Přejít na obsah

Internet bez kabelu na modemu Zyxel FWA710


Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@chatooooPěkné odpoledne, jakmile je TAC kódu modemu přidaný na Core část sítě, tak se, pokud to podporuje, může modem přihlásit jak do 4G, tak i do 5G. Síť to nijak neomezuje.

Doporučím vám zkontrolovat: 

  • nastavení SIM karty včetně tarifu s 5G
  • v menu modemu zkontrolovat, že máte nastavenou automatickou volbu sítě včetně 5G
  • u výrobce modemu si zkontrolovat, že modem podporuje v naší síti použité kombinace 4G a 5G pásem (zmíněné 5G NSA)
  • vyžádat si u výrobce podrobnou technickou specifikaci včetně podpory kombinací 4G a 5G pásem, např. n1_B20 a n3_B20  

 

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kautskym Já mám "Připojení bez kabelu - Naplno 5G". Ale modem nefunguje na 5G ani se SIM z telefonu ve kterém 5G normálně funguje. Vypadá to prostě na problém mezi modemem a sítí. S T-Mobile SIM se chytíl okamžitě na 5G.

Ještě k těm bodům doplním

  • Nemohu vyloučit, že SIM k internetu je vadná, ale v tuto chvíli to nehraje roli a tarif je 5G, alespoň to jsem objednával a i je to vidět v samoobsluze.
  • Modem je nastaven do režimu Auto: 4G/NR5G-NSA
  • Podporované kombinace 4G a 5G bandů řeším s výrobcem. V současné lokalitě je to B1 nebo B3 a n1. B1 a B3 se teď používají pro LTE-A. Na chalupě to nejspíš bude kombinace B20 a n28. Výrobce plánuje vzdálenou diagnostiku.
  • -
  • Red Basic+
  • -
  • -
  • Držková
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Takže Zyxel udělal vzdálenou diagnostiku a zjistil, že modem nepodporuje kombinace 5G NSA bandů, které Vodafone používá. Takže jediné co pomůže je až Vodafone přejde na 5G SA. Jiný operátor mi nepomůže, na chalupě mají maximálně 4G a se špatným signálem. 

  • -
  • Red Basic+
  • -
  • -
  • Držková
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To určitě, ale s jistotou bude fungovat pouze GigaCube 5G. A ten není venkovní. Uvnitř doáhnu při nejlepším 4G rychlostí a to jsme tam kde jsme byli. Takže pokud Vodafone nemá venkovní modem který bude 100% fungovat na jejich 5G NSA, tak jakákoliv změna je možná jen k horšímu.

  • -
  • Red Basic+
  • -
  • -
  • Držková
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...