Přejít na obsah

Pomalý download, Post RS chyby


Ondrej1

Doporučené příspěvky

Download mi jede tak 150 Mbit/s místo 500 Mbit/s a to i po drátě, minulý týden bylo ještě všechno v pořádku. Upload jede tak jak má. Při pohledu do administrace modemu (Compal) mě zaujal velký počet Post RS chyb na dolních kanálech, plus spousta zpráv v logu MDD Timeout, MDD Recovery. Jsem na správné stopě? Můžu s tím něco dělat?
image.thumb.png.c93722267a9bc423592a2ea8745b538e.png

  • Super, Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5, Compal CH7465
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, stopa je správná, evidentně je na některých kanálech nízké SNR. Začal bych tady https://www.vodafone.cz/vypadky/ a jestli tam nebude nic, tak Restart modemu a kontrola kabelů a jejich dotažení/dotlačení. Jestli kontrola kabelů a dotažení/dotlačení konektorů a restart nepomohou, tak nezbývá než zavolat na Vodafone.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výpadky hlášené nebyly, počkal jsem, až všichni odejdou a stačilo vypnout a zapnout modem a všechno je jak má být, SNR 37 - 38 dB na všech kanálech, rychlost 500/50. Bohužel na, původním screenshotu nejsou frekvence zlobivých kanálů, mohlo pomoct, že se přeladily jinam, nebo je pevně daných 24 frekvencí pro 24 kanálů? (Čistě ze zvědavosti, teď je mám od 274 MHz po 458 MHz).

  • Super, Premium
  • -
  • -
  • Vodafone Station WiFi 5, Compal CH7465
  • Zlín
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak kde, někde je více kanálů. Po restartu se ladí znovu a hledá ty nejlepší 😉 Je tedy možné, že se ty špatné přeskočily.

 

Update 14.10. 2024 21:00

Ve Zlíně byl dnes problém ve 2 lokalitách s nízkým SNR. Jedna lokalita vyřešena okolo 16h, druhá o 3/4 hodiny později. V obou lokalitách je celkem 24 kanálů pro D3.0 download 🙂 

@Ondrej1pVi 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...