Přejít na obsah

Vodafone Internet Premium pomalý


Lukeboy

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Lukeboy napsal:

V pátek mi instalovali internet Premium optika 1Ghz, ale provádím testy stahování,  ale nikdy se nedostanu přes 580Mbps, upload 91,39 Mbit/s. Kde může být problém? Wifi kanály jsem nastavil tak, abych byl v pásmu 2,5Ghz i 5Ghz sám.

 

Díky

U WiFi 6 v pásmu 2,4GHz je přenosová kapacita až 1,2Gbps, ale to je teoretická maximální pro up i down, režii, opravené pakety... a záleží, zda to vysílač i přijímač umí. Modem má WiFi6 4x4 2.4GHz 802.11ax, tedy teoretických 1200Mbps v reálu do těch 600Mbps. Ale to byste musel být sám nejen na kanálu, ale na skutečných frekvencích, na kterých běháte. Nevím, jakou máte zvolenu šířku kanálu a kdo je na překrývajících se frekvencích. Jestli je ta rychlost 580Mbps na WiFI 2,4GHz, tak gratulace, to jsou velmi dobré hodnoty.

U 5GHz je větší kapacita pásma, ale vadí každá překážka. Čím vyšší frekvence, tím hůře se šíří s narůstající hustotou prostředí (fyzika).  

 

Vlastně jsou teď zásadní 2 věci. Jaké zařízení slouží jako přijímač na 5GHz (resp. jakou má WiFi kartu a antény), jak je vzdálen od modemu a mají na sebe přímou viditelnost? 

 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadpoloviční většina lidí už se kabelem vůbec nepřipojuje. To by mě až tak nepřekvapilo, ale co mě děsí je malá elementární znalost lidí, kteří vůbec netuší. A pak se diví, nedávají atd. přitom stačí pár minut hledání na internetu (Google, generativní AI...).

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • Smutný 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děsí tě neznalost lidí kteří netuší,tak asi proto ani neví co by měli  na internetu hledat.

Přitom stačí napsat,že rychlost se neměří přes wifi,ale kabel.Když zavoláš na technickou podporu,první co je že ti řeknou měřte přes kabel.Nikdo přece nezaručí 100% rychlost přes wifi.

Já si ještě pamatuju dobu kdy všichni poskytovatelé internetu psali že nabízí rychlost netu AŽ 100 Mb a když ti nějaký mega chybělo tak tě odkázali na smlouvu kde bylo AŽ 100 ...

Proto se znova ptám kolik si naměřil přes kabel?

Upraveno uživatelem dad18
  • Super
  • Basic
  • Sport
  • Vodafone TV Premium
  • Teplice
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

54 minutes ago, Marek-26 said:

Nadpoloviční většina lidí už se kabelem vůbec nepřipojuje. To by mě až tak nepřekvapilo, ale co mě děsí je malá elementární znalost lidí, kteří vůbec netuší. A pak se diví, nedávají atd. přitom stačí pár minut hledání na internetu (Google, generativní AI...).

Tady bude velmi zajímavé, jak se to bude vyvíjet u rychlostí větší než 1Gbps (které už na optikách jsou, v zahraničí i na DOCSIS v některých lokalitách) - 10G ethernet zařízení jsou pořád velmi okrajové, maximálně 2.5G se stává mainstreamem u integrovaných síťovek (se switchi je to horší), naproti tomu WiFi 7 a různé mesh systémy zažívají velký boom (a jsou schopny dosahovat i gigabitových rychlostí při správné instalaci / dostatečném počtu nódů) a spoustu zákazníků těhle rychlých přípojek k nim pouze připojí něco takového.

Nemohu říci, že z tohodle trendu ale mám radost 🙂 

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Iceman06 napsal:

nechci vám do teorie pomalé Wi-Fi házet vidle, ale na VStationu 6 naměřím v pásmu 5GHz i  rychlosti 884 Mb/s na mobilu s Wi-Fi 6...... jinak Kautskym to trefil přesně , záleží na železu..... stačí slabší procesor u stolního PC nebo notebooku a je po rychlosti .....

mám Stolní počítač HP Slim S01-aF1600nc (27S27EA#BCM)

a Notebook Lenovo IdeaPad Slim 3 15IRH8 Arctic Grey - zde chytám rychlost co je uvedena v profilu Speedtest

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Standard, Zyxel VMG8623-T50B
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítač 27S27EA#BCM By měl v pohodě ten gigabit zvládnout, však je tam Ryzen.
Gigabit LAN měly notebooky už v roce 2003 a tenkrát to dávalo právě okolo těch 400 Mbps jako maximum. Ryzen už je výkonem úplně jinde.

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Start
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 hours ago, Iceman06 said:

nechci vám do teorie pomalé Wi-Fi házet vidle, ale na VStationu 6 naměřím v pásmu 5GHz i  rychlosti 884 Mb/s na mobilu s Wi-Fi 6..

Ano pokial mas stastie, ze mas volnych nezarusenych 80 MHz pre seba na 5 Ghz, 36-48  alebo DFS.. o 160 MHz ani nehovorim.

WiFi 6E ci WiFi 7 (ktore pouzivaju 6 GHz pasmo) ma iba zopar uzivatelov.. a vacsina klientov ich nepodporuje, navyse mnohe WiFi 7 routery nemaju 6 GHz (ako napriklad aj ten uzasny DOCSIS router AVM 6670).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...