Přejít na obsah

Změna modemu Technicolor TC 7200 za CBN CH7465VF


fenix

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

vyměnil jsem můj modem TC7200 za novější CH7465VF, ale tem se nespojuje. Je třeba nějaké akce na Vodafone routeru, který je u nás v domě ? K nám do bytu vede koax, bývalá sít UPC. Starý modem funguje po vrácení OK. Nový modem jsem resetnul do továrního nastavení a znovu připojil. Je třeba čekat, aby Vodafone router zaznamenal nový modem a akceptoval jeho MAC? Co je za problém? Díky za info. Adresa je U Družstva Život 20 Praha 4, služba je internet BASIC.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • U Družstva Život 20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ten nový modem jste vzal kde ?

Jestli vám ho nedal přímo Vodafone, ale nejde jste ho koupil nebo dostal, tak vám ho Vodafone nepřipojí, protože použité modemy do své sítě Vodafone už znovu nepřipojuje.

Pokud modem dodal přímo Vodafone, tak telefonicky kontaktujte jejich linku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem jsem koupil použitý, ale nemám smlouvu na pronájem modemu, ten mám zakoupený od UPC. Z tohoto pohledu je to moje koncové zařízení a mohu ho tedy vyměnit v případě, že mám staré zařízení s problémy. Jsem tedy přesvědčen, že bude stačit jen informovat Vodafone o změně CPE. Na to ale on-line podporu nemají.

  • Basic
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • U Družstva Život 20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fenixvlastní Compal nelze do systémů zapojit

https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2025/pozadavky-na-zarizeni-docsis.pdf?nc=13 zde máte co musí Váš modem mít aby šel připojit, což Compal nemá

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Standard, Zyxel VMG8623-T50B
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě doplním , že pořídit si použitý modem šlo za UPC a ještě chvíli i za Vodafone, ale poté co Vodafone migroval všechny své klienty do nových systémů tato možnost zanikla a nějaký čas vůbec nešlo vlastní modem připojit, poslední rok to již sice opět lze, ale pouze moderní modemy, které splňují podmínky jak píše Kautskym, ty jsou ale tak drahé a jejich nabídka tak silně omezená, že se to většině uživatelů absolutně nevyplatí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, za info a pomoc v tom se zorientovat. Z toho mi tedy vyplívá, že firma Vodafone se ke svým zákazníkům co jí dávají peníze staví zády a jedná z pozice síly.

Je mi líto, jejich služby co se týče ex-UPC byli na dobré úrovni. V domě máme i CETIN optiku, kde je stejná cena, bez omezení pro CPE, takže protelefonuji Vodafone a případě, že mi po několika letech poctivého placení, kdy jsem nijak neotravoval, nevyjdou vstříc, tak odejdu, jen proto, že nemám rád nevyvážený vztah mezi službou a zákazníkem. 

Fajn den přeju

 

  • Basic
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • U Družstva Život 20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fenixale oni Vám nemají jak vyjít vstříc, když nesplnuje Compal požadavky. A navíc pomalu a jistě probíhá výměna i z Compalu na Vodafone Station 3.1.

navíc se tu téma vlastní modem řeší už minimálně 1-2 roky 

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Standard, Zyxel VMG8623-T50B
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, fenix napsal:

Díky, za info a pomoc v tom se zorientovat. Z toho mi tedy vyplívá, že firma Vodafone se ke svým zákazníkům co jí dávají peníze staví zády a jedná z pozice síly.

Je mi líto, jejich služby co se týče ex-UPC byli na dobré úrovni. V domě máme i CETIN optiku, kde je stejná cena, bez omezení pro CPE, takže protelefonuji Vodafone a případě, že mi po několika letech poctivého placení, kdy jsem nijak neotravoval, nevyjdou vstříc, tak odejdu, jen proto, že nemám rád nevyvážený vztah mezi službou a zákazníkem. 

Fajn den přeju

 

Neni třeba přecházet jinam, stačí v rámci Vodafone přejít na optiku od Cetinu. A ano, Vodafone jedná z pozice vlastníka sítě, potřebuje ji posouvat vpřed. Jinak bychom tu měli stále EuroDOCSIS 2.0 a frčeli si na krásných max. 30Mbps. A i Compal je už zařízení, které je dávno EoL.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...