Přejít na obsah

Problém s kvalitou připojení po změnně na dynamickou IP


Návštěvník MartinS

Doporučené příspěvky

Návštěvník MartinS

Předem chci říci, že do doby změny přidělování IP jsem byl spokojeným zákazníkem, který si "chrochtal" jak u VoIP tak u příležitostného stahování tak i u hraní her, které jeli naprosto skvěle, celou dobu si platím veřejnou IP.

Po změne přidělování IP na dynamickou pozoruji při hraní hry NHL07 lagování nebo alespoň mírné trhání, které postupně přerůstá v lagování. provedl jsem několik věcí, které měli vést k diagnostice problému a následné odtstranění:

-kompletní reinstal PC

-vypojení switche a přímé napojení do modemu motorola

-vypnutí SW FW

-s podporou na karnevalu, jsme provedli 24h měření kvality připojení a nic nenašli

-já jsem cca 5h provedl pomocí SW EasyPing testování pingu na seznam.cz a výsledek byl- průměr cca 16ms, ztráta paketů 0,06% (všechny tyto hodnoty vypadají dobře)

 

Musím upozornit, že zhoršené připojení pozoruji s hráči se, kterými jsem před tím hrál naprosto bezproblému a v pohodě. Pokud jsem si před změnou řekl "8 z 10ti připojení jede skvěle" tak nyní si říkám "9 z 10ti připojení jede špatně"

 

Zkoušel jsem před hrou ping na protihráče a opět jsem nepozoroval žádné vyšší hodnoty, které by mohly být přičinou lagování.

 

Může se tohle zdát jako prkotina, ale docela jsem si na NHL zvykl a byl jsem ochoten platit těch cca 1100,- měsíčně (už asi 2roky), nyní jsem mírně rozčarován, protože všud se to tváží skvělě, ale výsledek je špatný. Domnívám se, že důvodem jejich změny přidělování IP je nějaká výraznější HW změna, která sice asi řeší nárust počtu zákazníků, ale co se týče kvality, tak je to s velkým otazníkem.

 

Prosím o radu co s tím?

 

P.S. chtěl bych jen doplnit jednu poznámku: přestože mi během této změny tvrdli, že nemohu mít starou veřejnou IP, tak když jsem prováděl registraci MAC adresy, tak jsem zjistil, že mám na výběr ze dvou veřejných IP (novou a kupodivu i tu starou).Paradoxem však je, že přestože jsem provedl registraci na tu "starou" IP (pod tou novou mi to jelo špatně - ikdyž myslím, že to na to nemá vliv), tak po vypnutí modemu po nutné době jsem sice dostal jinou veřejnou IP, ale není to ani jedna z těch, které mám dle seznamu mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Důvodem změny (přechod na DHCP) byly bezpečnostní problémy (vykrádání ip adres, nelegální přístup do Internetu ....).

 

Značné zhoršení připojení mohu jen potvrdit. Mám připojenou firmu a je to takřka nepoužitelné. Router nepravidleně několikrát za den ztratí konektivitu. Pomůže pouze vypnutí a zapnutí.

 

Překvapující je však neochota problém řešit a s tím spojené výhrůžky za placený servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tutez zkusenost doma i ve firme ... linka zdaleka nedosahuje sve deklarovane rychlosti a nahodila preruseni spojeni, kdy pomuze jen restart modemu nebo routeru (nebo obojiho). S tim, jak spojeni jelo pred "upgrade" se to vubec neda srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chcete rict, ze ty hovada si zadaji platbu za verejnou ip a jeste davaji dynamickou ?

 

To mi prijde jako nejvetsi sprostarna !

 

dave

 

 

 

p.s.: doufam ze lze si zaplatit "pevnou ip adresu"

 

 

p.s.2: kecy ze to je kvuli bezpecnosti se mi libi, jak se vymlouvaji ... to ze si franta neumi instalnout nejay router s firewalem nebo si neumi instalnout soft firewall, za to nikdo nemuze ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beberik

To se nam vypltilo... vykradani IP adres bych resil jednoduse - vazbou na MAC jako prevenci, pripadne zablkovanim pristupu k siti jako trest. Muj druhy provider ńejdriv pouzival druhou variantu, pak nasadil prvni. A je po problemech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je samozrejme nesmysl, nevim, kde jste na to prisel. Duvodem prechodu smerem k systemu DHCP jsou i pripadne budouci zmeny v topologii site - rozdelovani CMTS atd.. Prechod na dynamicke verejne IP je z hlediska bezpecnosti (lamy, ktere si nedovedou rozumne zabazpecit PC) cesta do onech mist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mluvil jsem s operatorem a ten tvrdil, ze v podstate veskery problem toho, ze najednou prestane jit web (coz mam i ja .. nekdy po 5ti hodinach, nekdy po 5ti dnech) je v pouzitem routeru, ktery nesplnuje standard (neptejte se mne jaky) a neudrzi si IP adresu. Osobne mam dva routery SMC (jine typy) a delaji mi to oba :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beberik

Hmm, v tom problém alespoň u mě nebude. Router pořád ve výpisu statutu připojení hlásí správnou IP, subnet i bránu. Spíš podezřívám Karneval, že po každém výpadku nebo v situacích kdy se "DHCP serveru zachce" prostě provede obnovu adresy, ale routeru to nedá na vědomí. Ten se tak drží adresy, která oficiálně pořád platí, jenže DHCPko už jí nebere - ikdyž je statická...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...