Přejít na obsah

IPv6


srna

Doporučené příspěvky

Dobry den,

Chcem sa spytat na implementaciu IPv6. Zaprve neviem, ci dnesne datum (25.10.) je globalne, alebo bolo urcene pre moju adresu. Viem len tolko, ze bolo odlozene z minuleho tyzdna.

Mam modem v bridge mode. Stale ale nedostavam IPv6, len staticku IPv4, ktoru mam objednanu (ako OSVC zdarma).

A k tomu mam otazky:

Kedy to zacne fungovat?

Bude to fungovat v bridge mode?

Predpokladam, ze sa mi nastavi jedna staticka IPv6 a k nej smerovany rozsah /56. (Viem ako to preroutovat po /64 subnetoch, ked uz mam predosly hop na interface routera). Ako sa dozviem, aky mam ten /56 rozsah?

Dakujem.

 

  • Premium Profi
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že ze stránek jim zmizela podpora IPV6 DS-Lite. Ve středu to tam ještě bylo uvedeno u pevného internetu. Teď už tam je jen taková informace.

Protokol IPv6 podporujeme v celé mobilní síti a téměř celé pevné síti. Pokud to je možné, vaše zařízení dostane přidělenou IPv6 adresu.

V naší síti používáme dual-stack režim, který umožňuje současné používání dvou verzí IP protokolu – IPv4 a IPv6. To znamená, že vaše zařízení může obdržet obě adresy najednou. Tento režim zajišťuje kompatibilitu a plynulé fungování připojení, i když některá zařízení nebo sítě podporují pouze jednu z verzí IP protokolu.

Já taky ještě IPV6 nemám.

https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/internet-v-pocitaci/internet-ipv6/

  • Premium
  • Super+
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 6, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Vsetín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

Počkejte ještě prosím do zítra, ke změně by podle mých informací mělo dojít dnes, ale může to být až v noci (z dneška na zítra).

@srnaAno, bude to fungovat v bridge módu. Pokud vaše zařízení IPv6 podporuje, tak mu IPv6 adresu také přidělíme. K pevné statické IPv4 adrese budete mít veřejný rozsah IPv6 /56.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CableGto se ta sitova rekonfigurace asi moc nepovedla. 😅 Jak se pripojka chova? Vubec se neprihlasi do kabelove site? Nebo se prihlasi - ale internet neinternetuje?

Kdysi ve vedlejsich diskusich nekdo zminoval, ze dostal od VF IP adresy, ktere ale "nikam nevedly", nebyly VF siti routovane. Neni to podobny stav?

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zajdeeUž jsem to našel. Používal jsem ke své pevné IPv4 ještě jednu dynamickou IPv4. Dokud interface s dynamickou IPv4 nevypnu, tak se dějou věci - už jsem viděl, že mi po restartu modemu DHCP poslalo na obě rozhraní stejnou adresu (tu pevnou). Když obě rozhraní vypnu a zapnu jen to statické, tak funguju. Ale když to dynamické rozhraní zkusím potom zapnout taky, tak adresu nedostane, ale taky mi přestane fungovat routing na to statické rozhraní.

  • Premium Profi
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Vodafone TV Premium, CA modul
  • Praha 6
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

×
×
  • Vytvořit...