Přejít na obsah

Problém s rychlostí internetu


Přejít na řešení Vyřešil bnone,

Doporučené příspěvky

Odesláno (upraveno)

Zatím ne, W11 nemá pár věcí, které jsem už zapomněl. Možná později na W12. Ale mám v tom PC na hraní další 3 VMware virtuály - W10, W11 a Linux Mint.

Jestli by to pomohlo, to je otázka. Upgrade přebírá většinu nastavení z původní instalace. Jedině čistá instalace.

Upraveno uživatelem bnone
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, upgrade s sebou přenese i ten "bordel", proto není nad čistou instalaci.

Pokud se nechce do W11, tak eventuálně čistou W10. Ale těm brzy skončí podpora, už bych se tím moc nezaobíral. 

  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejjednodušší řešení je tam píchnout tu externí síťovku 🙂, ale když už je to Thunderbolt konektor s lepším napájením, tak tam hodím nějakou dokinu a na ni pak vše ostatní(kb,čtečky, síť, třeba i monitor apod.). Já dělám čistou instalaci tak jednou za 5-6 let, je to opruz, mám tam toho opravdu hodně. A původní disk si pak ořezaný o balast dám do virtuálu, mám tam i staré XP (na ten jsem v předch příspěvku zapomněl) se sw, který se mi už nechtělo přetahovat do nových systémů nebo na  hw už nejsou drivery (můj slušný skener Canon).

 

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou při testování vypnout zapnout. Při instalacích jen restart, měl by být plný, Fast boot mám v biosu vypnutý, ve Windows není tato možnost v nastaveních asi proto vůbec vidět. To asi taky závisí počítač od počítače. Já mám NUC13.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna věc je v BIOSu a druhá v nastavení Windows. Tak udělej restart se zmáčknutým Shiftem.

Ještě jsem si všimnul, že tam máš W11 ve virtuálu, tam to hodí jakou rychlost (taky tu pomalou)?

Teď jsem zkoušel W11 ve virtuálu a rychlost mám https://www.speedtest.net/result/16643508717.png

tedy +- stejnou, jako v normálním systému (ano vím, není to VF).

Upraveno uživatelem cvancara
  • -
  • -
  • -
  • CA modul
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u toho počítače NUC13 to v nastavení právě není, jen v biosu. Celkově power options jsou tady velmi ochuzené oproti jiným pc, vše jen v biosu. Asi nějaká specialita této verze Intel mainboardu.

Ve virtuálech jsem to taky zkoušel, síť NAT i Bridge, Windows i Linux, pořád stejné, ještě trochu pomalejší než v hlavním systému, je to logické, je to podsunuté pod nadřízený systém.

Zkoušel jsem i Safe mode se sítí, taky pořád pomalé. Prostě nic nepomohlo.

Sranda je, že někdo myslím v USA měl úplně stejný problém při přechodu taky na 500/50 a výměně modemu u kabelovky jako já. A žádné řešení. Alespoň nejsem sám...😃

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fastboot a rychlé spouštění jsou dvě různé funkce.

Rychlé spouštění dělá to,  že při vypnutí dochází k hibernaci jádra a proto třeba správce  úloh načítá pořád čas. Buď se musí funkce vypnout a nebo vypínat se shiftem aby se kompletně windows ukončil. Při restartu není třeba shift dávat, tam je zastavení systému vždy kompletní.

  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odesláno (upraveno)

Mám tam všechny drivery Intelu, které nabízí Intel Driver Support Assistent a aktualizované. viz obrázek.

Vždy jsem veškeré "urychlovače startu" a podobné fíčurky vypínal už po instalaci, jako spousty dalších věcí.

Ano, v předchozích počítačích bylo Power Options bohaté na nastavení, dokonce i u mých předchozích NUCů, ale u tohoto už téměř všechna nastavení chybí, je tam jenom Vypnout display a kdy převést do režimu spánku. Nic víc.  Ale je to patrně proto, že tato generace 13 jako první už má spotřebu tak vychytanou, že to postrádá smysl. Popravdě smysl postrádá i hibernace nebo spánek, spánek jsem nikdy nepoužíval, hibernaci ano kdysi s malou RAM a pevným HDD. Teď je to naopak kontraproduktivní, hibernace opotřebovává SSD. Je to velice rychlé, disk rychlý jako RAM (6.5GB/s), studený start bleskový, spotřeba v idle (běžné browsení apod.) 5W, skoro tolik měly kdysi vypnuté počítače 🙂.

Synci, vy mi nevěříte. Já vím, správně zkoumáte, jestli došlo skutečně ke studenému restartu. Já myslím, že ani nemohlo nedocházet. Dokonce jsem občas pro jistotu i odpojil konektor napájení vzadu a zmáčkl zapínací tlačítko pro vybití kondíků.

Správce úloh mi nikdy neukázal jiný delší čas než čas od posledního mého startu/restartu.

Výstřižek.PNG

Výstřižek2.PNG

Upraveno uživatelem bnone
  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...