Přejít na obsah

Zamyšlení nad uploadem


Doporučené příspěvky

Přesně tak, vypadá to dobře, využitelnost jak pro koho. 

Pro mě je však Poda jedna velká neznámá. K tomu vidina instalace od vchodu do bytu napříč bytem, takže to zatím oddaluji jak se dá a u Vodafone to není nakonec tak špatný.  🙃

  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád mi nedochází rozdíl mezi Internet premium Lite a Internet premium. Je to snad v rychlosti odesílání, zde je 1000/100, ale já mám čistě Internet premium a mám 1000/60?

  • Premium
  • Super+
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 6, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Vsetín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Upload u PODA reálně využije kdo? Možná ten, kdo sype nepřetržitý proud dat někam do cloudu (ovšem je otázkou, co za data to musí být, aby ta rychlost měla smysl). Ale ano, vypadá to dobře, když je někde napsáno 1000/1000 místo 1000/100 😄

Ono se to dá využít docela dobře, ale ne pro běžného člověka. Pro mne to byl jeden z argumentů, proč jsem o Podě vážně uvažoval. Jde mj. o zálohování do cloudu, image disků, folderů apod.  např. pomoci Acronis True Image. Bavíme se o desítkách až stovkách GB. Dělám to už 15let na externí disky, ale občas by se to hodilo mít i venku. Ale VF mne nakonec přemluvil, že za 200 Kč 500Mbps ten gigabit nepotřebuji. 🙂

Další důvod byl samozřejmě psychologický - pro klid duše. Stejně nechápu, proč to nedají všem, vždyť min.99% lidí to nevyužije a nemusí ta data po cestě zdržovat.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upload se vždy hodí. Když to technologie umožňuje - a nabízí pro upstream štědrých 1.5 Gbps proč to nevyužít jako konkurenční výhodu?

Dnes se hodně používá OneDrive, Google fotky a podobně a sypat 3 GB dat při uploadu 1 Gbps a 100 Mbps je celkem rozdíl.
ISP to nic nestojí a nemá s tím asi žádné náklady na víc - neočekává se, že lidi začnou masivně uploadovat a bořit síť.
V podstatě  nemá pro většinu lidí smysl ani 1 Gbps download. To běžná domácnost nemá šanci při běžném provozu pořádně zatížit.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě u těch záloh to není zase až takový problém, protože i při rychlosti nějakých 100 Mbps stačí mít puštěné zálohování třeba přes noc a hotovo. Těch 1000 Mbps upload se reálně využije u většího množství userů na jedné přípojce, kde zálohují třeba desítky nebo stovky lidí naráz. Pro individuální použití to ale význam prakticky nemá. Pochopitelně pokud je PODA 1000/1000 za 250 Kč a konkurence s nižší rychlostí vychází paradoxně dráž, tak asi není co řešit.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...