Přejít na obsah

Poda


Doporučené příspěvky

No dobře, v rámci upgradování rychlosti ok, ale v rámci nabídky na první rok vs. další roky to je dražší co se týká výdajů, ale rychlosti jsou násobně vyšší.

829 vs 960 Kč není však jen za jednu službu, ale vícero? To jsou ceníkovky, nebo po retenci? 

 

Retenční na Poda taky existuje? Kdo má zkušenost, lze se někam hýbat s cenou další roky? 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poda má přibližně stejné ceny od doby co začala nabízet domácí připojení HomeLink.
Naopak došlo ke zlevnění.
V roce 2004 64/32 kbps stálo 500 Kč  a postupně se zvyšovala rychlost.
V roce 2010 bylo za 500 Kč 100 Mbps.  Okolo roku 2014 tarif za 500 kč zrušili a jeho původní rychlosti nasadili na tarif za 350 kč, takže zlevnění pro většinu lidí (ti co platili 500 náhle platili jen 350 a ti co měli ten původní tarif za 350 tak dostali rychlost jakou by předtím měli za 500) - protože rychlosti už narážely na limit 100 Mbps ethernetu a už ji nešlo kam zvyšovat.

Od té doby se cena mírně zvýšila jen jednou okolo roku 2021 o pár desetikorun. Rychlosti ale rostly neustále.
Retenční oddělení asi nemají, ale při případné výpovědi se dá nějaká sleva pravděpodobně vyhandlovat.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cvancaraJo, jen za televizi. No, to je dost.

Míval jsem TV Komplet za 374 kč. Ale dívám se, že někdo získal ALLinONE za 414 Kč tady. Tedy možnosti by byly 

 

Lze mít do bytové jednotky 2 poskytovalé internetu současně? Vodafone koaxem a Poda optikou? Jedno z toho po měsíci vypovědět a nechat si eventuálně vyhovující? I když neznám aktuálně Poda podmínky pro výpověď po tak krátké době po nové instalaci. 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné. Však Vodafone je v každém bytě trvale.
Optiku od Pody je možné mít souběžně, ať už krátkodobě tak trvale.
Není problém mít dokonce i optiku od Pody, od Tmobile a koax od Vodafone a vše současně. A k tomu klidně i bonding od O2 (samozřejmě jen pokud vše je v domě k dispozici)

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Technikus napsal:

Lze mít do bytové jednotky 2 poskytovalé internetu současně? Vodafone koaxem a Poda optikou? Jedno z toho po měsíci vypovědět a nechat si eventuálně vyhovující? I když neznám aktuálně Poda podmínky pro výpověď po tak krátké době po nové instalaci. 

Mám to tak - VF koax jenom TV a PODU optiku jenom Net.

  • -
  • -
  • -
  • CA modul
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínám o té Podě uvažovat. 😁

Musel bych lehce zkousnout instalaci nového kabelu od vchodu do místa, kde by byl router. 

První rok cena velmi příjemná, ať už za samotný internet nebo včetně TV. Mám Samsung, tak by mi stačilo přes aplikaci. Zkušenost mám už teď s app Vodafone TV na Samsungu, set top box nemám. 

Zkušenosti internetu i TV se tu shodují, obojí vlastně bezvýpadkové, TV mnohonásobně přívětivější. 

 

Upraveno uživatelem Technikus
  • Premium
  • -
  • Základní, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty výpadky - když na Ostravsku PODA předělávala optiku FTTB (do bytu jen ethernet) na GPON, tak hodně lidí na sociálních sítích nadávalo na výpadky. (Do té doby byla Poda bez problémů).  V poslední době se to ale zase uklidnilo. Těžko říct, jestli za to mohla samotná GPON technologie, Huawei ONT který nemá nejlepší WIFI a nebo jen špatná síť lidí doma - kdy dříve ji používali méně intenzivně a proto si nestěžovali). Stačí si na FB ve skupině Ostrava vyhledat slovo "poda". 


Na TV od Pody (přes set top box) bylo taky hodně stížností, ale od doby co to předělali na technologii SledovaniTV je to klidnější. Nemám ale s jejich boxy žádné zkušenosti.


V prohlížeči a v APP ale Poda TV (i ta co je zdarma k GPON internetu) funguje bez problémů.

  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete u Pody internet za 200 Kč, podepisujete smlouvu na 1 rok. Pokud by jste vypověděli dříve, budete něco doplácet.

Handlovat prý odmítají, mi výslovně řečeno, po roce platí jen ceníkové ceny. Dobrá cena jen první rok. U VF "napořád".

Jinak má Poda už aplikaci minimálně pro Android, něco jako Můj Vodafon. Je to ale taková ta webová, ostatně jako mnoho jiných. Ale dá se s ní dobře platit faktura.

  • Super
  • Super
  • Základní
  • Vodafone Station WiFi 5, CA modul
  • OV
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...