Přejít na obsah

Zamyšlení nad uploadem


Doporučené příspěvky

ApRoToSizaPLAtim 100gbit rovnou, ne? Tohle jsou zase hyperboly tohle.
Tak jinak, za 1000/50 jsem platil 449,5 Kč + 100 Kč pronájem modemu.

Za 1000/1000 platím 561,75 Kč

I kdyby mi to ušetřilo minutu čekání měsíčně, tak se to vyplatí.

  • Premium Fibre
  • -
  • Základní
  • -
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samozřejmě, že pokud mám za prakticky stejnou cenu větší rychlost - a to reálně, nikoliv jenom papírově - tak není co řešit. Ale na stránkách zpět byla debata i o 10 Gbps, což asi sotva dostanu někde za pětikilo...

@Medvěd Zbytečný jsi ty. Já toto vlákno nezaložil, pouze jsem napsal jeden příspěvek a admin z něho vlákno udělal. Mimochodem drtivá většina přípojek v ČR je s uploadem do 100 Mbps (nezřídka jsou lidi rádi i za takový download), takže to vůbec není o mně, ale o realitě světa a ne nějakých fantasmagoriích co kdo údajně potřebuje nebo ne.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Já toto vlákno nezaložil, pouze jsem napsal jeden příspěvek a admin z něho vlákno udělal.

Asi nekoho debata zaujala a zde ma zdarma pruzkum jak moc vlak ujizdi...
Jasan ze co je zatim tak 70:30 nebo treba i 80:20 pomerove lidem staci , ale vyviji se to a kdo jen chvili stal uz stoji opodal...
O extremu 10G se zde nebavme ale symet 1:1 je bezne v lokalitach dostupne a jede se dal.... -a nechavat jakakoli zarizeni pres noc aby si povidala to snad ani ty nechces.
Ale jako jo vyviji se to dobre pred casem si nekteri do VF i kopli... dnes parada, lezi na zemi a ohleduplne jej prekroci...))

  • -
  • -
  • -
  • CI
  • O-va
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám PC puštěný takřka nonstop a nevidím problém v tom, když si např. 2 NASy "povídají" mezi sebou právě v noci, kdy nejsou nijak jinak používané. Spíš by mně vadilo, kdyby ono "povídání" bylo v době, kdy k NAS přistupují různí useři a ten NAS jak na potvoru zrovna začne zálohovat cosi kamsi jinam. Pochopitelně kdo má ale celou domácí sestavu někde v ložnici a stará mu nadává za to, že tam blikají světýlka nebo slyší větráky, tak má smůlu a pro něho asi noční provoz fakt nebude :-)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivo2003komentuješ jen část textu, ne celý kontext... upload pro hraní na Cloudu sám o sobě není příliš důležitý, o tom žádná. Ale důležitá je perfektní odezva. A jak jsem již psal - pokud linku vytíží více lidí, například uploadem, pak je problém, protože zásadně vzroste odezva (díly half-duplexu) a už se hrát nedá. Ale to je jen jeden případ z mnoha, jak už jsem psal. Jinak ano, spousty her využívají totožného systému, jako je Torrent. Stejně jako třeba Windows Update, který tohoto systému využívá.

@Adolf.Shitlerpokud nemáš NASy z Wishe, pak aktuální zálohování ven nikdo nepozná. Taky nechci spoléhat na hodinu "H" někdy v noci, ale na to, že aktuální data odejdou co nejdříve tam, kde je potřebuji zazálohovaná nebo jinak dostupná.

Upraveno uživatelem pmalecek
  • -
  • Super
  • -
  • -
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád se tu píše co by kdyby, ale co realita? 

Kolik z nás, v tomto tématu podílejících se má optiku s 1:1 a těmi vysokými rychlostmi pro ten potřebný přesun dat? 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pmalecek Nejde o NASy z Wishe, protože rychlost brzdí především HDD. A u něho skutečně není potřeba, aby zálohoval kamsi zrovna v té době, kdy na něho přistupují useři. Lze to samozřejmě vyřešit pomocí SSD, ale v nějakých XX TB hodnotách je potřeba zvážit taky ekonomickou stránku věci, kdy za HDD dá člověk pakatel oproti SSD.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, pmalecek napsal:

@Ivo2003komentuješ jen část textu, ne celý kontext... upload pro hraní na Cloudu sám o sobě není příliš důležitý, o tom žádná. Ale důležitá je perfektní odezva. A jak jsem již psal - pokud linku vytíží více lidí, například uploadem, pak je problém, protože zásadně vzroste odezva (díly half-duplexu) a už se hrát nedá. Ale to je jen jeden případ z mnoha, jak už jsem psal. Jinak ano, spousty her využívají totožného systému, jako je Torrent. Stejně jako třeba Windows Update, který tohoto systému

 

Tak to souhlasím, na cloudové hraní musí mít perfektní linku. Hodně lidí si na to stěžuje, i když ve skutečnosti by si měli stěžovat na své připojení. S kvalitním připojením žádné výpadky a záseky mít nebudou.
Ve Windows jde to P2P s aktualizacema naštěstí vypnout. A v defaultu to platí jen pro počítače v místní síti. Takže naštěstí se to nechová jak program Skype -který si z vašeho počítače udělal server a většina běžných lidí o tom ani nevěděla.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...