě a ve vlastní síti.

 

Stejně by mě zajímalo, proč je u Vás tak velký rozdíl mezi měřením na VPN a bez, zvláště, když je to ve prospěch VPN. 

 

Můžu poprosit o MAC modemu nebo číslo služby do soukromé zprávy?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

@Marek-26

Odkaz znám, sám jsem ho sem dnes dával, to mám dávno prostudované. Jsem ajťák, vím "trochu", o co jde, kterýkoli technik mi může kdykoli zavolat, jsem k dispozici, s výhodou partnera odborně znalého, ne BFU. Dokonce jeden z prvních zaměstnanců, když se tato kabelovka počátkem 90. let zakládala. Mí tehdejší spolupracovníci jsou dnes řediteli velkých společností v oblast digitální TV 😉

Rychlost je stabilní v rozmezí 260-280, s občasnými poklesy na 80, nic víc mi tady v dobu testování nejede, od všeho mám dokumenty a budu je sbírat dál. Jinak řečeno 100% času je rychlost pod "běžně dostupnou", občas i pod "minimální". Každý den. 

Citovat

Stejně by mě zajímalo, proč je u Vás tak velký rozdíl mezi měřením na VPN a bez, zvláště, když je to ve prospěch VPN. 

Ode mně do sítě VF to jede bez problémů plnou rychlostí Speedtest na VF Brno 500Mbps pořád, je jedno, jestli je VFS jako router nebo bridge, připojení napřímo jsem taky zkoušel jako první, nic z toho téměř nemá vliv, maximálně v řádu nižších jednotek procent.

Problém vidím možná v nastavení vašich switchů a routování ve VF prostě cesty, kudy to lítá. Do zahraničí to jede možná jinudy. Nebo má vliv nedávné vyhoření optiky někde na severní Moravě? Asi ne, to by bylo pomalu kamkoliv. Nevím, ale u mne problém nebude, tím jsem si jist.

Nikdy jsem problém neměl, byl jsem s VF spokojený, až od 1.7.2024 výměnou modemu a "navýšením" rychlosti začaly problémy. Kdybych to tušil dopředu, tak už jsem za stejné peníze u Pody na symetrickém gigabitu. Stejně uvažuji, že ty 3 tisíce na rok zainvestuji a budu mít oboje a když se mi povede u konkurence vyjednat i dobrou cenu na má další 4 čísla+TV, tak ... po 30 letech...

Údaje napíšu do zprávy.

před 31 minutami, Tube napsal:

Cerny Compal 500/50 a jede mi Skylink ze zaznamu

https://www.speedtest.net/my-result/a/10312264472

Mi to jede na stejný server Albernet 314, a jsem asi kousek od vás, zkuste https://nettest.ctu.gov.cz/cs/Test

Upraveno uživatelem bnone
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...