Přejít na obsah

Na TV chybějí programy (připojeno přes rozbočovač)


JG90
Přejít na řešení Vyřešil JG90,

Doporučené příspěvky

Tak k dnešnímu dni problém stále nevyřešen. Když připojím hlavní kabel se signálem (samotný bez rozdělovače) vše funguje. Jakmile zapojím rozdělováč s tím, že vyvádím signál i do druhé TV v pokoji tak na hlavní TV přestanou kanály fungovat uplně a na te druhé TV v pokoji fungují ale skáčou pruhy.

 

Vždy rozdělovač fungoval, tak mi je divné, že to z ničeho nic nejde i když jsem jej vyměnil a zkoušel znovu i ten starší. Napadlo mě, jestli je to vůbec správná cesta takhle ten signál rozvádět do druhé TV bez set-top-boxu nebo dalšího CA modulu. Jestli se třeba v závislosti na výpadcích kvůli povodních v našem městě něco nestalo a signál je tak slabý, že již nelze vyvést přes klasický rozdělovač do druhé místnosti (tedy zároveň s připojením na hlavní TV v obývacím pokoji).

 

Připojovat set-top-box od Vodafonu znovu nechci, proto jsem pořídil právě CA-modul abych se vyhnul všemožným krabičkám atd.
I kdybych dokoupil nový CAmodul s kartou a dal jej do druhého pokoje co to ovlivní ? Protože stejně signál půjde zase přes ten rozdělovač a stejný kabel.

Upraveno uživatelem JG90
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • ***
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal, dle měření tvého modemu je ten signál slabší, takže kontaktuji Vodafone a žádej návštěvu jejich technika, aby to proměřil a zjistil kde je problém, jeden dvojitý rozbočovač signálu nemůže ublížit, výměna modulu za set-top box by nic nevyřešilo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

jeden dvojitý rozbočovač signálu nemůže ublížit

s tím bych byl opatrný, u mě byly nějaké problémy a rušení na síti, rozvody ok, zásuvka ok, až 3-tí výměna rozbočovače srovnala hodnoty signálu na mezní úroveň ....

  • Premium
  • Basic+
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Olmütz
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Řešení

Tak programy již fungují a návštěva technika nakonec nebyla nutná. Vše bylo způsobeno velkým a dlouhým výpadkem po povodních v naší lokalitě.

A ještě bych doplnil. že pokud máte na TV také rozbočovač dle instrukce na https://www.vodafone.cz/pece/televize/kabelova-tv/ca-modul/

je vhodné ladit programovou nabídku bez rozbočovače a zapojit jej až potom.

Upraveno uživatelem JG90
  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • ***
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...