Přejít na obsah

Na TV chybějí programy (připojeno přes rozbočovač)


JG90
Přejít na řešení Vyřešil JG90,

Doporučené příspěvky

Zdravím, po povodních v naší oblasti dlouho nešel TV signál ani Internet. Ten ovšem včera naskočil, internet funguje ale máme problém s TV signálem.

Konkrétně tak, že fungují jen některé kanály (ČT,Barandov a pár dalších).

Připojení máme vyřešeno přes kartu a Vodafone TV MODUL CA1.

 

V TV máme rozbočovač Schwaiger (2-fach TV Verteiler)spacer.png

Do hlavní zdířky jde hlavní kabel se signálem, druhá zdířka je zapojená do TV a do třetí je zapojen kabel, který vede do TV ve vedlejší místnosti.
Kdžy je to tímto zpusobem zapojeno na hlavní TV chybí programy ale na vedlejší TV v pokoji všechny jedou což je zajímavé.
Vždy to takhle připojené fungovalo až do teď. Každopádně když rozbočovač vypojím a zapojím do hlavní TV pouze kabel se signálem tak vše funguje ale jakmile je tam rozbočovač tak to nejde (teda jde ale tím zpusobem jak jsem už popsal, že na hlavní TV chybí programy.

 

Nevíte čím by to mohlo být způsobeno, nebo jestli na to má vliv to, že v našem městě po povodních ještě uplně vše nemusí fungovat tak jak fungovalo. Díky

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • ***
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Na TV chybějí programy (připojeno přes rozbočovač)

Jde o to, že jsem dnes koupil nový protože jsem myslel, že by právě mohl být problém v tom. Ale i po výměně je výsledek stejný. Přitom na tom stejném to ještě do nedávna šlo.

Je to konkrétně tady ten:

 

Jednoduše řečeno, když mam v něm zaplé dvě TV tak ta ve které je i TV modul má chybějící programy a ta ve vedlejší místnosti normálně funguje.
Pokud z něj vyndám ten kabel co vede do druhého pokoje, výsledek je stejný a znovu chybí programy.
Pokud vynechám rozbočovač a zapojím kabel přímo do hlavní TV - vše funguje.

Takže by člověk řekl, že musí byt problém v rozbočovači i když to do teď na tom stejném fungovalo (do dob kdy byli povoedně, vypadl signal a znovu naskočil)
No a jak jsem psal, rozbočovač dnes vyměněn za nový a stále problém stejný.

spacer.png

 

Upraveno uživatelem JG90
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • ***
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozbočovač neumí dobře oddělit jednotlivé větve od sebe, takže nějaké problémy se vyskytnout mohou. Řešením je odbočovač s min. oddělovacím útlumem 10 dB, kde už by to mělo fungovat v pohodě. Bohužel nevýhoda je ale v tom, že se signál utlumí právě o těch 10 dB, což může obnášet nutnost použití zesilovače. Ono bez znalostí úrovní a parametrů signálů se na dálku dost těžko radí, možná lepším řešením by bylo si objednat od VF instalaci další zásuvky pro druhou TV.
  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné že vlivem těch povodní došlo ke snížení úrovně signálu od Vodafone (a ještě v kombinaci třeba s ne úplně kvalitním kabelem který můžete mít mezi tv zásuvkou a rozbočovačem) už je signál tak špatný, že váš havní televizor ho nedokáže třeba vlivem méně citlivého přijímače zpracovat, zatímco ten v druhém pokoji může být citlivější a i s horším signálem si poradí. 

Takže bych se zaměřil ještě na ten kabel a konektory mezi zásuvkou a hlavním televizorem, ale bohužel je také možné že ani to nepomůže a bude potřeba návštěva technika s měřákem a zjištění přesné příčiny problému.

Vidím že tam máte připojený ještě modem pro internet a ten se dá použít jako takový orientační měřák, kdy po přihlášení do jeho rozhraní přes adresu 192.168.100.1 půjdete do záložky Pokročilá nastavení/Nástroje/Stav sítě/ Downstream

kde uvidíte tabulku s jednotlivými kanály u těch jsou vidět úrovně a kvalita signálu, z toho se dá usoudit zda je signálem zásuvce v pořádku nebo ne.

 

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita signálu na modemu ještě vypadá relativně dobře, ale je tam vidět že čím vyšší frekvence, tím rychle klesá úroveň signálu, takže já bych se fakt nedivil kdyby na té zásuvce byl slabý signál pro tv.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...