Přejít na obsah

IPv6 PPOE


Přejít na řešení Vyřešil Veronika - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

dnes jsem si nechal připojit fibre od Vodafonu s vlastním zařízením. Nechtělo se mi kupovat nový router když starý od o2 ZTE H267A funguje dobře. Bohužel se mi nedaří získat na routeru IPv6 adresu. IPv4 funguje v pohodě.

Má konfigurace IPv6 je:

 

IPv6

IPv6 Info Acquire Mode: Auto

Požadavek PD: Zapnout

Unnumbered mode:   Vypnout

GUA umožnit od: SLAAC

rozhraní GUA mód: Auto

VLAN:  Vypnout

 

 

Stav IPv4 je spojeno a IPv6 se pokouší spojit, avšak nikdy k tomu nedojde. Ano, IPv6 povolené mám a ano, u o2 to kdybysi fungovalo. Budu Vám vděčný za pomoc.

Děkuji, Adam.

  • Basic Fibre
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

záleží na tom, jestli je to optika na vlastní síti VF nebo TM a nebo na síti Cetinu. Pokud je to na síti Cetinu, tak bys měl mít optické vlákno připojené do malého bíleho ONT s logem Cetin a z něho pak až do routeru. 

 

Pokud jde o variantu VF/TM tak se PPPoE nepoužívá vůbec, vše je IPoE, bez VLAN. Pokud jde o Cetin, je potřeba nastavit připojení jako PPPoE s VLAN 848 (což v tom nastavení co jsi poslal nemáš, viz VLAN:  Vypnout).

Zároveň si nejsem jistý jestli se nepokoušíš vytočit další PPPoE session vedle té již funkční s IPv4. To pak nikdy fungovat nebude, můžeš mít aktivní jen jednu PPPoE session a v ní musíš povolit jako IPv4, tak IPv6. Kouknul bych se tedy do nastavení WAN interfacu, respektive té funkční PPPoE jestli tam nemáš zakázanou IPv6.

 

 

  • Super Fibre
  • -
  • ALLinONE
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Technik mi při připojování tvrdil, že mám připojení Quadruple.

 

Nastavoval jsem to podle této stránky:  https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/internet-dsl-optical/nastaveni-adslvdsl-modemu/?srsltid=AfmBOoqLs9Mm_4bSBW6mJFnUKhgXfZPo2ixHF0q5LSUqlxocuIdJWjLF

 

Kde ve Fibre a Quadruple skutečně není potřeba nastavit VLAN od 848. Není tu ale konfigurace pro IPv6 vůbec napsaná.

 

V konfiguraci routeru mám daný že IPV4/IPv6, extra session jsem na to nedělal. Tak nevím.

 

Mám zavedené optické vlákno až do bytu do krabičky, na které logo není. Následně to pak jde do mého modemu.

 

Když to technik zkoušel ještě se svým zařízením, IPv6 mu fungovala.

Upraveno uživatelem realadamnagy
Malá korekce
  • Basic Fibre
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...