Přejít na obsah

LTE modem Huawei B2368-66 - přelaďování mezi BTS


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, dovolte abych popsal náš problém s Vodafone 4G LTE internetem. Máme zmíněný modem na střeše stodoly, s krásným výhledem na BTS 914 - viz přehledová mapka. Když se přihlásím do modemu a vidím ho připojený na tuto BTS, internet krásně běhá na 50 Mbps - tak, jaký máme tarif. Problém je, že modem se z nějakého neznámého důvodu neustále připojuje na bližší BTS 401 a rychlost okamžitě padá, většinou tak na 3-5 Mbps. 

Vodafone k nám opakovaně poslal technika, ten zkonstatoval, že 401 má tak špatné parametry, že by měl modem tento bod ignorovat. Toto se ovšem neděje a většinou ho ráno najdu připojený na 401. Pomůže restart, modem se připojí na 914, ale odpoledne po návratu z práce ho zase najdu na 401... printscreeny stavu LTE pro oba případy přikládám. 401ka je vůči anténě sice geograficky blíž, je však do kopce, stíněna naší střechou, stromy, dalšími střechami atd. 914ka má přímý výhled a parametry dobré. 

Technik po všech těch výjezdech konstatoval, že neví co s tím a doporučil službu zrušit. 

Nenapadá někoho jak toto řešit? Co jsem tak zjistil, fw nedovoluje zamknout modem na jednu BTS. 

Díky 

401 ---- LTE_nizka rychlost.jpg

914 ----LTE_vysoka_rychlost.jpg

mapa.pdf

  • Bez kabelu Naplno 5G
  • Super+
  • -
  • Huawei B2368-66
  • Kačice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tu vedlejsi vlakno nebo se podivej na forum mobilmanie, pripadne na velmo

flashnes tam fw od O2, tim ziskas admin pristup a zablokujes si pásma které preferujes idealne 1800 MHz, případně i na konkrétní BTS a přestane se přeladovat a poběží stabilně na vyšší rychlost

Upraveno uživatelem retron
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blokovat pásma lze, ale konkrétní BTS asi sotva běžnými nástroji v admin přístupu. Nicméně tady je to celkem snadné, stačí zablokovat těch 800 MHz a GSM, pak zůstane povoleno pouze 1800 a 2100 MHz, což je ona vzdálenější BTS.
Dalším řešením by bylo použití směrové antény (a ne toho všesměrového nesmyslu od Huawei) s jiným LTE routerem, akorát si nejsem úplně jistý, jestli je to v případě VF možné (u O2 a TM v pohodě, tam stačí umístit SIM do libovolného zařízení).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já narazil s mobilem na velmi podobný problém v jednom údolí, je tam sympatická hospoda, kde TM i O2 signál nemají vůbec, VF má slabý. Mobil vidí různě 3 BTS z okolních vesnic, 2 mají stejnou slabou úroveň signálu, ale jen Edge, další o 2 dB nižší úroveň, ale funguje na ní slušně 4G, pokud se na ni mobil zrovna připojí. Jenže ten se nemůže rozhodnout, kam se připojit, a neustále mezi těmi třemi BTS co pár sekund cykluje, takže je to dost opruz.

Je šance na mobilu (Xiaomi 13T Pro) ho nějak donutit, aby se nepřepínal a jel na té slabší BTS ale s 4G? 

Ono by možná stačilo o 3 dB zvýšit max úroveň na té konkrétní BTS v daném směru a VF by měl asi i další zákazníky z personálu toho penzionu. Nevím ale, jestli to je vůbec možné.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Jak? Mám pouze Preferovat 4G sítě a to nepomůže

@Adolf.Shitler Kde by se tam vzalo wifi, tam je přivedena jen elektřina, ani pevnou linku tam už nemají, kabely shnily a nikdo neví, kudy vedou. Kdysi tam býval vojenský prostor. Jen ty 3 BTS Vodafonu, jinak nic. Volat se s tím dá bez problémů vně budovy, data jak jsem popisoval. A o ty data právě jde. Ne o volání.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

před 11 hodinami, bnone napsal:

Je šance na mobilu (Xiaomi 13T Pro) ho nějak donutit, aby se nepřepínal a jel na té slabší BTS ale s 4G? 

@tomus Jak? Mám pouze Preferovat 4G sítě a to nepomůže

/

Zkus vnutit sit rucne.

Pokud jsi zkousel viz obr. a nepomohlo tak mas jeste moznost definovat presneji jakym "protokolem/normou" se pripojovat. 
Tech norem je po svete...

Pokuds sis zjistil co na onom miste "chytas" tak mozna pouzivas NetMonster kde muzes primo skocit do rezimu telefonu jenz ti umozni definovat presne ktere normy tlf pouzije pro pokus se pripojit k okolnim sitim.
Pokud ne pouzij zkratku pro vstup do onoho rezimu/menu *#*#4636#*#*  Toto musis namackat na interni aplikaci pro volani(u mne na DW Contacts @ Telefon nejde ma vsak jina +)
Pak si zvol rezim jenz pouziva ona BTS ke ktere se chces pripojit. Pokud rezim neni samostatne dostupny dej nejblizsi k nemu, klidne at je u nej jako dalsi norma pro ne nas region.
Pokud nevis co delas udelej si napred PrtSc obrazovky at se muzes vratit zpet na puvodni nastaveni(at to nemusis zpetne zjistovat). 
Timto se da i pekne telefonu nadiktovat co bude pouzivat v lokaci kde se bezne pohybuju a ktere site bude vynechavat -pokud dam napr. nejake site ze statu + jednu presne ktero chci, tak tim ze u nas ty jine nenajde, tak mu nezbude nez se pripojit k te jedne dostupne.
Samozrejme ze pokud se od ni vzdalime a nebude dostupna zadna tak si nezavolame a bude treba zmenit...

U mne na telefonu stejneho vyrobce viz nize to vypada takto...

Spoiler

Mi11.thumb.jpg.47f1413bfe765aa7baa360e8251edde0.jpg

 

Asi si zkousel...
Screenshot_2024-08-27-23-10-32-630_com.android.phone.thumb.jpg.2e74bbdcab172f276564b0aef99e1559.jpg

Zde zlute rozkliknout...
Screenshot_2024-08-27-23-07-15-881_com.android.phone.thumb.jpg.aa03faadc8feab59a8d27c2010469b86.jpg


Pak vyber...

 

Screenshot_2024-08-27-23-25-15-881_com.android.phone.thumb.jpg.61ce6205ac083fa66758a4486113fe5c.jpg

Jinak tipy na tvuj ...

Upraveno uživatelem pan Novak
edit: link
  • -
  • -
  • -
  • CI
  • O-va
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.ShitlerNo v údolí, kde nejsou ani dráty ani signál, je to těžké. Ono penzion je možná moc honosné slovo, výletní hospoda s možností přespání, občas se tam dělají jen nějaké oslavy apod. Už tam měli měřit i techniky z O2 a TM, ti nad tím taky zlomili hůl. Navrhoval jsem jim Starlink, to už je ale moc drahé, jsou rádi, že se vůbec drží nad vodou.

@pan Novak Ano, Netmonster mám, díky za tip, až tam zase budu, vyzkouším. A to mi připomnělo, že jsem kdysi na starém telefonu zkoušel program ForceLTE, který to dělá taky. Holt moje paměť už lepší nebude.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...